10232020pia

Levice - avíza a pozvánky, oznamy o akciách a podujatiach

UMENIE NA TROJICI - 4. ročník banskoštiavnického happeningového podujatia s atmosférou začínajúcich prázdnin

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Pozývame Vás na 4. ročník banskoštiavnického happeningového podujatia s atmosférou začínajúcich prázdnin - UMENIE NA TROJICI.

UMENIE NA TROJICI - 4. ročník banskoštiavnického happeningového podujatia s atmosférou začínajúcich prázdnin

V sobotu 25.6.2016 od 11:00 do 20:00 sa v Banskej Štiavnici bude konať štvrtý ročník happeningového podujatia s atmosférou začínajúcich prázdnin. Hudba, výtvarné umenie, literatúra, divadlo a film v neopakovateľnom prostredí námestia sv. Trojice vás uvedú do Štiavnického kultúrneho leta 2016. Akcia sa stala symbolickým otvorením hlavnej sezóny v centre mesta a aj v tomto roku ponúkne príjemné chvíle v spoločnosti múz.

V programe akcie nájdu návštevníci hudbu v podaní holandského DJ RhineFoxa a slovenského DJ PhonoTica, jazzového saxofonistu Rudyho Gogu, ukážky netradičných nástrojov v podaní zoskupenia Ramivana či na záver zaujímavý český projekt Marimba Live Drums. K podujatiu už tradične patria aj diskusie, v tomto roku sa ako hosť predstaví kreatívny riaditeľ reklamných agentúr Michal Pastier.

Izomer, s.r.o. - ATÓM - Sv. Michala č. 4, 4. poschodie, 934 01 Levice - hydroizolácie striech lepenkou, fóliou Fatrafol 810, zateplenie a montáž sedlových striech krovy a všetky druhy krytín.

Výtvarné umenie zastúpi na podujatí Galéria Jozefa Kollára, ktorá okrem výstavy Jany Farmanovej pripravila lahôdku v podobe komentovanej prehliadky nového výstavného podujatia s názvom Indián Teodor SCH. Zaujímavosťou bude iste aj rozprávanie o indiánskej kultúre, ktoré sa uskutoční po ukončení komentovanej prehliadky spomenutej výstavy.

Miesto na akcii majú aj mladí umelci. Tentoraz prijali pozvanie študenti Súkromnej strednej umeleckej školy zo Zvolena a Školy úžitkového výtvarníctva v Kremnici, ktorí budú tvoriť pred očami návštevníkov. Filmové umenie zastúpi výber filmov z Fest Anča, ale aj unikátny výber reportáží o Banskej Štiavnici, ktorí organizátori zostavili v spolupráci so Slovenským filmovým ústavom. Miesto na akcii budú mať aj deti, na ktoré čakajú na mieru pripravené tvorivé dielne. A chýbať nebudú ani vybraní predajcovia hand made a remeselných produktov, platne, knihy z Antikvariátika, dizajnové perličke z Iné Oné či ďalšie prekvapenia.

Andrej Budai photo - fotografické a video služby - svadby, oslavy, stužkové, promócie, plesy, rodinné a firemné stretnutia, akcie, podujatia, spoločenské, športové...

Program podujatia:

10.00 – 17.00 hod., Galéria Jozefa Kollára, mimoriadne vstupné 1 €
Jana Farmanová - Esencie
Profilová výstava jednej z najzaujímavejších súčasných slovenských maliarok.

11.00 – 18.00 hod., Námestie sv. Trojice
Trh
Predaj vybraných produktov. Antikvariátik, Iné oné, CD a platne od Dr. Horáka, hand – made produkty.

11.00 – 18.00 hod., Námestie sv. Trojice
Next Generation
Živé námestie prostredníctvom študentov Súkromnej strednej umeleckej školy zo Zvolena a Školy úžitkovéo výtvarníctva v Kremnici.

11.00 – 18.00 hod., Námestie sv. Trojice
Hudba námestia
V priestoroch Námestia sv. Trojice a kaviarne Gavalier spríjemnia náladu DJ RhineFox (NL), DJ PhonoTic a saxofonista Rudy Goga.

13.00 – 17.00 hod., Galéria Jozefa Kollára, vstupné 1 € (celodenné vstupné do Galérie J. Kollára)
Best of Fest Anča
Výber z festivalu animovaných filmov.

12.00 – 17.00 hod., Námestie sv. Trojice
Veselé šibori dúhovanie
Kreatívne detské dielne s Bajou.

14.00 hod., kaviareň Gavalier
Ramivana
Predstavenie tradičných hudobných nástrojov z celého sveta (alikvótny spev, mongolský hrdelný spev, austrálske didgeridoo, drumble z rôznych krajín, tibetské spievajúce misy, indiánske píšťaly, symfonické gongy, zvonkohry, fujara inak a mnohé ďalšie).

13.30 – 19.00 hod., Galéria Jozefa Kollára, vstupné 1 €
Stopy!
Tvorivá dielňa pre malých aj velkých Indiánov – tajná Teodorova technika, štetce z trávy, vlastnoručná kniha a iné prekvapenia.

16.00 hod., kaviareň Gavalier
O kreatívnom umení s Michalom Pastierom
Rozrpávanie s kreatívnym riaditeľom a spolumajiteľom dvoch reklamných agentúr, držiteľom desiatok ocenení Zlatý klinec, držiteľom ocenenia Cyber Young Lions z festivalu reklamy v Cannes, držiteľom ocenenia FILIP za prínos k rozvoju slovenskej reklamy. Jeho agentúra Zaraguza získala sa v roku 2012 zaradil Facebook medzi TOP 10 najkreatívnejších agentúr sveta v jeho využívaní.

18.00 hod., Námestie sv. Trojice
Marimba Live Drums
Hudba plná rytmov a bubeníckych melódií. Melodické bicie nástroje, ako marimba, vibrafon, zvony a tympány sa bežne k samostatnej hudobnej produkcii nepoužívajú. Marimba Live Drums ale na nich hrajú kvalitnú muziku pre všetky generácie. Zažite netradičný koncert na záver Umenia na Trojici 2016!

19.00 hod., Galéria Jozefa Kollára, vstupné 1 € (celodenné vstupné do Galérie J. Kollára)
Indián Teodor SCH
Komentovaná prehliaka výstavy Teodora Schnitzera – kurátori Mária Rojko a Miloš Kopták

20.00 hod., Galéria Jozefa Kollára, vstupné 1 € (celodenné vstupné do Galérie J. Kollára)
Indiánske srdce
Richard Keri/Indianológ porozpráva a premietne stručné dejiny veľkej indiánskej kultúry a westernového kultu

Organizátori: Mesto Banská Štiavnica, Región Banská Štiavnica
Hlavní partneri: Antikvariátik, Slovenské banské múzeum, Kaviareň Gavalier, SPŠ S. Mikovíniho, Dr. Horák, Slovenský filmový ústav, Súkromná stredná umelecká škola vo Zvolene, Súkromná škola úžitkového výtvarníctva v Kremnici, Fest Anča, Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR.

zdroj: mesto Banská Štiavnica

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre