04252024štv

Plavci ŠK Aquasport Levice boli v Trenčíne úspešní

LEVICE 2. novembra 2017 - Šesť plavcov zo ŠK Aquasport Levice sa zúčastnili plaveckých pretekov v Trenčíne na mestskej plavárni na Sihoti. Plavci v zastúpení Sabína Kupčová, Robin Reindl,
Alexandra Mižíková, Timea Kovácsová, Šimon Peter Suchánský a Adam Mižík si zmerali sily spolu s 319 pretekármi.

Súťažilo sa v kategórií OPEN (bez rozdielu veku). Žiaci a žiačky vo veku 11 – 14 rokov plávali formou štvorboja v disciplínach 100 znak + 100 motýlik + 100 kraul + 100 prsia o postup do finále na 200 m polohové preteky, kde sa medzi osem najlepších žiačok prebojovala aj Sabína Kupčová a Timea Kovácsová.

Sabína Kupčová si vo finále vyplávala 1. miesto a Timea Kovácsová skončila na 5. mieste. Na Sihoti sa najlepšie presadila Sabína Kupčová a Robin Reindl, ktoré spolu získali jedenásť medailí. Sabína Kupčová si vyplávala štyri zlaté a jednu striebornú medailu a Robin Reindl si domov priniesla kompletnú zbierku tri zlaté, dve strieborné a jednu bronzovú medailu. Zvyšní plavci z Levíc si vylepšili niektoré svoje osobné rekordy. V medailovej štatistike sa ŠK Aquasport Levice umiestnil na 1. mieste v počte získaných medailí.