04252024štv

Hokej a hokejové správy, aktuality z mesta Levice

Sumár zápasov hokejových družstiev HK Levice z víkendu 24.-25.10.2015

LEVICE 29. októbra 2015 - Levickí mladší žiaci 6.ŠHT a 7.ŠHT majú už za sebou deväť kôl. Chlapci od úvodu nastúpili proti súperovi s prehnaným rešpektom. V niektorých momentoch riešili herné situácie, akoby hrali zápas prvý krát.

Chýbal im dôraz pred oboma bránkami, „myslíme si, že súper bol zvládnuteľný, nakoľko ani oni neovplývali korčuliarskou kvalitou. Naši hráči zo 7.ŠHT a 6.ŠHT neodovzdali v oboch zápasoch ani polovicu zo svojho potenciálu.

ZsZĽH (6. ročník) U 12/ Skupina A (Základná časť)

HK ISKRA Partizánske - HK Levice 9:2 (3:1, 3:0, 3:1)

Góly za HK Levice: 11. HORVÁTH Adam (EŠEK Samuel), 58. GRMANOVÁ Daniela (PRÍBELA Patrik, FARKAŠ Jakub)

Zostava HK Levice: Griesbach – Király, Chumak, Príbela, Grmanová, Juhás, Ešek, Doboš, Moravčík, Farkaš Jakub, Kravec, Drapák, Horváth Andrej, Horváth Adam, Kasala, Ordogh, Schwarz, Dubský

Jozef Guťan, tréner HK Levice: „Chlapci sa v tomto zápase snažili vytvárať na súpera tlak už v jeho obrannom pásme - snažili sa hrať útočný hokej, ale nevyužívali svoje šance a tak ich rovnocenný súper trestal takmer z každého útoku. Súperovi v zápase asi vyšlo všetko načo siahol. Je pravda, že nám v tomto zápase chýbali štyria korčuliari, ktorí by možno ovplyvnili našu hru, aj tak hráči, ktorí nastúpili si mali svoje miesto zastať lepšie. V druhej časti súťaže na tohto súpera ešte narazíme a pevne veríme, že chlapci urobia všetko preto, aby boli vo vzájomných zápasoch lepší ako hráči Partizánskeho."

LeviceUbytovanie.sk - Predaj a prenájom a predaj 1. a 5. izbových zrekonštruovaných bytov v Leviciach
ZsZĽH (7. ročník) U 13/ Skupina A (Základná časť)

HK ISKRA Partizánske - HK Levice 7:1 (2:0, 3:1, 2:0)

Góly za HK Levice: 22. FARKAŠ Peter (ŠEBEŠTÍN Niko)

Zostava HK Levice: Mejsnar – Kandra, Lauro, Paľovčík, Kasala, Farkaš Peter, Bukoven, Šebeštín, Blaško, Mišura, Novák, Vrbka, Pacala, Gellen

Víťazná séria Dorastu sa zastavila na čísle šesť.

V dvojkole levický dorast privítal na domácom ľade Bratislavskú HOBU - I.liga dorastu U18 2015/2016 – 15.kolo

HK Levice – HOBA Bratislava 3:2 sn (0:0, 1:2, 1:0 – 1:0)

Dobre naladení levický hokejový dorast privítal na domácom ľade bratislavskú HOBU. Vzájomné zápasy aktuálnej sezóny týchto dvoch mužstiev hovoria jasne v prospech Bratislavčanov. Prvé dve kolá odohral levický dorast práve na ľade družstva HOBA, kde v oboch prípadoch neuspel a inkasoval dve vysoké prehry 5:10 a 3:11. Levičania otvárali skóre zápasu 15.kola celoslovenskej prvoligovej súťaže v 23. minúte presným zásahom Imricha KUCSERU a chceli tak nadviazať na posledný domáci zápas a natiahnuť si víťaznú sériu. V druhej tretine súper odpovedal v 26. a 34.minúte vyrovnával a následne zvyšoval na 1:2 gólmi STOLIARENKA. Do tretej tretiny chalani nastupovali s úmyslom vyrovnať. V závere Levice začali konečne hrať, zo zlepšenej hry vyťažili vyrovnávajúci gól, ktorý padol z hokejky Danyla MOROZA v 55.minúte stretnutia. V predĺžení gól nepadol, v samostatných nájazdoch uspel iba domáci MOROZ, ktorý zabezpečil pre domácich zaslúžený triumf nad silným súperom a získal 2 body do tabuľky a šieste víťazstvo v rade.

Góly za HK Levice: 23. KUCSERA Imrich (GALIS David), 55. MOROZ Danylo (KOSIBA Patrik), rozstrel: MOROZ Danylo

HK Levice: Sucháň, Ordogh – Moroz, Źidulják, Śtibrány, Štefánik, Markov, Galis, Civáň, Kucsera, Matúš, Sucháň, Kosiba, Formel, Šipkovský, Madola, Ertl, Sabo

Výučba Anglického a Španielkého jazyka v Leviciach - jazyková škola ACADEMIA OLÉ
I.liga dorastu U18 2015/2016 – 16.kolo

HK Levice – HOBA Bratislava 2:3 (0:0, 1:0, 1:2 – 0:1)

V ruhom zápase dvojkola vstupovali hráči dorastu HK Levice do zápasu potvrdiť neporaziteľnosť na domácom ľade, veď ťahajú šesť víťazstvovú šňúru za sebou. Prvá tretina bola z oboch strán opatrná, šance sa striedali na oboch stranách. V závere prvej tretiny bolo hlavným arbitrom nariadené trestné strieľanie za faul na levického hráča, ktoré dorastenci nepremenili. Druhá tretina sa hrala vo svižnom tempe. Šance sa striedali na oboch stranách. V tretine ušiel súperovi Danylo MOROZ a otváral skóre zápasu. Stav po I. tretiny bol 1:0 pre Levice. Do tretej tretiny lepšie vstúpili hráči HOBA Bratislava a vyrovnávali stav stretnutia už v 3.minúte tretej tretiny. O 5 minút zvyšoval hráč HOBA Bratislava na 2:1, keď spoza našej brány presne zasunul puk. Hráči HK Levice sa nenechali vyviesť z koncentrácie a po krásnej spolupráci MOROZ-THACHENKO vyrovnával na 2:2 Danylo MOROZ. Stav sa už do konca tretej tretiny nemenil a zápas sa prehupol do predĺženia. V predĺžení gól nepadol a znova sa rozhodovalo v samostatných nájazdoch. Uspel iba hosťujúci hráč, ktorý zabezpečil pre HOBU víťazstvo.

Góly za HK Levice: 39. MOROZ Danylo (MARKOV Sergey), 49. MOROZ Danylo (TKACHENKO Artem)

HK Levice: Sucháň, Ordogh – Moroz, Židulják, Śtibrány, Štefánik, Markov, Galis, Civáň, Kucsera, Matúš, Sucháň, Kosiba, Formel, Šipkovský, Madola, Ertl, Sabo

Nasledujúci dvojkolový zápas Dorastu:
HK Levice – HK Havrani Piešťany (7.11.2015 o 14:00 hod.)
HK Levice – HK Havrani Piešťany (8.11.2015 o 10:30 hod.

Levická Prípravka II. uspela aj v druhom prípravnom dueli Topoľčanoch - Prípravné zápasy 4HP – zápas č.2

HC Topoľčany – HK Levice 23:9 (2:6, 4:12, 3:5)

HK Levice: Virág M., Gagač – Doboš R., Drapák D., Hlinčík, Homoľa, Chovanec, Iľdža, Jelínek, Kúkel, Mikloško, Moravčík S., Régi, Sleziak, Tariška, Vlčko, Vrecník, Kondač, Grosová, Zajko

Kategória 4HP – hokejová prípravka štvrtých ročníkov hrá podľa pravidiel SZĽH pre minihokej v tretinách s A a B mužstvom po troch hráčoch. V prvom priateľskom zápase zdolala HC Lučenec 31:11. Hráči 4HP HK Levice odohrali druhý priateľský zápas zo série prípravných zápasov v sezóne 2015/2016. Štvrtáci vycestovali na ľad HC Topoľčany, kde odohrali priateľský duel so súperom zvučného mena, kde vyrastali také zvučné mena slovenského a aj svetového hokeja ako sú Miroslav Šatan, Ľubo Višňovský či Rado Hecl. Štvrtáci do zápasu vstupovali s obrovským nadšením. Hráči HK Levice predvádzali na ľade parádne kúsky v obrane a aj v útoku vrátane našich dvoch gólmanov Samuela GAGAČA a Matúša VIRÁGA. Ich výkony si pochvaľovali aj domáci tréneri vrátane divákov-rodičov. Chalani na tento zápas nastupovali z rešpektom a od úvodných minút to aj bolo vidieť. Až do 8.minúty bol stav 2:1 pre Topoľčancov. Od tohto momentu svoj gólostroj otvorila prípravka z HK Levíc, v zápase sa chalani navzájom ťahali, povzbudzovali a hrali s odhodlaním vyhrať. Aj napriek neúspešnému turnaju v Nových Zámkoch chalani ukázali, že hokej je ich srdcovka, vedia v hre využiť všetky herné činnosti, ktoré sa učia na tréningoch. Je dôležité povedať, že hráči hokejovej prípravky 4HP HK Levice si vedia zastať svoje miesto na ľade, čo je predpokladom aj na vybudovanie silného tímu do budúcnosti, keď spoločne prekročia prach športovej hokejovej triedy a ako jeden tím budú reprezentovať nielen školu, ale aj svoj rodný klub HK Levice. Pred tým nás však ešte čaká veľa roboty, ďalšie zápasy a turnaje a potu na tréningoch, ktoré sú základom úspešného hráča.

Andrej Budai photo - fotografické a video služby - svadby, oslavy, stužkové, promócie, plesy, rodinné a firemné stretnutia, akcie, podujatia, spoločenské, športové...
Marián Fliega, tréner HK Levice: "Padlo dosť gólov a pre hokej a divákov-rodičov to bolo len dobré. Pochvala patrí všetkým hráčom na ľade, tretiakom v B tíme aj brankárom za predvedený výkon. Chlapci dokázali hrať s chuťou a záujmom. Chcem vyzdvihnúť aj hru súpera, ktorý nám určite nič nedaroval."

Počet divákov: 76

Nasledujúci turnaj 4HP: DUKLA CUP 2015 (8.11.2015)

Piataci doma s prehrou proti úradujúcemu - I.liga prípraviek 5ŠHT – 8.kolo

HK Levice – HK Ružinov 4:10 (0:3, 2:3, 2:4)

V nedeľu pokračovala súťaž piatakov o Považský pohár a naše Levíčatá privítali na domácom ľade úradujúceho víťaza Považského pohára I.ligy prípraviek 5ŠH pre sezónu 2015/2016. Ružinovčania vstúpili do zápasu mimoriadne aktívne a od úvodných sekúnd zamestnávali našu obranu. Už v 41. sekunde domáci Ružinovčania viedli 1:0 a obraz hry sa nezmenil ani po nariadenom TS v prospech Levíc. Aj druhú časť hry začali aktívnejšie domáci hráči, keď postupne zvyšovali stav a na konci druhej tretiny už bolo 6:2, ale napriek nepriaznivému stavu sa Levičania nevzdávali a sympaticky bojovali. Tretia časť sa už naplno niesla v réžii Ružinova, Levičania sa ponúkli svojimi faulami, z čoho pramenilo viacero TS, ktoré hráči Ružinova premenili a konečný stav zápasu sa vyšplhal na 10:4 z pohľadu Ružinova.

Góly za HK Levice: 21. Kasala (Klepáč), 25. Chumak – TS, 51. Kasala (Ordogh), 55. Grmanová

HK Levice: Adámik, Tariška - Tariška, Adámik, - Schwarz, Doboš, Drapák, Chumak, Duchoň - Šeliga, Turkič, Klepáč, Kasala, Ordogh - Grosová, Bíňovský, Grmanová, Tariška T., Régi

Marián Fliega, tréner HK Levice: „Z našej strany to bol do polovice zápasu rozpačitý výkon, gratulujem tímu z Ružinova, lepšie korčuľovali a napádali nás už v rozohrávke. Chcem sa poďakovať obom načim brankárom – Julovi Adámikovi a Cyrilovi Tariškovi za exelentné výkony v bráne. Ďakujem svojim hráčom i divákom a teším na ďalší zápas.

Počet divákov: 45

Nasledujúci zápas 5ŠHT:
HK HAVRANI Piešťany – HK Levice (1.11.2015) 9.kolo I.liga prípraviek I.

Fotogaléria zo zápasu HK Levice - HC Prievidza zo soboty 24.10.2015 nájdete tu: https://www.facebook.com/media/set/?
set=a.1056745741016315.1073741882.877468098944081&type=3&__mref=message_bubble

Program zápasov na 31.10.-1.11.2015:

SOBOTA 31.10.2015
31.10.2015 SENIORI / 2. liga seniorov, 8.kolo / HK Levice – ŠHK Púchov / začiatok zápasu: 17:30

31.10.2015 PRÍPRAVKA III. / ZsZĽH turnaj 3.HP / časová náročnosť turnaja: 5hod. 30min. / začiatok turnaja: 9:00
Účastníci: HK Levice, MMHK Nitra, MHKM Skalica, HK Partizánske

LEV CUP 2015 - Hokejový turnaj žiakov 3.ročníkov v minihokeji

Veková kategória 3.ročník - hráči narodení od 1.9.2006 do 31.8.2007 (príp. hráči navštevujúci 3.ročník školskej dochádzky bez prepadnutia, príp. hráči navštevujúci 2.ročník školskej dochádzky s platným ostaršením)

NEDEĽA 1.11.2015
1.11.2015 PRÍPRAVKA I./ 1.liga 5.ŠHT, 9.kolo / HK HAVRANI Piešťany – HK Levice / začiatok zápasu: 14:15
zdroj a fotografie: Marian Moravčík, HK Levice