04262024pia

Posledné kolo Levickej florbalovej ligy rozhodlo o účastníkoch play-off

LEVICE 27. februára 2018 - V sobotu 24. februára sa odohrali posledné zápasy základnej časti Levickej florbalovej ligy. Pred kolom bolo na 100 percent isté, že tímy Dobre no a Danfoss Red Stars postúpia bezpečne do vyraďovacej časti, avšak tímy Delfáci, B4 a Da bum Tss sa do play-off chceli tiež kvalifikovať, no miestenky ostali len pre dva tímy.

Ráno nastúpili hráči B4 na svoj 1. dôležitý zápas. Ich súperom bol posledný tím tabuľky Zo stredu na stred. Tí počas sezóny nedokázali vyhrať ani jeden zápas, preto vo svojom poslednom chceli túto kliatbu zlomiť. V 1. tretine výborne bránili a hoci inkasovali ako prví, podarilo sa im gólom Páleníka rýchlo vyrovnať. B4 nepôsobili na ihrisku presvedčivo a počas úvodných minút 2. tretiny inkasovali dvakrát. ZSNS hrali veľmi dobre a súpera púšťali len do ťažkých striel, s ktorými si ale obrana vedela poradiť. Neporadila si však so strelou Lauka, ktorý skóroval po prvýkrát počas prebiehajúcej sezóny a rovnako ani s vyrovnávajúcim gólom M. Kvočku. Na vyrovnávajúci gól sa podarilo ešte hráčom ZSNS odpovedať, a preto sme do záverečnej tretiny vstupovali za prekvapujúceho stavu 3:4 v prospech ZSNS. Záverečná tretina sa niesla v podobnom duchu: ZSNS skórovali, B4 dorovnali... Keď ale ZSNS 3,5 minúty pred koncom zápasu zvýšili na 7:6, zdalo sa, že súpera definitívne zlomili. Potom však útočný vabank hráčov B4 uspel a po spolupráci bratom Kvočkovcov sa výsledok zápasu otočil. Záver si hráči B4 ubránili a získali dôležité, no ťažko vybojované 3 body. M. Kvočka oslávil svoje meniny 6 gólmi a bol hlavným strojcom úspechu.
B4 – ZSNS : 8:7

Proficon Vodomerná šachta - projektovanie výrobkov z betónu či vodomernú šachtu, štandardizované betónové kocky či betónové stĺpy, preprava stavebných materiálov

Po tom, čo B4 nezaváhali, vyzerali postupové šance Da bum negatívnejšie. Na to, aby postúpili, museli svoje ďalšie 2 ťažké zápasy vyhrať. Ich prvým súperom boli Danfossáci. Tí prišli opäť v chudobnom zložení, keď im absentovali viaceré opory. Hráči Da bum preto cítili šancu na úspech. Cítiť šancu je jedna vec, ale pretaviť ju na úspech, druhá. A presne to sa hráčom Da bum Tss nedarilo. Od začiatku sa prispôsobovali hre súpera a rýchlo prehrávali 3:0. Do konca 1. tretiny sa ale podarilo Borovskému znížiť na rozdiel 2 gólov. V 2. tretine sa podarilo ale Danfossu pridať ďalšie 2 góly a napriek tomu, že prišli iba s jedným hráčom na striedanie, hrali lepšie ako súper, ktorý nastúpil s 2 kompletnými formáciami. Ani v 3. tretine hráči Da bum nezapli na vyššie obrátky a prekvapujúco si nechali šancu na play-off ujsť.
Da bum Tss – Danfoss Red Stars: 2:7

Da bum Tss zaváhali, a preto bolo jasné, ktoré 4 tímy postúpia do vyraďovacej časti. V nasledujúcom zápase medzi tímami B4 a Delfáci sa preto len rozhodovalo o dvojičkách v play-off. Pred zápasom bolo jasné, že stačí Delfákom získať bod a vyhnú sa trojnásobnému majstrovi Dobre no. V tomto zápase išlo určite aj o „pomstu“ Delfákov, pretože v predchádzajúcich zápasoch proti B4 utrpeli 2 ťažké prehry 10:4. V tomto zápase začali opäť lepšie a úvodnú tretinu po 2 pekných góloch Kollára a Plišku vyhrali 2:0. Druhá tretina sa niesla v duchu zvláštnych rozhodnutí, ktoré vyústili do nervozity na oboch striedačkách. V závere sa však hráčom B4 podarilo vyrovnať zásluhou Lauka a Šebestyéna. V 3. tretine lepšie začal tím B4, keď sa po 16 sekundách podarilo skórovať R. Kvočkovi. Následne im bola poskytnutá presilovka, ktorú síce hrali efektívne, no po tom, čo Patay neovládol emócie sa aj rýchlo skončila. Nasledovala presilovka Delfákov, tú hrali ale veľmi zle a namiesto toho, aby vyrovnali, inkasovali. Keď Patay pridal 5. gól svojho tímu, všetci si mysleli, že Delfáci prehrajú opäť. Potom sa však bratom Kušnierikovcom za 46 sekúnd podarilo skórovať 3-krát a posunuli tým duel do samostatných nájazdov. V nich rozhodol ale M. Kvočka, čo znamenalo, že hoci sa podarilo B4 po tretíkrát za sezónu poraziť Delfákov, do play-off postupujú zo 4. miesta a ich súperom bude Dobre no.
B4 – Delfáci 6:5 sn.

Posledný zápas základnej časti odohrali proti sebe tímy Dobre no a Da bum tss. Už bolo o všetkom rozhodnuté, preto sa od začiatku hralo v tréningovom tempe. Oba tímy však chceli určite zvíťaziť. Dobre no hrali lepšie a smutných „Da bumákov“ tlačili od začiatku zápasu. Prvú tretinu vyhrali rozdielom 3:0. V druhej nepadol žiaden gól, a tak sa zápas presunul do poslednej tretiny posledného kola základnej časti LFL. V tej sa však gólostroj naplno rozbehol a padlo v nej až 8 gólov. O 2 viac však pridali hráči Dobre no a ustrážili si tak výsledok zápasu. Da bumákom sa preto opäť nepodarilo postúpiť do play-off, napriek tomu, že počas celej sezóny podávali sympatické výkony. Posledné kolo im ale nevyšlo, a preto ostal čierny Peter práve im.
Dobre no – Da bum tss 8:3

Zhodnotenie základnej časti:
Dobre no: Počas celej základnej časti sa držali na 1. priečke. Na druhej strane, prehrali až 3 zápasy za sezónu, čo znamená, že to bola ich najhoršia základná časť v histórii LFL. Do play-off dostali svojho odvekého rivala B4. Hoci počas histórie prehrali s B4 iba raz, v play-off nastúpia proti sebe po prvýkrát, čo môže priniesť zaujímavý súboj.
Danfoss Red Stars: Rovnako ako v minulej sezóne, aj teraz skončili po základnej časti na 2. mieste. Skórovali najviac gólov spomedzi všetkých tímov. Prehrali však s každým z tímov, ktoré sú v play-off. Počas sezóny nastúpili na každý zápas v inom zložení, čo sa im môže v play-off vypomstiť. Naopak, keď prídu všetci, môžu pomýšľať na titul.
Delfáci: Posledný vybojovaný bodík v záverečnom zápase ich posunul na 3. priečku. Do play-off dostanú Danfossákov, ktorých dokázali počas sezóny dvakrát poraziť. Počas základnej časti podávali vyrovnané výkony, poraziť nedokázali iba tím B4. Predsezónne reči o titule preto nemusia byť prehnané.
B4: Na poslednú chvíľu, no zaslúžene postúpili do play-off. Počas sezóny ich postihla ťažká kríza, ktorá sa zdá byť zažehnaná. V play-off ich čaká prekážka - Dobre no. Budú však určite veľmi bojovať, aby dosiahli svoje vytúžené finále.
Da bum Tss: Najhorší výkon podali práve vtedy, keď mali zabrať najviac. Je to škoda, pretože opäť skončili pred bránami play-off. V ňom však mohli ešte poriadne zamiešať karty.
Zo stredu na Stred: Tím, ktorý nevyhral ani jeden zápas, mal k výhre najbližšie práve pri svojom poslednom vystúpení. Zlepšovali sa však z kola na kolo a keby je sezóna o 3 mesiace dlhšia, možno by nakoniec nejaké body získali.
INDIVIDUÁLNE ŠTATISTIKY:
BODY: Kráľom bodovania je premiérovo T. Fazekaš z Dobre no, na 2. mieste skončil M. Kvočka z B4, tretí je P. Kollár z tímu Delfáci.
GÓLY: Góly ovládol tiež kapitán Dobre no T. Fazekaš, druhý skončil minuloročný kráľ strelcov P. Kollár a tretí M. Kvočka.
NAHRÁVKY: Nahrávačov ovládli hráči B4: Najlepším nahrávačom je R. Kvočka, druhý je R. Patay a tretí je opäť M. Kvočka
DIEVČATÁ: Bodovanie dievčat ovládla A. Zsigmondová z Da bum Tss, druhá skončila Ester Neumannová z tímu ZSNS a tretia Estera Henželová z tímu Dobre no.
Základná časť sa nám skončila, a preto vás srdečne pozývame na semifinálové kolo play-off, ktoré sa uskutoční 10. marca. Všetci ste srdečne vítaní.