04252024štv

Hokej a hokejové správy, aktuality z mesta Levice

Levice berú z hlavného mesta 3 body, dorastenci na víťaznom "tripe", "Čierny Peter" pre piatakov

LEVICE / BRATISLAVA 13. októbra 2015 — Mužstvo vedené hlavným trénerom Beňušom v sobotu 10.10.2015 odohralo už svoj piaty majstrovský zápas proti novovzniknutému bratislavskému klubu HK Bratislava.

Družstvo z Bratislavy pôsobí v druhej lige oficiálne iba prvú sezónu, no väčšina hráčov na súpiske je ostatným tímom dobre známa. Klub z Bratislavy totiž pod svoju záštitu združil hráčov, ktorí v minulých sezónach pôsobili v rozličných kluboch v rámci Bratislavy a okolia ako HC Petržalka 2010, HO Hamikovo, HC Bratislava RiverBlades či AHK MI Ružinov. Tento krok by mal z klubu z Bratislavy spraviť nepríjemného protivníka, nakoľko veľkou slabinou mužstiev z hlavného mesta bol v minulosti najmä nízky počet hráčov na súpiske počas zápasov.

Výučba Anglického a Španielkého jazyka v Leviciach - jazyková škola ACADEMIA OLÉ
V sezóne 2014/15 sa nám proti týmto mužstvám darilo. V súťaži nastupovali HC Petržalka 2010 a HO Hamikovo. Oboch týchto
súperov sme dokázali zdolať vo všetkých vzájomných zápasoch doma aj vonku s celkovou bilanciou 6 zápasov, 6 výhier a skóre
37:12. Nebolo tomu inak aj v sobotu a naľade HK Bratislava bodovali naplno. S atraktívnym súperom si naši hráči poradili 5:3 na úkor zranených a absentujúcich hráčov. HK Levice sa aj napriek tomu snažili na zápas pripraviť zodpovedne a získať tri body. Opäť sa gólovo presadil Tomáš SEGÍŇ s troma gólmi a pripísal si do tabuľky ďalšie tri kanadské body a vedie tabuľku produktivity 2.ligy seniorov s 18 bodmi. Navyše tímové štatistiky vyznievajú v náš prospech – vedieme v tabuľke Najlepší útok s 32 strelenými gólmi pričom až 258 krát sme vystrelili na súperovú bránku.

HK Bratislava 3:5 HK Levice (1:2; 0:2; 2:1)

Góly: 13. Kropáč (Jastrabík, Vintr), 60. Kubinec (Cvik, Rusnák), 60. Vintr (Jastrabík, Méry) – 6. Segíň P. (Schwarz), 10.
Segíň T. (Vrťo, Bikbulatov), 21. Segíň T. (Bikbulatov), 24. Segíň T. (Bikbulatov, Vrťo), 53. Kmeť (Vrťo, Segíň P.)

Zostava LV: Lüley (Vozár) – Káčer, Ozimák, Bikbulatov, Segíň T., Vrťo – Bačkor, Roško, Bránik, Kmeť, Sucharda – Pitlanič,
Školník, Kiepeš, Schwarz, Segíň P. - Stankovič

Zostava BA: Srnec – Jastrabík, Vintr, Kropáč, Méry, Rusnák – Kačur, Simon, Cvik, Kubinec, Suvák – Palkovič, Ščepko,
Hanták, Kohút, Salay – Záviš, Baran, Kovačič, Segíň

Vylúčenia: 5:8 na 2 min. / Strely: 28:52
Divákov: 155

Nasledujúci zápas: HK Levice – HC Prievidza (24.10.2015 o 17:30), 7.kolo zimný štadión v Leviciach

LeviceUbytovanie.sk - Predaj a prenájom a predaj 1. a 5. izbových zrekonštruovaných bytov v Leviciach
Levice berú z hlavného mesta 3 body, dorastenci na víťaznom V gólovom predstavení zisk dorastu nad Kubínom a Breznom, dorast si pripísal ďalšie víťazstvá, Dávid: Boli sme lepší...

I.liga dorastu U18 2015/2016 – 11.kolo

MHK Dolný Kubín – HK Levice 2:13 (1:3, 0:5, 1:5)

Levický dorast dobre naladilo predchádzajúce víťazstvo na domácom ľade nad Bardejovom, no a proti „Kubínskym Medveďom“ si
znova vyskúšali, ako chutí efektívna streľba. Levičania otvárali skóre zápasu 11.kola celoslovenskej prvoligovej súťaže v štvrtej minúte, nadviazali na posledný zápas a "Medveďov" vyškolili z efektivity streľby.

Góly za HK Levice: 4 Danylo (ERTL Nicolas), 25. ŠTIBRÁNY Filip (KOSIBA Patrik, MOROZ Danylo), 30. KUCSERA Imrich (GALIS
David), 35. FORMEL Dušan (MOROZ Danylo, KOSIBA Patrik), 36. KUCSERA Imrich (GALIS David, ŠTIBRÁNY Filip), 37. MOROZ Danylo
(KOSIBA Patrik, ERTL Nicolas), 43. GALIS David (KUCSERA Imrich, SUCHÁŇ Dávid), 50. ERTL Nicolas, 51. GALIS David (SUCHÁŇ
Dávid, ŠTEFÁNIK David), 52. MOROZ Danylo (FORMEL Dušan , KOSIBA Patrik), 53. ŠTIBRÁNY Filip (ERTL Nicolas). KOSIBA Patrik
(MOROZ Danylo, ŠTIBRÁNY Filip), 6. KOSIBA Patrik (SUCHÁŇ Dávid), 7. MOROZ

HK Levice: Sucháň, Ordogh – Židulják, Kucsera, Madola, Formel, Galis, Sucháň, Matúš, Štibrány, Moroz, Kosiba, Štefánik,
Ertl, Civáň

I.liga dorastu U18 2015/2016 – 12.kolo

HK Brezno – HK Levice 4:5 (1:0, 1:1, 2:4)

V Brezne levický dorast potvrdil posledné víťazstvá a vyhral 5:4 nad rytiermi z Brezna. Brezno hralo od začiatku dobre, mali dobrý vstup do zápasu a I. tretinu vyhrali 1:0. Druhá tretina nám taktiež unikla, síce sme vyrovnávali vďaka gólu Moroza, no rytieri z Brezna nám unikli na konci tretinu znova o gól. Zlomovým momentom zápasu boli dva rýchle góly zo strany Levíc, ktoré vsietil MOROZ na 2:2 a 3:2. Naháňačku za konečným výsledkom zápasu nakoniec vyhrali hráči z pod Levického hradu.

Andrej Budai photo - fotografické a video služby - svadby, oslavy, stužkové, promócie, plesy, rodinné a firemné stretnutia, akcie, podujatia, spoločenské, športové...
Góly za HK Levice: 24. MOROZ Danylo (ERTL Nicolas, KOSIBA Patrik), 43. MOROZ Danylo (SUCHÁŇ Dávid), 45. MOROZ Danylo
(CIVÁŇ Samuel, KUCSERA Imrich), 48. SUCHÁŇ Dávid (GALIS David, KUCSERA Imrich), 59. ERTL Nicolas (KUCSERA Imrich, MOROZ
Danylo)

Ertl, Civáň

Nasledujúci zápas Dorastu:
HK Levice – HKM Michalovce (17.10.2015)
HK Levice – MŠKM Trebišov (18.10.2015)

Na domácom ľade „Čierny Peter“ pre piatakov HK Levice - I.liga prípraviek 5ŠHT – 6.kolo

HK Levice – MMHK Nitra 4:14 (1:5, 2:3, 1:6)

Levická hokejová mlaď z 5.ŠHT HK Levice na domácom ľade privítala piatakov z hokejového klubu MMHK Nitra. Ukážkou streleckej nemohúcnosti 5.ŠHT HK Levice bol nedeľňajší duel proti Nitre, v ktorom zverenci trénera Mariána Fliegu vyslali na bránku súpera slušných 38 striel. Ujali sa štyri. Hostia mali od začiatku zápasu viac z hry, veď každý únik slávili presným zakončením v našej bránke. Po I.tretine ich bolo až päť. V 20.minúte prvej tretiny Nitrančania faulovali nášho hráča Chumaka a ten znižoval z trestného strielania na 1:5. V druhej tretine po vyhratom buly znova prišiel faul na nášho hráča a v 22. a následne aj v 22.minute Kasala premenil oba trestné strielania. Bohužiaľ naši hráči v zápätí stroskotali v obrane a inkasovali sme až dva góly v našej sieti, čo súper opäť trestal a zvyšoval svoj náskok na 8:3. V tretej tretine pridali hostia ešte šesť gólov a v 48.minúte z trestného strieľania upravil Doboš stav zápasu na konečných 14:4 pre hosťujúcich Nitranov.

Góly za HK Levice: 20.min Chumak-TS, 21.Kasala, 22Kasala-TS, 43.min. Doboš-TS

HK Levice: Adámik, Tariška - Schwarz, Bíňovský , Drapák ,Kasala,Ordogh - Šeliga,Turkič,Grmanová,Chumak, Duchoň - Grosová,
Doboš, Hebixer, Klepáč ,Krištof

Marián Fliega, tréner HK Levice: "Odohrali sme najhorší zápas v sezóne, kde chalani ukázali, ako sa hokej hrať nemá.
V prvej a druhej tretine, nechápem, boli sme bez pohybu a súper nám dával góly. Jediné pozitívum je, že sme neinkasovali
ešte viac gólov, no štrnásť je strašne veľa. Bol to neospravedlniteľný výkon."

Počet divákov: 65

Nasledujúci zápas 5ŠHT: OKANAGAN Vienna Tigers – HK Levice (18.10.2015) 7.kolo I.liga prípraviek I.

zdroj a fotografie: Marian Moravčík, HK Levice