04252024štv

Sabína Kupčová a Šimon Suchanský úspešní na reprezentačnom štarte vo Viedni

VIEDEŇ / LEVICE 26. júla 2020 - Počas víkendu 18. - 19. júla 2020 sa konali medzinárodné plavecké preteky vo Viedni – Maria Enzersdorf pod názvom Duel in the Pool. Pre juniorov to boli posledné preteky letnej sezóny, ktorú poznamenala pandémia koronavírusu. Zo ŠK Aquasport Levice boli nominovaní Sabína Kupčová (staršia juniorka) a Šimon Peter Suchanský (mladší junior).

Preteky sa konali za prísnych hygienických opatrení bez divákov a plaveckých výprav priamo na bazéne, zúčastnili sa ich reprezentanti Rakúska, Česka a Slovenska. Maďarská výprava na poslednú chvíľu svoju účasť odvolala z dôvodu zložitej situácie.

Slovenskú republiku reprezentovalo 41 plavcov. Plávalo sa priamo na čas, kde v každej disciplíne za štát štartovali dvaja mladší a dvaja starší juniori. Po zrátaní vyplávaných bodových víťazstiev sa vyhodnotili víťazné družstvá mladších a starších juniorov v kategórii žien a mužov.

Príslušenstvo pre plavecký šport a ostatné vodné športy TU.

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Sabína Kupčová bola členkou starších junioriek, kde po dvoch súťažných dňoch skončili na 1. mieste a z Viedne si odniesli víťazný pohár. Šimon Peter Suchanský skončil s mladšími juniormi na 3. mieste, ale napriek tomu si zaplával osobné rekordy. Celkovo ako krajina po spočítaní všetkých vyplávaných bodov Slovensko skončilo na 3. mieste. Víťazstvo si odniesla veľmi úspešná česká reprezentácia a na druhom mieste sa umiestnila usporiadateľská rakúska reprezentácia.