04262024pia

Plavci ŠK Aquasport na Majstrovstvách SR juniorov a seniorov so ziskom deviatych medailí

POPRAD / LEVICE 1. júla 2022 - Uplynulý víkend sa v popradskom Aqua City bazéne konali Majstrovstvá SR juniorov a seniorov. Plavci ŠK Aquasport na nich vyplávali deväť medailí.

Na podujatí štartovalo celkom 343 pretekárov z 52 klubov celého Slovenska. Plávalo sa systémom ranných rozplávb a popoludňajších finále. Zo športového klubu Aquasport Levice štartovalo sedem pretekárov.

Sabína Kupčová (seniorka) sa po dlhšej prestávke spôsobenej plnením si študijných povinností a ukončením štúdia maturitnou skúškou, predstavila v šiestich disciplínach, kde z raňajších rozplávb postúpila do poobedňajšieho finále. Získala titul Majsterka SR v disciplíne 200 m voľný spôsob, striebornú medailu v disciplíne 200 m polohové preteky a bronz v disciplíne 200 m znak. Sabínu budúci víkend čakajú ešte Majstrovstvá Českej republiky v Prahe, kde bude ešte štartovať za školský
klub Kométa Brno.

Prečítajte si aj:

Andrej Budai foto - video služby

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Timea Kovácsová (seniorka) štartovala v štyroch disciplínach a získala dvakrát striebornú medailu v disciplíne 200 m motýlik, 400 m polohové preteky.

Šimon Peter Suchánsky (starší junior) štartoval v štyroch disciplínach, kde vo svojej kategórií získal titul Majster SR v disciplíne 200 m znak a prebojoval sa do finále v disciplíne 50 m voľný spôsob.

Viktória Fašková (staršia juniorka) štartovala v štyroch disciplínach a získala jednu bronzovú medailu v disciplíne 400 m polohové preteky.

Alexandra Kasanová (staršia juniorka) štartovala v štyroch disciplínach a prebojovala so do poobedného finále v disciplínach 50 m znak a 100 m voľný spôsob.

Nina Gutyanová (mladšia juniorka) štartovala v troch disciplínach. Získala jednu bronzovú medailu v disciplíne 400 m polohové preteky.

KVALITNÝ NÁBYTOK, PRODUKTY TOPSHOP, DORMEO, DELIMANO, WALKMAXX, WELLNEO, ROVUS - OBUV A MÓDA - NÓRSKA KOZMETIKA - PRE DOSPELÝCH - ŠPORT A VÝŽIVOVÉ DOPLNKY - ŠKOLSKÉ POTREBY - ŠPERKY - ZĽAVY A AKCIE - KVALITNÝ ALKOHOL

Natália Lacková (mladšia juniorka) štartovala v štyroch disciplínach, medailovo sa neumiestnila, ale potvrdila si svoje zaplávané maximá.

Dievčatá z klubu si zaplávali aj dve štafety. Prvá štafeta v disciplíne 4 x 100 polohové preteky v zložení Kasanová, Lacková, Kovácsová a Kupčová, kde získali nie obľúbené štvrté miesto.

Druhá štafeta v disciplíne 4 x 100 m voľný spôsob v zložení Lacková, Gutyanová, Fašková a Kasanová skončili rovnako na štvrtom mieste.

"Touto cestou sa chceme poďakovať všetkým plaveckým a kondičným trénerom, rodičom, ktorý aj v takomto ťažkom období poznačeným pandémiou COVID 19 spolupracovali a zabezpečovali zložitú prípravu plavcov ŠK Aquasport Levice pod vedením Tibora Lacka a v neposlednom rade Vám všetkým priaznivcom, sponzorom a podporovateľom plaveckého športu," uzavrel Peter Kupča.