04192024pia

ŠK Atóm Levice na Superšprint triatlone v Bratislave úspešní

BRATISLAVA / LEVICE 1. mája 2018 - Počas víkendu 28.-29.4.2018 sa v Bratislave konali medzinárodné preteky - Česko – Slovenský pohár v netradičnom Superšprint triatlone na objemoch 175m plávanie v bazéne FTVŠ, 5km cyklistika na moste Lafranconi a beh na vzdialenosť 1500m.

V sobotu sa uskutočnili vyraďovačky a do nedeľňajších pretekov postupovalo 20 žien a 24 mužov. V nedeľu sa pretekalo tri krát na vzdialenostiach superšprint triatlonu a do finále postupovalo 10 žien aj mužov.

Najúspešnejším klubom sa stal ŠK Atóm Levice, v semifinále so štyrmi pretekármi: Matúš Verbovský, Tadeáš Fazekaš, Ivana Kuriačková a Viktória Titková. Vo veľkej medzinárodnej konkurencii /českej a poľskej/ sa do finále dostali iba dvaja Slováci a sedem Sloveniek. Medzi nimi Levičania Matúš Verbovský a Ivana Kuriačková.

Mužov vyhrali Češi: 1. Volar, 2. Olšar, 3. Čelůstka. Matúš Verbovský dobehol na 6.mieste. Ženy vyhrala Romana Gajdošová pred Poľkou Ulatowska a Češkou Hruškovou, Ivana Kuriačková dobehla na 5. mieste. Muži Róbert Havlík 38. miesto a Miroslav Stráňovský 39.miesto.

Veľkú medailovú žatvu mali mladí pretekári z ŠK Atóm Levice. V kategórii nádeje C vybojoval bronz sedemročný Tomáš Mikuška. Kategóriu nádeje B vyhrala Laura Cícerová 1.miesto, Andrej Hričina 4.miesto. Kategóriu nádeje A chlapcov vyhral Alex Mandák 1.miesto, Richard Mikuška 6.miesto a z dievčat Žaneta Gajdošová 2.miesto, Debora Moravská 3.miesto, Mia Sophie Rudolphi 4.miesto, Tatiana Porubská 7.miesto. V kategórii mladších žiakov Boris Bátovský 2.miesto z dievčat Nikol Pivarčiová 2.miesto, Paulína Haulíková 3.miesto. V starších žiakoch dobehol Gabriel Suchý na 3.mieste aj napriek defektu.

Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika

Pretekárov ŠK Atómu Levice čaká bohatá preteková sezóna, najbližšie duatlon Priapasné, akvatlon Bratislava a druhé kolo Slovenského pohára v triatlone v Senci. Ivanu Kuriačkovú čakajú preteky v Tunise a koncom mája tréningové sústredenie na kúpalisku Margita Ilona.

zdroj a fotografie: ŠK Atóm Levice