05032024pia

Triatlonisti pretekali na "Školských majstrovstvách Slovenska" v cezpoľnom behu

ZÁVAŽNÁ PORUBA / LEVICE 29. októbra 2013 - V utorok 22.10.2013 sa v Závažnej Porube pri Liptovskom Mikuláši uskutočnili Školské majstrovstvá Slovenska v cezpoľnom behu žiakov základných a stredných škôl pre školský rok 2013/2014.

triatlonisti pretekali na skolskych majstrovstvach slovenska v cezpolnom behu 20131029 1137242130

Levickí triatlonisti - bežci si počínali už tradične veľmi dobre. Svoj štandardne spoľahlivý výkon predviedla Ivonka Miklóšová, ktorá si medzi stredoškoláčkami vybehala na 3600m trati časom 15:12 druhé miesto. Za momentálne najlepšou juniorkou medzi atlétkami na Slovensku - Okáľovou Martinou zo Športového gymnázia Banská Bystrica zaostala iba 24s. Jej kamarátka Katka Gunárová z Gymnázia Andreja Vrábla dobehla na 7. mieste a spolu tak získali prvenstvo v súťaži družstiev.

Matúš Verbovský na dlhšej 5400m trati tento pretek absolvoval po prvýkrát a časom 20:29 skončil na výbornom 5. mieste. Vekom patril medzi niekoľko najmladších.

Školské majstrovstvá Slovenska v cezpoľnom behu, 22.10.2013

Najlepšie si počínal Tadeáš Fazekaš, ktorý na tej istej trati časom 19:32 získal prvenstvo. Po prvýkrát porazil juniorského špecialistu na stredné trate Patrika Žúbora zo SOŠ Strojníckej v Kysuckom Novom Meste, ktorý tento titul školského šampióna získal už 3 krát. Tentoraz ale odišiel s "dlhým nosom" a v polovici pretekov vypustil a vzdal. Naši chlapci z levického Gymnázia sv. Vincent de Paul obsadili teda výborné druhé miesto.

Na záver treba dodať, že kopcovité trate boli mimoriadne náročné, kde bolo zaraz vidno, kto má viac síl v nohách. Na krásny Liptov si ale určite každý rád zaspomína.

zdroj a fotografie: ŠK Atóm Levice

Jazyková škola Chantal Levice Kvalitné výživové doplnky značky FITapak na chudnutie, ktoré sú vyrobené na Slovensku.