07152020str

Súťaže v Leviciach a okolí

Na OSMIDIV pozývajú Žena z lesoparku, Slobodná Európa, Gladiátor, či IMT Smile

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

BANSKÁ ŠTIAVNICA 10. augusta 2016 - Fidelovi Banditi, Inside, Gladiátor, Slobodná Európa, Žena z lesoparku, IMT Smile, zumba, workshopy, tvorivé dielne. V poradí už 7. ročník benefičného koncertu OSMIDIV pozýva do amfiteátra v Banskej Štiavnici na nedeľňajšie popoludnie plné vynikajúcej zábavy.

Na OSMIDIV pozývajú Žena z lesoparku, Slobodná Európa, Gladiátor, či IMT Smile

Organizátorom podujatia, ktoré sa bude konať 21. augusta, je Občianske združenie Milan Štefánik. Program v banskoštiavnickom amfiteátri odštartuje o 14.00 hod. zumbou s Oumarom Chevarom Camarom z Belgicka. Po hodinovom zahriatí sa bude žiť pódium výbornou rockovou muzikou. Skupina Gladiátor je stálicou na slovenskej hudobnej scéne. Hity ako Láska, Bonboniéra, Sám s ňou, Nemôžem dýchať, či Dnes je skvelý deň rozospievajú bezpochyby každého.

Na OSMIDIV pozývajú Žena z lesoparku, Slobodná Európa, Gladiátor, či IMT Smile

Zaujímavosťou je, že aj ďalšia hudobná skupina Slobodná Európa vznikla v rovnakom roku ako jej predchádzajúci kolegovia. Jej tvorba bola ovplyvnená silnou porevolučnou atmosférou, čo naznačuje už vlastný názov. Whisky a spol. si každý koncert užívajú a niet pochýb o tom, že publikum dostanú do varu aj teraz.

Partia talentovaných hudobníkov zo zostavy Žena z lesoparku s jej frontmanom Šarkanom sa nepresadila iba u nás, ale ocenili ich i také hviezdy ako Cranberries, Bryan Adams a Anastacia, ktoré si ich pozvali ako predkapelu.

Pódium v podkroví dá priestor ako v predchádzajúcich ročníkoch mladým talentom ako mladej kapele Inside a nádejnej skupine Fidelovi banditi. Zaujímavosťou je, že Fidelovi Banditi vystupujú na festivale každý rok a sami seba radi charakterizujú: „Sme kapela, ktorá hrá pre radosť. Náš hudobný štýl je ovplyvnený slovenskou pop scénou a v rámci vystúpenia zaznejú aj prvky klasickej gitary“.

Na OSMIDIV pozývajú Žena z lesoparku, Slobodná Európa, Gladiátor, či IMT Smile

Headlinerom tohto ročníka budú IMT Smile. Piesne Cesty II. Triedy, Nepoznám, Ľudia nie sú zlí... garantujú hudobnú eufóriu. Charizmatický Ivan Tásler si s davom rozumie a energia, akú odovzdáva svojim fanúšikom, sa mu vracia vždy mnohonásobne. Skupina IMT Smile vystúpi na Banskoštiavnickom amfiteátri so svojím sólovým koncertom aj deň predtým pod názvom Acoustic. Akciou bude sprevádzať známy zabávač a moderátor na voľnej nohe Richard Vrablec.

Na OSMIDIV pozývajú Žena z lesoparku, Slobodná Európa, Gladiátor, či IMT Smile

Sprievodný program zastrešujú tieto tvorivé dielne enkaustika (maľovanie horúcim voskom), pedig (prútikárstvo), maľovanie na tvár, streľba z kuše, razenie mincí, výroba šperkov z drôtu, ozdobovanie sádrových odliatkov, výroba doplnkov z kože a maľovanie na plátno. Obraz, ako motív podujatia namaľoval Vlado Krausz z Kežmarku. Okrem toho, že je výtvarník a mal niekoľko samostatných výstav, venuje sa predovšetkým tvorbe textov. Mnohé hity vytvoril aj pre skupinu IMT Smile, Pehu a iných. Za ostatných 25 rokov sa stal svojou tvorbou najúspešnejším textárom na Slovensku.
Pestrý program vás čaká v krásnom prostredí centra Banskej Štiavnice na útulnom amfiteátri pod Novým Zámkom. „Každým rokom pozorujeme, ako stúpa návštevnosť handicapovaných aj zdravých, malých, i veľkých, čomu sa veľmi tešíme, lebo našim prianím je rúcať bariéry. Máme veľkú a úprimnú radosť z toho, keď vidíme, ako sa všetci spolu zabávajú a jeden o druhého sa môžu oprieť,“ podotkol s dávkou symboliky organizátor Milan Štefánik.

Andrej Budai photo - fotografické a video služby - svadby, oslavy, stužkové, promócie, plesy, rodinné a firemné stretnutia, akcie, podujatia, spoločenské, športové...

Na OSMIDIV pozývajú Žena z lesoparku, Slobodná Európa, Gladiátor, či IMT Smile

Vstupné je bezplatné pre osoby s mentálnym a zdravotným postihnutím a pre deti do 140cm. Vstupné pre verejnosť v predpredaji 15 € a na mieste 20 €. Predpredaj Ticketportal, Čajovňa Klopačka, Informačné centrum Banská Štiavnica. Tešíme sa na vás a ďakujeme za vašu priazeň.

Videoreportáž s rozhovormi z Osmidiv 2015:

Videoreportáž s rozhovormi z Osmidiv 2013:

Videoreportáž s rozhovormi z Osmidiv 2012:

Text: Ing. Daniela Sokolovičová a Imrich Makó
Foto: Katarína Orešanská a Marian Garai
Video: Igor Kolesár, www.leviceonline.sk

 

SÚŤAŽ o 4x2 vstupenky na benfičný festival OSMIDIV 2016!

Ako sa súťaže zúčastniť?

K súťaži sme na našej Facebook stránke Leviceonline.sk umiestnili plagát benefičného festival OSMIDIV 2016. Vašou úlohou pre účasť v súťaži je ZDIEĽAŤ tento plagát a ste v hre!

Na OSMIDIV pozývajú Žena z lesoparku, Slobodná Európa, Gladiátor, či IMT Smile

Do kedy sa súťaží?

Súťaž o 4x2 vstupenky na benefičný festival OSMIDIV 2016 trvá do 15.8.2016 do 22:00 hod. Dňa 16.8.2016 vylosujeme 4 výhercov, ktorí získajú po 2 vstupenky. 

Mená výhercov uverejníme na FB Leviceonline.sk. Výhercov budeme kontaktovať priamo na Facebook-u! Výhercom vstupenky zašleme poštou. 

Pre účasť v súťaži súhlasíte so všeobecnými podmienkami na účasť v súťažiach portálu Leviceonline.sk.

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre