04192024pia

Hokej a hokejové správy, aktuality z mesta Levice

Hokejový klub Levice vstúpil do sezóny s novým riaditeľom úspešne + fotografie

LEVICE 20. septembra 2016 - V prvom kole 2.hokejovej ligy seniorov v sezóne 2016/2017 hostili v sobotu 17.9.2016 na domácom ľade Levičania novo tvoriaci tím Senice.

Nový riaditeľ HK Levice JUDr. Slavomír Brza (vpravo) a odchádzajúci riaditeľov HK Levice Ing. Ladislav Szuťányi (vľavo) s pamätným dresom a plaketou.

Pred samotným zápasom si členovia výkonného výboru HK Levice uctili 13-ročné pôsobenie Ing. Ladislava Szuťányiho na poste riaditeľa hokejového klubu Levice, keď mu udelili spomienkovú plaketu z rúk Mgr. Júliusa Beňuša. Bývalý riaditeľ HK Levice sa z pracovných dôvodov rozhodol ukončiť svoje pôsobenie na tomto poste a po riadnom zasadnutí vedenia HK Levice sa novým riaditeľom levického hokejového klubu hlasovaním stal JUDr. Slavomír Brza. Ten pred týmto zápasom odchádzajúcemu riaditeľovi slávnostne odovzdal spomienkový dres levického hokejovéhok klubu s menom LACO a s nápisom ĎAKUJEME.

Bistro Miloš na 2. podlaží Dituria SC, Levice ponúka domácu kuchyňu, chutné denné menu a najkrajší výhľad na Levice!

Člen Výkonného výboru HK Levice Mgr. Július Beňuš odovzdáva odchádzajúcemu riaditeľovi HK Levice Ing. Ladislavovi Szuťányimu pamätnú plaketu.

Následne bývalý riaditeľ HK Levice Ing. Ladislav Szuťányi symbolicky nahodil prvé buly zápasu.

Andrej Budai photo - fotografické a video služby - svadby, oslavy, stužkové, promócie, plesy, rodinné a firemné stretnutia, akcie, podujatia, spoločenské, športové...

Odchádzajúci riaditeľ HK Levice Ing. Ladislav Szuťányi symbolickým buly otvára zápas.

Od prvého momentu dobre korčuľujúci domáci hráči dostávali súpera pod tlak. Avšak hosťujúci brankár podával skvelý výkon a miestami mal aj povestné šťastie pri strelách na jeho bránku. V prvej tretine to Levičanom nechcelo spadnúť a tak paradoxne z ojedinelej akcie išli do vedenia hostia. Domáci predsa len do konca prvej tretiny strelili vyrovnávajúci gól. Druhá a tretia tretina sa niesla v podobnom duchu - dobíjaní bránky súpera avšak tentokrát po pekných kombinačných akciách už Levičania svoje šance premieňali. Domáci hráči mali jasne na vrch vo všetkých činnostiach a tak nedali súperovi počas celého zápasu šancu, pomýšľať na úspech. Štart do novej sezóny teda domácim hráčom vyšiel na výbornú.

HK Levice 6:1 HK 91 Senica (1:1; 3:0; 2:0)

Góly: 18. Sucharda (Školník, Kasana), 23. Záhorský (Kasana, Školník), 32. Schwarz (Vrťo, Bačkor), 35. Hronec (Káčer, Sucharda), 49. Bránik (Záhorský, Stankovič), 56. Bališ (Vrťo, Sucharda) – 11. Planka

Zostava LV: Lüley – Bačkor, Káčer, Bališ, Vrťo, Sucharda – Ozimák, Pitlanič, Hronec, Kiepeš, Michalovič – Kasana, Školník, Bránik, Stankovič, Záhorský – Schwarz, Židulják
Zostava SE: Línek – Záhumenský, Záviš, Daniel, Krumpál, Pavlík – Fian, Štefanka, Planka, Szalva, Vereš – Krč, Paračka, Čagan, Kollár, Krutý – Štefka, Volek, Bartúnek, Jamárik, Jozefák
Strely: 39:30
Vylúčenia: 3:6 na 2 min., navyše Záviš (SE) – 10 min. nešportové správanie sa hráča
Divákov: 198

Zo zápasu 1. kola 2. hokejovej ligy HK LEVICE - HK 91 SENICA sme v spolupráci s Andrej Budai - foto - video služby pripravili fotoreportáž, ktorú si môžete pozrieť TU.

10. MŠK Hviezda Dolný Kubín 0

Nasledujúci zápas LV: MŠK Hviezda Dolný Kubín – HK Levice (24.09.2016 o 17:00 v Dolnom Kubíne)

Povedal po zápase:
Ing. Jaroslav Matejov, tréner, tréner HK Levice: „V prvého zápas novej sezóny sme nastúpili proti súperovi, ktorého sme vôbec nepoznali. Prvú tretinu sme odohrali v dobrom tempe a nasadení. Avšak aj napriek tomu, že sme prevažnú časť tretiny hrali u súpera sme inkasovali ako prví. Chalanov to však nezaskočilo a pokračovali v nasadenom tempe vďaka čomu sme ešte v prvej tretine stav vyrovnali. V prvej tretine sme súpera výrazne prestrieľali, druhá a tretia tretina už boli strelecky vyrovnanejšie. Rozdiel bol však v tom, sme svoje šance premieňali na góly. Výhra 6:1 je odzrkadlením najmä kolektívneho ducha nášho tímu. Chalani sa hokejom bavili a ja len dúfam, že im to vydrží počas celej sezóny. Máme však ešte menšie nedostatky a ja ako tréner sa budem snažiť spolu s hráčmi na nich popracovať a odstrániť ich. Chalanom patrí vďaka za prvé víťazstvo.

Zľava nový riaditeľ HK Levice JUDr. Slavomír Brza, odchádzajúci riaditeľ HK Levice Ing. Ladislav Szuťányi a primátor mesta Levice Ing. Štefan Mišák.