04192024pia

Úspešný augustový záver pre ŠK Atóm Levice - dovedna 31 pódiových umiestnení

PIEŠŤANY / NOVÁ BAŇA 1. septembra 2019 - Triatlonová sezóna sa chýli ku koncu. Záver augusta bol pestrý. Vo sviatočný štvrtok 29.8.2010 na Piešťanskom akvatlone - slovenskom pohári, pretekári ŠK Atóm Levice vybojovali deväť medailových umiestnení.

1.m Ivana Kuriačková

Posledný augustový deň 30.8.2019 sa triatlonisti zúčastnili 1. ročníka TriTajchlonu, na organizovaní sa zúčastnili aj členovia ŠK Atóm Levice v Novej Bani. Doobeda odštartovali šprint triatlon na vzdialenostiach 750m plávanie v Tajchu, 20km cyklistika a 5km beh.

V kategórii elita ženy si víťazstvo vybojovala Ivana Kuriačková a Matúš Verbovský dobehol na 2. mieste. Vo veteránoch /V1/ na 2.m dobehol Slavomír Jánoš, aj veteránka Miroslava Jánošová, v kategórii V2 na 3.m Gabriel Duba.

V juniorkách na 1.m dobehla Karin Jánošová a na 2.m Viktória Titková. Starších žiakov vyhral Gabriel Suchý, tretí dobehol Boris Bátovský, z dievčat 2.m Paulína Haulíková, 3.m Nikol Pivarčiová. Mladších žiakov vyhral Alex Mandák, z dievčat Žaneta Gajdošová, 2.m Debora Moravská. V kategórii nádeje A na 1. m Laura Cícerová, 3.m Richard Mikuška. Nádeje B na 2.m Barbora Gajdošová aj Andrej Hričina. Najmladšia pretekárka Miriamka Moravská dobehla v kategórii nádeje C na 2.m. V štafetových pretekoch žiakov si ŠK Atóm Levice vybojoval všetky tri medailové miesta.

Posledný triatlon bude v polovici septembra v Starej Myjave.

zdroj a foto: ŠK Atóm Levice