05032024pia

ŠK Atóm medailový na triatlone vo Dvoroch nad Žitavou aj EP v Kupiskise

LEVICE 1. júla 2013 - Slovenský pohár v triatlone pokračoval v sobotu 22. júna vo Dvoroch nad Žitavou, kde sa konal už jeho 27. ročník. Krásne až príliš horúce počasie poriadne preverilo organizmus každého pretekára a viacerí veru aj skolabovali. Našim triatlonistom sa ale podarilo ukoristiť niekoľko medailových miest!ŠK Atóm medailový na triatlone vo Dvoroch nad Žitavou aj EP v Kupiskise

Darilo sa starším žiakom, keď prvý dobehol Suchý Martin a Macek Kamil obsadil 3.miesto. Vzácne vyrovnane šliapali juniorky, ktoré sa zoradili tesne za sebou. Gunárová Katka obsadila 3.miesto. Opäť zabodovala Miklóšová Ivona,keď vyhrala svoju kategóriu dorasteniek. Husársky kúsok odviedol počas pretekov náš dorastenec Fazekaš Tadeáš. Svoju kategóriu vyhral a medzi dospelými riadne potrápil mužov a v absolútnom poradí finišoval na 4.mieste, len 10 sek. na tretieho Jána Pavlíka z Trian UMB B. Bystrica. Preteky si vyskúšali aj nováčikovia medzi mladšími žiakmi : Mirka Zimanová, Viki Titková a Jakub Toma. Vo veteránskej kategórii zvíťazila Janka Miklóšová. Úspešná bola levická štafeta,keď zvíťazila v zložení Ema Mészárosová, Peter Kliment a Kamil Macek. Tropický čas vybral veľa z rezervoáru síl všetkým našim mladým pretekárom.

Triatlonistka Ivana Kuriačková zvíťazila na pretekoch európskeho pohára v Kupiskise

Presne v rovnakom čase, ale v prijateľnejšej teplote okolo 20 stupňov, súperila juniorka Ivana Kuriačková s rovesníčkami na Európskom pohári v litovskom Kupiskise. Organizátori ju ako prvú účastníčku zo Slovenska privítali tradičným chlebom. ŠK Atóm medailový na triatlone vo Dvoroch nad Žitavou aj EP v Kupiskise

ŠK Atóm medailový na triatlone vo Dvoroch nad Žitavou aj EP v Kupiskise

RM -
TECH - bazény na mieru, prekrytia, stavby, servis

Dňa 22. júna, kedy sa preteky konali v Kupiskise bolo ideálne počasie a voda dosahovala v priehrade 22 °C, plávalo sa 750 metrov. Cyklistika 20 km bola značne kopcovitá, jazdilo sa 5 okruhov a beh na 5 km vzdialenosť bol tiež kopcovitý. Ivana vyplávala spoločne s Ruskou Ayunou Batotsyrenovou, ktorá dobehla do cieľa na 2. mieste. Na 3. mieste dobehla izraelská triatlonistka Hadar Aharoni. Týmto víťazstvom si upevnila pozíciu na špici juniorského pelotónu.ŠK Atóm medailový na triatlone vo Dvoroch nad Žitavou aj EP v Kupiskise

zdroj a foto: mk, df