05042024sob

Matúš Verboský a Ivonka Miklošová majstrami SR v triatlone

DVORY NAD ŽITAVOU / LEVICE 17. júna 2015 - V sobotu 13. júna sa za horúceho počasia konal v Dvoroch nad Žitavou šprint triatlon (plávanie 750m – cyklistika 20 km – beh 5 km). Boli to zároveň aj majstrovstvá SR pre juniorské a dorastenecké kategórie.

Celkovým víťazom sa stal pretekár z Maďarska Csaba Rendes. Tretím v absolútnom poradí a zároveň majstrom SR v kategórii dorastencov sa stal Matúš Verbovský. Hneď za ním dobehol do cieľa ďalší majster SR v juniorskej kategórii Tadeáš Fazekaš, bronz získal Pavol Víglaš.

V ženskej kategórii sa celkovou víťazkou a takisto majsterkou SR sa stala Ivonka Miklošová.

Pódiové umiestnenia dosiahli aj veteráni z ŠK Atóm Levice – Mirka Jánošová 1. miesto, Janka Miklošová a Slavo Jánoš obsadili obidvaja 2. miesto.

LeviceUbytovanie.sk - Predaj a prenájom a predaj 1. a 5. izbových zrekonštruovaných bytov v Leviciach

Pretek úspešne absolvovali aj plaveckí tréneri detí ŠK Atóm Adriana Chebenová a Martin Dudášik.

Zastúpenie bolo aj v žiackych kategóriách (200m-5km-1km) Karinka Jánošová, Hanka Mudráková, Martinka Fiťková a na dvojnásobných tratiach (400m – 10 km – 2 km) Viki Titková a Jakub