06152024sob

V Leviciach sa bude stavať nové futbalové ihrisko s umelou trávou, v Šahách nová atletická dráha

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

OKRES LEVICE 24. mája 2024 - Správna rada Fondu na podporu športu na svojom jubilejnom 50. zasadnutí dňa 23. mája 2024 schválila prerozdelenie zhruba 35,4 milióna eur na výstavbu, rekonštrukciu a modernizáciu športovej infraštruktúry, čo umožnilo avizované navýšenie príspevku fondu z Ministerstva cestovného ruchu a športu Slovenskej republiky. Ako informuje Fond na podporu športu, pre okres Levice boli schválené dva projekty.

V Leviciach sa bude stavať nové futbalové ihrisko s umelou trávou, v Šahách nová atletická dráha

Koncept novej atletickej dráhy v areáli ZŠ Ladislava Balleka v Šahách.

Pre mesto Levice schválili financovanie výstavby futbalového ihriska v areáli futbalového štadióna vo výške 362.500 Eur, pre mesto Šahy schválili financovanie výstavby atletickej dráhy pre základnú školu Ladislava Balleka vo výške 139.774,74 Eur.

Ako informovalo mesto Šahy na svojej Facebook stránke, nová dráha sa vybuduje v areáli školy a okrem žiakov školy ju bude môcť za určitých podmienok využívať aj verejnosť.

Z 225 žiadostí, ktoré doručili žiadatelia Fondu na podporu športu v rámci Výzvy na predkladanie žiadostí o poskytnutie príspevku v rámci programu „Výstavba, rekonštrukcia a modernizácia športovej infraštruktúry“ číslo: 2023/001, tzv. INFRA 4, schválili členovia najvyššieho orgánu fondu 73 projektov. "Výzvu INFRA 4 vypísal Fond na podporu športu ešte 15. novembra minulého roku. Záujemcovia o finančný príspevok mohli svoje žiadosti zasielať od 1. až do 29. februára 2024. Za tento čas doručili fondu 225 žiadostí, z ktorých 47 neprešlo formálnou kontrolou kancelárie fondu, ďalšie štyri vylúčila odborná komisia Športová infraštruktúra. Zvyšných 174 žiadostí ohodnotila odborná komisia Športová infraštruktúra, pričom členovia komisie tak celkovo vykonali spolu 582 jednotlivých hodnotení. Spomenutým 73 projektom schválila správna rada fondu podporu," priblížil fond.

foto: Facebook Mesto Šahy - Ipolyság város

Prečítajte si aj:

Andrej Budai foto - video služby

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie
...

KVALITNÝ NÁBYTOK, SVETLÁ A SVIETIDLÁ, ZNAČKOVÝ ALKOHOL, KÁVA - NÓRSKA KOZMETIKA - PRE DOSPELÝCH - ŠPORT A VÝŽIVOVÉ DOPLNKY - ŠKOLSKÉ POTREBY - ŠPERKY - ZĽAVY A AKCIE

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre