02252024ned

Levice - avíza a pozvánky, oznamy o akciách a podujatiach

Jazzové Vianoce 2022 v Leviciach sa blížia, bude to dvojkoncert svetových hviezd

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 26. októbra 2022 - Dvadsiatytretí ročník festivalu JAZZOVÉ VIANOCE 2022 sa blížia, bude to dvojkoncert svetových hviezd. Podujatie, ktorého organizátorom je ako po iné roky Juraj Gergely-Jazz Centrum Levice, sa uskutoční v dňoch 6.11.2022 a 20.11.2022 v levickom Reviczky Klube so začiatkom o 19:00 hod.

Jazzové Vianoce 2022 v Leviciach sa blížia, bude to dvojkoncert svetových hviezd

Na koncertoch sa predstavia svetové hviezdy ako KINSEY-BORLAI-FERAUD TRIO či ELECTRIC SHOCK.

KINSEY-BORLAI-FERAUD TRIO 6.11.2022

Scott Kinsey /USA/ - keyboard
Hadrien Feraud /FR/ - bass
Borlai Gergo /HU/ - drums

Scott Kinsey - keyboard
Svetoznámy hráč na klávesové nástroje Scott Kinsey bol dvadsať rokov tajnou zbraňou legendárnej fusion skupiny Tribal Tech. Kinsey je geniálny improvizátor, ale zároveň má silný pocit pre harmóniu a formu. Preto ani nebolo prekvapivé, že sa stal protežantom Joe Zawinula.
Scott Kinsey sa často objavoval aj po boku rôznorodých hviezd ako Robben Ford, Serj Tankian (System of a Down), James Moody, Kurt Rosenwinkel, Philip Bailey, Bill Evans, David Holmes, Danny Carey (Tool), Nicholas Payton. Jeho hudba sa objavila aj na soundtrackoch niekoľkých úspešných hollywoodských filmov, napríklad Dannyho jedenástka a Dannyho dvanástka.

Hadrien Feraud – bass
Hadrien Feraud je momentálne považovaný za najprogresívnejšieho a najtalentovanejšieho basgitaristu sveta, dedič Jaca Pastoriusa. Narodil sa v Paríži /1984/ a žije v Los Angeles. Na basgitare začal hrať ako 12-ročný a ako 18-ročný hrá už so svetovým gitaristom Biréli Lagrene. Neskôr hrá už v skupinách svetových mien, ako Mike Stern, John McLaughlin, Chick Corea, Billy Cobham, Jean-Luc Ponty.

Gergo Borlai - drums
Gergő je bubeník, skladateľ a producent maďarského pôvodu z Los Angeles a Barcelony. Na bicie začal hrať vo veku troch rokov, profesionálnym bubeníkom sa stal v 15 rokoch, v tom čase už hrával s najúspešnejšími maďarskými umelcami.
Meno Gergő Borlai možno spájať s viac ako 500 albumami (ako bubeník/skladateľ/producent), získal trikrát ocenenie Bubeník roka, dvakrát Zlatú nahrávku, Zlatý bubeník a Phonogram Jazzový album roka 2021 ocenenie.
Gergő tiež obsadil 3. miesto v ankete Modern Drummer's Poll 2019 o najlepšieho bubeníka za takými legendárnymi bubeníkmi ako Vinnie Colaiuta a Steve Smith.
V roku 2020 bol Gergőov posledný sólový album (The Missing Song) nominovaný na cenu Grammy v dvoch kategóriách.
V roku 2021 najslávnejšia svetová spoločnosť na výrobu bicích nástrojov Gretsch vydala malý bubon Gergo Borlai Signature. Okrem toho, že je Gergő členom kapely a štúdiovým hudobníkom svetoznámych produkcií a popri viacerých hudobníkoch ocenených Grammy, stal sa populárnym aj ako inštruktor po celom svete.
Niektoré mená, s ktorými už Gergő vystupoval alebo nahrával v rôznych častiach sveta: Frank Gambale (USA), Guthrie Govan (UK), Gary Willis (USA), Jimmy Haslip (USA), Scott Kinsey (USA), Llibert Fortuny ( SP ), Jeff Lorber (USA), Scott Henderson (USA), Nathan East (USA), Dean Brown (USA), Vinnie Moore (USA), Jeff Beal (USA), Matthew Garrison (USA), Tom Scott (USA), Bob Mintzer (USA), Hiram Bullock (USA), L. Shankar (India), Tony McAlpine (USA), Vernon Reid (USA), Terry Bozzio (USA), Al DiMeola (USA), Hadrien Feraud (F), Yolanda Charles (GB), Nguyen Le (F), Dhafer Youssef (TN).

KINSEY-FERAUD-BORLAI TRIO 6.11.2022

Scot Kinsey /USA/ - keyboard /svetoznámy hráč na klávesové nástroje, bol dvadsať rokov tajnou zbraňou legendárnej fusion skupiny Tribal Tech/Hadrien Feraud /USA,FR/ - bass /považovaný za najprogresívnejšieho a najtalentovanejšieho basgitaristu sveta, dedič Jaca Pastoriusa / Borlai Gergo /USA,HU/ - drums /Fenomenálny fusion bubeník, magazínom drummer world zaradený medzi top desať najlepších bubeníkov sveta/

Grep Slovakia, s.r.o. - spoľahlivé osvetlenie, zaručené úspory!

Prečítajte si aj:

Andrej Budai foto - video služby

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

ELECTRIC SHOCK 20.11.2022

Kultová fusion kapela s jedinečným štýlom vznikla v roku 2016 po sólovom albume gitarového fenoména Mikea Gottharda „Electric Shock“. Dániel Szebényi je fantastický hráč na klávesové nástroje, spevák a producent. Jeho fantázia vo zvukovom dizajne je veľmi originálna a dopĺňa ho mladý basgitarový fenomén Martin Gudics. Gergő Borlai legendárny bubeník je motorom kapely, pohybuje sa v extrémne širokom dynamickom rozsahu a jeho rytmické nápady robia hudobný štýl kapely jedinečným. Kapela sa vďaka silnej zostave a sviežemu zvuku okamžite stala kultovou fusion kapelou. Ich hudba je veľmi soulová, bluesová, silná a zároveň pozitívna.

Mike Gotthard - gitara
Dániel Szebényi - hráč na klávesové nástroje
Gudics Martin - basgitara
Gergő Borlai - bicie nástroje

VÝHODNÉ VSTUPENKY NA DVA DNI-Predpredaj :
➡️PHOTO and GIFT/ul.Mlynská 2 Levice/
➡️Kvetinový ateliér NATUR DEKOR /ul.Československej armády 2 Levice/
Info o vstupenkách a možnosti rezervácii miesta /stola/ na FB Jazz Centrum Levice

zdroj a plagát: Juraj Gergely-Jazz Centrum Levice

...

KVALITNÝ NÁBYTOK, PRODUKTY TOPSHOP, DORMEO, DELIMANO, WALKMAXX, WELLNEO, ROVUS - OBUV A MÓDA - NÓRSKA KOZMETIKA - PRE DOSPELÝCH - ŠPORT A VÝŽIVOVÉ DOPLNKY - ŠKOLSKÉ POTREBY - ŠPERKY - ZĽAVY A AKCIE - KVALITNÝ ALKOHOL

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre