07132020pon

Sabína Kupčová a Timea Kovácsová na Majstrovstvách sveta juniorov v plávaní

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Sabínu Kupčovú a Timeu Kovácsovú, členky ŠK Aquasport Levice, na základe splnených limitov nominovala Slovenská plavecká federácia na Majstrovstvá Sveta juniorov. Tie sa konali v Budapešti v dňoch od 20. do 25.8.2019.

Sabína Kupčová a Timea Kovácsová na Majstrovstvách sveta juniorov v plávaní
DREVEX Zlaté Moravce - stavebné rezivo

Organizátorom bola FINA pre dievčatá rok narodenia 2002 – 2005 a pre chlapcov 2001 – 2004. Takéto podujatie sa koná každé dva roky od roku 2006, pričom to boli historicky prvé Majstrovstvá sveta, ktoré sa konali v Európe. Podujatia sa zúčastnili juniori zo 126 krajín sveta.

V každej disciplíne mohli štartovať dvaja pretekári za jednu krajinu. Slovensko reprezentovalo 12 plavcov z toho deväť dievčat a traja chlapci. Sabína Kupčová sa najlepšie umiestnila v dievčenskej štafete na 4x100 m voľný spôsob, kde obsadili 11.miesto, v štafete na 4x200 m voľný spôsob skončili na 12.mieste, zároveň v novom slovenskom rekorde. V individuálnej disciplíne na 200 m polohové preteky skončila na 25. mieste zo 72 pretekárok.

Sabína Kupčová a Timea Kovácsová na Majstrovstvách sveta juniorov v plávaní

Timea Kovácsová v zmiešanej štafete na 4x100 m polohové preteky obsadila 18.miesto a v disciplíne na 400 m polohové preteky skončila na 26.mieste z 38.pretekárok.

Plavkyne mali dlhú sezónu, na začiatok prázdnin museli čakať až na posledný augustový týždeň. Sabína Kupčová sa na začiatku júla zúčastnila Majstrovstiev Európy juniorov v Kazani, kde bola nominovaná aj Robin Reindl. Sabína okrem toho absolvovala aj reprezentačné sústredenie v Šamoríne, neskôr druhé vo Viedni, kde sa k nej pridala aj Timea Kovácsová po účasti na Európskom festivale mládeže v Baku. Po krátkom oddychu im od septembra začína nová sezóna na 25-metrovom bazéne.

zdroj a fotografie: PK

Prečítajte si aj:

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie
Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika
Youtube kanál Leviceonline.sk

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre