04202024sob

Ivana Kuriačková zvíťazila na africkom pohári v triatlone, pretekári ŠK Atóm Levice úspešní v Dolnom Kubíne

LEVICE 3. apríla 2022 - Ivana Kuriačková zvíťazila na africkom pohári v triatlone, pretekári ŠK Atóm Levice úspešní v Dolnom Kubíne. Informuje o tom ŠK Atóm Levice.

Triatlonistka Ivanka Kuriačková sa dňa 2.4.2022 zúčastnila afrického pohára v triatlone v Zimbabwe v meste Troutbeck na vzdialenostich 750 metrov plávanie, 20 kilometrov cyklistika a 5 kilometrov beh, kde zvíťazila. Preteky sa konali počas veľkej búrky, ktorá sa strhla pred jeho štartom. "Bude to obrovský posun vo svetovom triatlonovom rebríčku. Víťazom spomedzi mužov sa stal Juhoafričan Jannie Riddle," dodal klub.

Pretekári ŠK Atóm Levice boli úspešní v Dolnom Kubíne na 2.kole slovenského pohára v akvatlone dňa 2.4.2022, na ktorom sa zúčastnil veľký počet mládežníkov klubu ŠK Atóm Levice. Mandák, Miklóšová, Šípošová sa stali víťazmi vo svojich kategóriách.

Tento deň nebol počasím veľmi vľúdny, v Dolnom Kubíne poletoval jemný sneh.

Plavecká časť prebehla v krytej plavárni Aquarelax a beh v jej okolí. Umiestnenie pretekárov, medailistov ŠK Atóm Levice: