04252024štv

Hokej a hokejové správy, aktuality z mesta Levice

Levickí hokejoví dorastenci v Bratislave naprázdno, piataci v Trnave vybojovali remízu

BRATISLAVA / TRNAVA 9. septembra 2015 - V prvom ligovom zápase hokejového dorastu Levičania nastúpili v Bratislave proti domácemu družstvu HOBA výrazne oslabení, keďže im chýbali viacerí hráči kvôli zraneniam, či chorobám. K dispozícii mali iba 12 hráčov.

"Rozhodli sme sa hrať na dve obrany, dvoch centrov a tri krídelné dvojice. Do zápasu sme nastupovali s odhodlaním bojovať, ale v prvej tretine sa nám to vôbec nepodarilo. Hrali sme ustráchane a nervozita na našich hokejkách spôsobovala jednu chybu za druhou. Prvých desať minút sme síce odolávali tlaku domácich, ale následne sme za ďalších desať minút inkasovali štyri góly. Cez prestávku sme sa snažili chlapcov naštartovať a povzbudiť, čo sa nám aj podarilo. V druhej tretine sme začali konečne hrať tak, ako to trénujeme. Zo zlepšenej hry sme vyťažili aj gól. Nanešťastie, hneď v ďalšom striedaní, sme po našej chybe v obrane opäť inkasovali a o dve minúty sme pykali opäť. Následne sme však zlepšili hru a troma gólmi sme sa vrátili do zápasu. Ďalšie šance sa nám už žiaľ nepodarilo premeniť, aj keď od vyrovnania sme neboli ďaleko.
V tretej tretine sme chceli nadviazať na záver tej druhej, ale opäť nám nevyšiel úvod. Nehrali sme tak aktívne a kopili sme chyby jednu za druhou. Súper nás začal opäť trestať a v závere sme sa už zmohli len na skorigovanie výsledku."

Výučba Anglického a Španielkého jazyka v Leviciach - jazyková škola ACADEMIA OLÉ
Hoba Bratislava 10:5 HK Levice (4:0, 2:4, 4:1)

Góly: Markov 4x, Kucsera

Zostava: Ördögh (Sucháň M.) – Židulják, Civáň – Kosiba, Moroz, Markov – Štefánik, Formel – Kucsera, Galis, Matúš – Sucháň D., Štibrány

"V odvete proti tomu istému súperovi sme sa chceli poučiť z chýb z predošlého dňa a hlavne sme nechceli zaspäť úvod zápasu. Do hry sme vstúpili aktívne. Prvé dve minúty sme nepustili súpera z obrannej tretiny. Bohužiaľ sme sa znovu dopúšťali jednoduchých chýb a súper nás z prvej možnej šance potrestal. Napriek tomu sme aj naďalej boli aktívni, čo prinieslo vyrovnanie. Prvú tretinu sme nehrali zle, ale ďalšia chyba a oslabovka nás stali dva inkasované góly.
Druhú tretinu sme začali znovu aktívne čo prinieslo dva strelené góly a vyrovnanie stavu. V tejto fáze zápasu sme boli lepší, ale nepodarilo sa nám využiť žiadnu šancu. Náš súper však znovu využil presilovú hru a potrestal chybu v obrane, čím odskočil na rozdiel dvoch gólov.
V tretej tretine sme však opäť prišli o zápas, keď sme za sedem minút inkasovali päť gólov. Túto tretinu sme vôbec nezvládli po taktickej stránke. Dopustili sme sa príliš veľkého počtu individuálnych chýb, ktoré súper poľahky trestal a hoci sme nehrali zle a mali sme aj dosť veľa šancí, ďalší gól sme už nepridali."

Hoba Bratislava 11:3 HK Levice (3:1, 2:2, 6:0)

Góly: Markov, Kucsera, Formel

Zostava: Ördögh (Sucháň M.) – Židulják, Matúš – Kosiba, Moroz, Markov – Štefánik, Formel – Kucsera, Galis, Tkachenko – Civáň, Kvočka – Sucháň D., Fábry

LeviceUbytovanie.sk - Predaj a prenájom a predaj 1. a 5. izbových zrekonštruovaných bytov v Leviciach
V Trnave padlo 14 gólov, po sedem do každej brány

I.liga prípraviek 5ŠHT – 1.kolo

HK Trnava – HK Levice 7:7 (1:2, 1:3, 5:2)

Vyrovnanú partiu s piatakmi z Trnavy odohrali v nedeľu 6.9.2015 piataci z HK Levice. Po sedem gólov padlo do každej bránky a tak remíza vyzerá byť zaslúžená, aj keď naši chalani mali v tomto zápase jednoznačne na vrch. Svedčia o tom aj prvé dve tretiny. Súper sa postupne prispôsobil našej hre a potom to zužitkoval v závere tretej tretiny, keď chalani po góloch Kasalu, Hebixera, Tarišku, Šeliga a Duchoňa viedli hladko nad rovesníkmi z HK Trnava 5:2. Do tretej tretiny preto namlo zmysel meniť rozbehnutú partiu 5.ŠHT na prvú výhru v novej sezóne. Naša nervozita na hokejkách sa prejavila nepochopiteľne v druhej polovici zápasu, keď sme prehrali III. tretinu v pomere 5:2.

HK Levice: Adámik, Tariška – Doboš, Scwarz, Duchoň, Kasala, Klepáč, Drapák, Šeliga, Ordogh, Régi, Hebixer, Grosová, Bíňovský, Turkič, Tariška T., Krištof

Góly za HK Levice: 9. Kasala (Tariška), 20. Hebixer (Ordogh), 30. Tariška, 33. Šeliga, 35. Duchoň (Kasala, Klepáč), 48. Tariška (Krištof), 49. Ordogh (Drapák, Régi)

Marián Fliega, tréner HK Levice: "Pre nás to bol veľmi dôležitý zápas, hlavne čo sa týka blízkej budúcnosti. Chalani sa postavili zodpovedne k svojim povinnostiam a na ľade ukázali, že vedia zahrať vyrovnaný obraz hry. Každý hráč si chcel urobiť rešpekt a ukázať, že v rozhodujúcich momentoch sa necúva. Zápas hodnotím ako dynamický so slušnou kvalitou tejto kategórie a navyše s dobrou diváckou kulisou.

Počet divákov: 62

Nasledujúci zápas 5ŠHT: HK Levice – MHKM Skalica (13.9.2015) 2.kolo I.liga prípraviek
zdroj a fotografie: Marian Moravčík, HK Levice