05042024sob

Pretekári ŠK Atóm si vyskúšali krostriatlon

BANSKÁ ŠTIAVNICA / LEVICE 31. júla 2013 - Dňa 27.7.2013 sa konal Štiavnický krostriatlon, keďže tento deň mali pretekári ŠK Atóm voľno a preteky sa diali takmer doma v tréningovom prostredí, odskočili si zatrénovať na Richňavské jazero. Juniori plávali 500m, cyklistika v okolitom lesnom prostredí na horskom bicykli bola náročná, merala 12km a pretekárov čakali náročné zjazdy medzi kameňmi, konármi... ako aj ťažké výstupy do kopcov.

pretekari sk atom si vyskusali krostriatlon 20130731 1212004509

Beh meral 4km do strmého kopca, kde sa miestami muselo kráčať-plaziť. Málokto si trúfne na takéto extrémne preteky, napriek tomu sa našlo takmer 180 nadšencov, ktorí si vyskúšali adrenalínový šport. Reprezentanti ŠK Atóm Levice uspeli aj napriek niekoľkým pádom. Vyskúšali si to Paľko Víglaš, Adam Čardáš, na stupni víťazov sa dostali juniori: Ivana Kuriačková 1.miesto, Ivona Miklóšová 2.miesto, Radka Suchá 3.miesto, Tadeáš Fazekaš 3.miesto. Dospelí pretekali na dvojnásobnej vzdialenosti, najviac sa darilo Jakubovi Mészárošovi, ktorý dobehol na 10. mieste a Mirka Jánošová medzi veteránkami zvíťazila, Slavo Jánoš roztrhol reťaz, do cieľa nedošiel. Boli to veľmi pekne organizované preteky mestom Banská Štiavnica.