05032024pia

Pre Levičanov úspešné 1. kolo Slovenského pohára v triatlone v Senci

SENEC / LEVICE 9. júna 2015 - V sobotu 6. júna sa na Slnečných jazerách v Senci uskutočnilo 1. kolo Slovenského pohára v triatlone, ktorého sa zúčastnili aj pretekári Športového klubu Atóm Levice.

V horúcom počasí technicky náročnú trať úspešne zvládli žiaci Viktória Titková, Jakub Toma, Karin Jánošová a Martina Fiťková. Najpočetnejšie bola obsadená trať šprint triatlonu (750m plávanie, 20km bicykel a 5km beh), kde štartovali aj dvaja olympionici Pavel Šimko a Jan Čelustka (CZ), ktorý tu aj zvíťazil. S chuťou s nimi bojovali naši mladí Pavol Vígľaš (juniori - 2. miesto) a Matúš Verbovský (dorastenci - 1. miesto), kde ukázali vynikajúcu plaveckú formu.

LeviceUbytovanie.sk - Predaj a prenájom a predaj 1. a 5. izbových zrekonštruovaných bytov v Leviciach

Medzi ženami skončila druhá Ivana Kuriačková, ktorá nasledujúci víkend štartuje na premiérových Európskych hrách v Baku. Rozdeľovali sa aj majstrovské tituly pre vekové kategórie AG, Gabriel Duba (AGm45-) skončil piaty, Slavo Jánoš (AGm40-) získal striebro. Majsterkou Slovenska (AGž40-) sa stala Mirka Jánošová a bronz získala Jana Miklóšová.

V súboji Slavo Jánoš (ŠK Atóm Levice) a futbalista Filip Šebo.