04202024sob

V Bátovciach sa konali Majstrovstvá Slovenska v strednom triatlone

BÁTOVCE 27. augusta 2017 - V sobotu 26.8.2017 sa v Bátovciach konali Majstrovstvá Slovenska v strednom triatlone na vzdialenostiach 1,9 km plávanie v Bátovskej priehrade /teplota vody 22,6 °C/, 90 km cyklistika /v kopcovitom teréne, 3x na Tlstý vrch/ a 21 km beh. Organizátormi podujatia boli ŠK Delfín Nitra, Triatlonová akadémia Bratislava a Vialle Levice.

Levičania z ŠK Atómu boli úspešní, získali tri bronzové medaily. Jakub Mészároš dobehol do cieľa v absolútnom poradí na 3.mieste za víťazným Karolom Ďžalajom a olympionikom Pavlom Šimkom. Ivana Kuriačková vybojovala v hlavnej ženskej kategórii bronz a Gabriel Duba bol tretí v kategórii veterénov.

Preteky zvládli aj ďaľší triatlonisti z ŠK Atóm Levice - Róbert Havlík, Miroslav Stráňovský, Zsolt Rados. Smolu mal Marian Koháry, ktorý preteky nedokončil z dôvodu defektu.

Dopoludnia pretekali žiaci. V kategórii mladších žiakov na objemoch 200 m plávanie, 5 km cyklistika a 1 km beh sa umiestnili triatlonisti z ŠK Atóm Levice nasledovne:
- Paulína Haulíková 2.miesto
- Žaneta Gajdošová 3.miesto
- Gabriel Suchý 2.miesto
- Boris Bátovský 3.miesto

V kategórii open na vzdialenostiach 400 m plávanie, 10 km cyklistika a 2 km beh sa umiestnili:
- Vendy Kuchťáková 1.miesto
- Andrea Suchá 2.miesto
- Milan Pilc 3.miesto

Najbližšie preteky sa konajú počas sviatočného dňa v utorok 29.8.2017 v Piešťanoch, kde budú preteky slovenského pohára v akvatlone pre všetky vekové kategórie.

zdroj a fotografia: ŠK Atóm Levice