04202024sob

Z ORCA Cup-u Bratislava 2017 si Levičania odniesli 16 medailí

BRATISLAVA / LEVICE 16. mája 2017 - Plavecký klub ORCA Bratislava zorganizoval plavecký míting pod názvom ORCA CUP 2017 s medzinárodnou účasťou. Preteky boli zároveň aj kvalifikačným podujatím. Zo športového klubu Aquasport Levice sa ho zúčastnilo osem pretekárov a vyplávali si spolu šestnásť medailí.

Všetky disciplíny sa na podujatí v dňoch od 5. do 7. mája plávali na finále, do ktorého sa kvalifikovali štyria plavci z Levíc: Peter Gutyan, Soňa Drábiková), Robin Reindl a Sabína Kupčová.

Predaj 30 zerkonštruovaných bytov na Ul. Kpt. Nálepku v Leviciach - Levice invest, s.r.o., www.leviceubytovanie.sk

Peter Gutyan sa postavil na bronzový stupienok v disciplíne 400 m Polohové preteky. Soňa Drábiková získala jednu striebornú medailu 200 m Prsia a dva krát bronzovú medailu 50 m Prsia a 200 m Polohové preteky. Robin Reindl si vyplávala dve strieborné medaile 50 m Motýlik a 200 m Znak, čím si splnila limit na EYOF a jeden bronz v disciplíne 50 m Znak. Sabína Kupčová si domou priniesla štyri zlaté medaile v disciplínach 50 m Motýlik, 400 m Voľný spôsob, 200 m a 400 m Polohové preteky a tiež si splnila limity na EYOF. Ďalej si vyplávala tri strieborné medaile v disciplínach 50 m, 200 m Znak a 200 m Voľný spôsob.

Andrej Budai photo

Robin a Sabína budúci víkend znovu pocestujú do hlavného mesta Slovenska, kde pod hlavičkou slovenskej reprezentácie boli nominované na plavecké podujatie V4 Olympic Hopes. Na tomto podujatí zabojujú o medaile s plavcami z Česka, Poľska a Maďarska. Medzi doobedňajšími rozplavbami a poobedňajším finále bazén na Pasienkoch patril aj mladším pretekárom, medzi ktorými boli Šimon Peter Suchánský, ktorý medailu síce nezískal, ale vyplával si niektoré svoje osobné rekordy. Nina Gutyanová sa postavila na strieborný stupienok za disciplínu 100 m Motýlik a v ostatných disciplínach si posunula svoje osobné rekordy. Natália Lacková získala jednu bronzovú medailu v disciplíne 50 m Motýlik a štyrikrát ju tesne minulo medailové umiestnenie, keď skončila na nie práve na obľúbenom štvrtom mieste. Alexandra Kasanová štartovala v šiestich disciplínach, medailovo sa síce neumiestnila, ale vylepšila si svoje osobné maximá.