04222024pon

Súťaže v Leviciach a okolí

Československé Štěstíčko kapela Smola a Hrušky predstaví aj v Leviciach - súťaž!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 28. novembra 2019 - Kapela Smola a Hrušky vydáva ďalší videosingel s názvom Štěstíčko v česko-slovenskej kooperácii, kde sa ako hudobní hostia predstavia Martina Pártlová, speváčka a stály hosť českej legendárnej folk-rockovej kapely Čechomor a rocker Petr Pečený, spevák a frontman skupiny Doctor P.P. Predstaví ho aj v levickom Unity Club-e v rámci svojho vianočného akustického koncertu dňa 14.12.2019.

Vianočný akustický koncert skupiny Smola a Hrušky v Unity clube vLeviciach dňa 14.12.2019.

Skladba Štěstíčko je voľným pokračovaním skladby Český turista v Tatrách, kde hosťoval spevák a textár Lou Fanánek Hagen z legendárnej kapely Tři Sestry a viaže sa k nedávnemu výročiu vzniku Československa a celkovo poníma náš pozitívny, ale i humorne-súťaživý vzťah s bratmi Čechmi.

Spoko je zamilovaný do Martiny Pártlovej, která má príma bráchu Doctora P.P. "Bola to nečakaná ponuka a keď sa fešáci objavili na mojom koncerte s Čechomorom, tak som si povedala: Oni to myslia vážne. Pre mňa to bola veľmi pozitívna skúsenosť. S kapelou je radosť spolupracovať a natáčanie klipu v Prahe som si naozaj užívala," zhrnula Martina Pártlová.

Autor skladby a frontman kapely Smola a Hrušky – Spoko Kramár približuje atmosféru vzniku pesničky, ktorá sa nerodila ľahko, no napriek tomu si prácu s českými kolegami užíval. "Pesnička Štěstíčko vznikla na základe sľubu, ktorý som dal na našom Youtube kanály v komentároch pod videom Český turista v Tatrách. V tejto skladbe si uťahujeme z našich bratov, ktorí to ale vo väčšine zobrali s úsmevom a nadhľadom. Zopár z nich nás slušne povedané požiadalo, aby sme si spravili srandu aj sami zo seba. Tak som verejne prehlásil, že do roka a do dňa bude na svete skladba s pracovným názvom Slovák v Praze. Napísal som dve rôzne skladby, kde som nás Slovákov dosť nešetril a priebežne som oslovoval českých interpretov, ktorých som poznal, ale aj tých, ktorí mi prišli zaujímaví. Od všetkých som dostal pozitívne reakcie na hudbu, ale s textom neboli spokojní, že je to až moc tvrdé a až takto zle nás Slovákov nevidia. V podstate sa mi potvrdilo to, čo som už dlhú dobu cítil, že nás českí bratia majú radšej ako my ich a tak som spojil tradičné české Štěstíčko a tému imigrácie. Vznikla pozitívna ba priam až romantická skladba, ktorá si našla ihneď svojich interpretov Martinu a Petra. Samotné nahrávanie prebiehalo v Prahe s aktuálne najvychytenejším českým producentom Lukášom Chromekom, ktorý práve v čase nahrávania Štěstíčka produkoval poslednú skladbu Karla Gotta - Srdce nehasnou," vysvetlil Spoko Kramár.

Na scenáre videoklipu kapela začala spolupracovať s Ondrejom Soukupom, ale vzhľadom na vyťaženosť všetkých zainteresovaných a niekoľkonásobné zmeny termínov sa na poslednú chvíľu rozhodli a spojili so skúseným filmárskym tímom z Lexis Production, ktorí majú na konte aj natáčanie úspešného klipu Český turista v Tatrách. "S kapelou Smola a Hrušky sme sa prvýkrát stretli na spoločnom turné s Rybičky 48 v roku 2012. Bol to riadny rokenrol a som rád, že si to po siedmych rokoch zopakujeme," teší sa Petr Pečený z kapely Doctor P.P.

Hruškáči s Doctormi mali spoločné česko-slovenské minitour pod názvom Štěstíčko minitour 2019, kde sa spoločne predstavili v mestách Košice, Nové Mesto nad Váhom, Brno a Praha. K týmto jediným klubovým show do konca roka zaradila kapela aj bonusový koncert v Banskej Bystrici, kde Smola a Hrušky prijali pozvanie ako hosť skvelej nitrianskej kapely Sematam v rámci turné pri príležitosti vydania ich prvého debutového albumu.

Dobromat.sk - každým nákupom pomáhate

Pozrite si Československé Štěstíčko tu:

Event na Facebook-u tu: https://www.facebook.com/events/569536793802313/

zdroj a fotografia: Smola a Hrušky

SÚŤAŽ o 2 vstupenky na vianočný akustický koncert kapely Smola a Hrušky v Leviciach dňa 14.12.2019

Ako sa súťaže zúčastniť?

K súťaži sme na našej Facebook stránke Leviceonline.sk umiestnili príspevok podujatia:

Vianočný akustický koncert skupiny Smola a Hrušky v Unity clube vLeviciach dňa 14.12.2019.

Vašou úlohou je k tomuto príspevku na Facebook stránke Leviceonline.sk do komentárov pridať meno osoby, s ktorou by ste na podujatie radi išli a ste v hre!

Do kedy sa súťaží?

Súťaž trvá do 12.12.2019 do 22:00 hod. Dňa 13.12.2019 vylosujeme 2 výhercov, ktorí získajú po 1 vstupenke. Mená výhercov uverejníme na FB Leviceonline.sk. Výhercov budeme kontaktovať priamo na Facebook-u! Výhercovia si vstupenky budú môcť prevziať priamo v pokladni podujatia.

Pre účasť v súťaži súhlasíte so všobecnými podmienkami na účasť v súťažiach portálu Leviceonline.sk.

TVTEKOVHONT.SK - regionálna internetová televízia zameraná na okres Levice, blízke okolie a regióny Tekov a Hont
Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie
Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre