08072020pia
Proficon Vodomerná šachta - projektovanie výrobkov z betónu či vodomernú šachtu, štandardizované betónové kocky či betónové stĺpy, preprava stavebných materiálov

Levice - avíza a pozvánky, oznamy o akciách a podujatiach

Nezabudnuté remeslá z Banskej Štiavnice a regiónu Hont s podtitulom Pokračovatelia remeselných tradícií

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

BANSKÁ ŠTIAVNICA 1. augusta 2016 - 16. ročník podujatia, na ktorom sa prezentujú tradičné i nové remeslá a techniky na historickom Námestí sv. Trojice v Banskej Štiavnici. V tomto roku sa akcia zameria na lokálne tradície a ich dnešných pokračovateľov. Chýbať nebude predaj širokého množstva atraktívnych produktov a dobrá zábava v ľudovom duchu v podaní ĽH Muzička, Temperament Cimbal Orchestra a FS Váh z Púchova.

Nezabudnuté remeslá s podtitulom Pokračovatelia remeselných tradícií, 6.8.2016

V tomto roku je tradičné štiavnické podujatie Nezabudnuté remeslá zamerané na aktívne zapojenie sa verejnosti do samotnej výroby hand-made výrobkov. 16. ročník podujatia, ktorý sa uskutoční na Námestí sv.Trojice 6. 8. 2016 od 10:00 do 19:00 hod., bude mať podtitul “Pokračovatelia remeselných tradícií“. Cieľom najväčšieho mestského podujatia, prebiehajúceho vždy uprostred turistickej sezóny, je propagácia starých aj nových remesiel.

Tento ročník chcú organizátori upriamiť pozornosť na lokálnych remeselníkov a hand-made výrobcov, a to formou ich aktívnej prezentácie so zapájaním verejnosti /praktické ukážky remesiel, alebo tvorivých techník/. V rámci verejnosti máme záujem hlavne o mladšiu generáciu, ktorá stráca kontakt s remeslom. Z hľadiska regionálneho oslovenia samotných remeselníkov sa chceme orientovať na Banskú Štiavnicu a región Hont. Súčasťou podujatia budú vystúpenia folklórnych skupín, ktoré oživia celé námestie slovenskou ľudovou hudbou a tancom.

Andrej Budai photo - fotografické a video služby - svadby, oslavy, stužkové, promócie, plesy, rodinné a firemné stretnutia, akcie, podujatia, spoločenské, športové...

Podujatie sa za 15 rokov svojej existencie rozrástlo a v súčasnosti sa ho každý rok zúčastňuje viac ako 100 remeselníkov, čo je do počtu predajcov – remeselníkov najväčšie podujatie v regióne. Vďaka tomu do Banskej Štiavnice zavíta každý rok veľké množstvo návštevníkov. Veríme, že si aj v tomto roku nájdete čas a prídete podporiť ľudí, pre ktorých je jednou z priorít ich života nežiť pre bohatstvo, ale pre radosť. Radosť rozdávať krásu ukrytú v ručnej práci.

zdroj: Banská Štiavnica

POZRITE SI TIEŽ:

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre