04232024uto

Levičan Matúš Verbovský získal pri premiére svoj prvý titul majstra SR v half-ironmane / strednom triatlone

BÁTOVCE 12. júla 2020 - Na vodnej nádrží Bátovce sa pod organizačnou taktovkou nitrianskeho klubu ŠK Delfínu skutočnili športové preteky v strednom triatlone pod názvom Vialleman. Podujatia sa v sobotu 11. júla zúčastnilo 113 štartujúcich pretekárov a taktiež osem trojčlenných štafiet a Levičan Matúš Verbovský získal pri premiére v strednom triatlone svoj prvý titul majstra SR.

Po dlhšej odluke organizovania športových podujatí ako opatrení proti pandémii a šírenia vírusu, boli tieto preteky prvé tohtoročné Majstrovstvá Slovenska v triatlone a tomu zodpovedala aj silná účasť slovenských ale aj zahraničných pretekárov.

Pretekári museli odplávať 1,9 kilometra (km) vo dvoch okruhoch, odbicyklovať 90 km v troch kopcovitých okruhoch cez Bohunice, Uhliská, Pukanec, Devičany a odbehnúť vzdialenosť 21,1 km v štyroch kolách v okruhu Bátovce - Žemberovce.

Absolútnymi víťazmi sa stali českí pretekári, zvíťazil muž Lukáš Kočář v čase 4:10:48s a medzi ženami Simona Křivánková čas 4:42:45s.

Levický klub ŠK Atóm Levice reprezentovalo osem pretekárov. Celkovo druhý za českým pretekárom dobehol Matúš Verbovský avšak na svojom prvom štarte v strednom triatlone v kariére získal prestížny titul majstra Slovenska na rok 2020. Počas pretekov si počínal skvele a vyrovnane, vyplával prvý, na cyklistike si udržal štvrté poradie a následne v bežeckom finiši sa prepracoval na druhé miesto a ako prvý Slovák v cieli si Matúš vychutnal svoj premiérový titul na tejto vzdialenosti triatlone.

Majsterkou Slovenska sa stala Alena Stevens (klub TRI Tatry Triathlon Team).

Kameraman/fotograf na svadbu, prvé sväté prijímanie, stužkovú slávnosť, oslavy, firemné a spoločenské akcie - ANDREJ BUDAI FOTO - VIDEO SLUŽBY

Aj ďalší kluboví pretekári ŠK Atóm odviedli tvrdú prácu a celkovo úspešne získal veterán Gabriel Duba tretie miesto v kategórii veteráni II. Do cieľa úspešne došli aj Jakub Mészáros (absolútne 7.miesto), Miroslav Straňovský (15.), veterán Slavomír Jánoš (59.), Roman Škarba – jeho premiéra na tejto trati (72.).