04232024uto

Hokej a hokejové správy, aktuality z mesta Levice

Levičania v derby zápase s Nitrou neuspeli + výsledky hokejovej mládeže

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 19. januára 2015 - V sobotu 17.1.2015 sa odohrali hokejové zápasy levických družstiev seniorov a mládeže. Muži nastúpili na zápas 21. kola 2.ligy sk. A, pričom v prípade ich výhry v riadnom hracom čase mali stále nádej na celkovú druhú priečku v tabuľke.

Levičania v derby zápase s Nitrou neuspeli + výsledky hokejovej mládeže

Piataci doma privítali hráčov z Topoľčian, mladší a starší žiaci Považskobystričanov. Prinášame Vám kompletné víkendové výsledky levických hokejových družstiev.

Muži, 2. liga sk. A, 21. kolo:

HK Levice – Dynamax Nitra 4:5pp (0:0, 4:2, 0:2 – 0:1)

Góly LV: 29. Segíň T. (Socha), 30. Socha (TS), 35. Segíň T. (Bikbulatov), 38. Segíň T. (Bikbulatov, Vrťo)

Zostava LV: Račko – Ozimák, Socha, Bikbulatov, Segíň T., Vrťo – Roško, Školník, Hronec, Sucharda, Záhorský – Pitlanič, Horváth, Kiepeš, Michalovič, Stankovič – Adámik, Kmeť

Zostava NR: Púš – Dujíček, Molnár, Bekényi, Molnár, Tvrdoň – Blickling, Kurej, Ďurech, Rašovský, Vasiľko – Barto, Drgoň, Bajtala, Golas, Tarnóczy
Rozhodovali: Druga – Gegáň, Mĺkvy
Vylúčenia: 3:4 na 2 min., navyše Ozimák (LV) – 10+DKZ nešportové správanie sa hráča
Strely: 45:42
Divákov: 275

Presspoint Levice
Július Beňuš, tréner HK Levice: „Po dobre rozohratej prvej tretine a ešte lepšie zvládnutej druhej sme v zápase vyhrávali o dva góly. Do tretej tretiny sme zdôrazňovali hráčom potrebné taktické pokyny, ktoré bohužiaľ pod tlakom súpera chlapci nedokázali dodržať. Aj napriek enormnej snahe našej prvej päťky a hlavne Tomáša Segíňa, ktorý aj napriek svojmu zraneniu podal obdivuhodný výkon, sa zápas nepodarilo doviesť do víťazného konca. Súper nám napokon strelil vyrovnávajúci gól a zápas tak poslal do predĺženia. V úvode predĺženia po našej individuálnej hrúbke sme inkasovali 5.gól a celkovo sme teda prehrali. Mrzí ma, že chlapci nezvládli záverečnú časť zápasu a znovu akurát potvrdili len čiastočnú hokejovú zrelosť. V dnešnom zápase nás nepodržal ani náš brankár, ktorého výkon bol dosť neistý. Nezostáva nám nič iné, len tvrdo pracovať ďalej a v ďalších zápasoch urobiť viac pre víťazstvo.“

Nasledujúci zápas: ŠHK Púchov – HK Levice (24.01.2015 o 19:00), 22.kolo

Pozrite si aj ďalšie fotografie zo zápasu tu: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.918098874881003.1073741840.877468098944081&type=3&uploaded=78


5ŠHT HK Levice - I.liga prípraviek 5ŠHT – 16.kolo

Piataci aj doma s prehrou

HK Levice – HC Topoľčany 6:7 (1:2, 4:2, 1:3)

Zápas dnes rozhodlo to, kto dá viac gólov z trestných strielaní. 13 ku 12 – to je číselné vyjadrenie faulov. Zápas sme síce otvárali my a to gólom z TS v 10 minúte, avšak do šatni po I. tretine sme išli so skóre 1:2. II. tretina znovu priala TS, keď sme premenili až 3 nájazdy a len jeden gól padol v hre, čoho dôsledkom bol stav 4:2.
Obraz III. tretiny bol rovnaký s pohľadu faulov a TS, keď súper zo siedmich nariadených TS premenil tri, čím rozhodol zápas a zaslúžene zvíťazil v pomere 6:7.

HK Levice: Adámik, Grobař - Pacala, Doboš, Juhás, Kasala, Matuška, Sládeček - Farkaš Jakub, Horváth, Drapák, Moravčík, Ešek, Gellen, Grmanová, Majetič, Dubský

Marián Fliega, tréner HK Levice: "Nám sa dnes vôbec nič nedarilo, nekorčuľovali sme tak, ako sme mali a navyše priveľa faulov na našej strane rozhodlo zápas. Gratulujem súperovi.“

Počet divákov: 83

Nasledujúci zápas 5ŠHT: HK Levice – Dukla Trenčín (25.1.2015) 17.kolo I.liga prípraviek

Marian Moravčík – vedúci družstva

Levičania v derby zápase s Nitrou neuspeli + výsledky hokejovej mládeže

Žiaci si rozdelili body aj s Považskou Bystricou

Od začiatku zápasu bolo z našich deviatakov cítiť, že sú odhodlaní oplatiť Považskej Bystrici prehru z ich prvého vzájomného zápasu. Zároveň mali šancu dosiahnuť rovnosť bodov na druhom mieste v tabuľke práve s týmto súperom. Na oboch stranách sa rýchly hokej, s patričnou tvrdosťou v osobných súbojoch. Prvú vážnu chybu spravili hostia keď faulovali po tlaku Levičanov vo svojom obrannom pásme a následne prvý krát kapitulovali. Prvý gól a využitie presilovky zariadil Filip Fábry – 1:0. V prvej tretine sa hráči Levíc presadili ešte raz, keď rýchly protiútok zakončil Patrik Kosiba – 2:0. V druhej tretine gól nepadol nakoľko brankári na oboch stranách podávali výborné výkony. Tretia tretina bola hlavne o bojovnosti a odhodlanosti našich chlapcov získať dôležité víťazstvo. Po zaváhaniach v obrane sa súper dostal na koňa a dvoma gólmi, vrátane jedného z trestného strieľania, vyrovnal stav stretnutia na 2:2. Avšak boli to opäť domáci, ktorí krásnou a nechytateľnou strelou Dušana Formela od modrej čiary išli do vedenia 3:2. Levičania znovu dostali krídla a po krásnej kombinačnej akcii prvého útoku, rozobrali svojho súpera a Patríciou Ágoštonovou zvýšili svoj náskok na 4:2. Súper rýchlo zmobilizoval sily, stiahol hru na 2 formácie a keď už aj naši chlapci mali toho priveľa a strelili kontaktný gól na 4:3. V závere zápasu však už naši hráči pod tlakom hostí chybu nespravili a navyše tak ako celý zápas mali na poste brankára veľkú oporu. Levičania sa tak oprávnene po konečnom hvizde radovali zo zaslúženého víťazstva.

Starší žiaci – HK Levice 4:3 HK 95 Považská Bystrica (2:0; 0:0; 2:3)

Góly LV: 16. Fábry (Benč), 16. Kosiba, 43. Formel (Fábry), 46. Ágoštonová (Vrbka, Kosiba)

Jozef Guťan, tréner HK Levice: „Ďakujem a gratulujem chlapcom za predvedený výkon. Už od rozcvičky bolo na nich cítiť, že sú na tento zápas nabudení, majú obrovskú chuť uspieť a získať ďalšie veľmi cenné víťazstvo. Chalani bojovali až do poslednej minúty, dodržiavali herný systém, ktorý sme si naplánovali pred zápasom a pridali k tomu hokejové srdiečko. Preto sme dnes veľmi šťastní, že sa nám podarilo silného súpera zdolať.

Mladší žiaci dnes nastúpili proti veľmi vyspelému súperovi, znova bez svojich najlepších hráčov. Chlapci od začiatku nedokázali vzdorovať súperovi, ktorí našich chlapcov vôbec nešetril. Zaujímavosťou je, že tretia tretina bola úplne odlišná z pohľadu výkonu našich chalanov, akoby prvé 2 tretiny hralo iné družstvo. Chlapcom sa podarilo skórovať a poslednú časť hry remizovali 1:1. Bol to zápas, ktorí bol každopádne v réžii súpera.

Mladší žiaci – HK Levice 1:14 HK 95 Považská Bystrica (0:6; 0:7; 1:1)

Gól LV: 44. Bernáth (Félis)

Mgr. Daniel Socha a Jozef Guťan, tréneri HK Levice: „Súper nás celý zápas prevyšoval vo všetkom, nepúšťal nás takmer do ničoho okrem jedného gólu. Treba však povedať, že ak by chlapci oveľa viac pridali na dôraze vo všetkých činnostiach, mohli by súperovi oveľa viac vzdorovať. Výkon našich chlapcov musí byt iný a to hlavne podmienený ich zápalom a odhodlaním pre hokej.“


5ŠHT HK Levice - I.liga prípraviek 5ŠHT – 15.kolo

Piataci na úvod roka s prehrou v Ružinove

HK Ružinov – HK Levice 8:3 (2:1, 3:1, 3:1)

Ružinovčania vstúpili do zápasu mimoriadne aktívne a od úvodných sekúnd zamestnávali našu obranu. Už v 41. sekunde domáci Ružinovčania viedli 1:0 a obraz hry sa nezmenil ani v štvrtej minúte, keď presne namieril domáci hráč a zvyšoval na 2:0. V ôsmej minúte si naši hráči vypracovali krásny únik a znižovali sme na 2:1.

Aj druhú časť hry začali aktívnejšie domáci hráči, keď postupne zvyšili stav na 4:1, ale napriek nepriaznivému stavu sa Levičania nevzdávali a sympaticky bojovali.Tretia časť sa už naplno niesla v réžii Ružinova, Levičania ponúkli svojimi faulami hneď dve TS, ktoré hráči Ružinova premenili na konečný stav zápasu 8:3.

HK Levice: Adámik, Grobař - Pacala, Doboš, Juhás, Kasala, Matuška, Sládeček - Farkaš Jakub, Horváth, Drapák, Moravčík, Ešek, Gellen, Grmanová, Majetič, Dubský

Marián Fliega, tréner HK Levice: "Gratulujem domácemu tímu, lepšie korčuľovali a napádali nás už v rozohrávke. Chcem sa poďakovať obom načim brankárom – Julovi Adámikovi a Martinovi Grobařovi za exelentné výkony v bráne. Ďakujem svojim hráčom i divákom a teším na ďalší zápas.

Počet divákov: 76

Nasledujúci zápas 5ŠHT: HK Levice – HC Topoľčany (18.1.2015) 16.kolo I.liga prípraviek

Marian Moravčík – vedúci družstva
zdroj a fotografie: HK Levice
 
NEPREHLIADNITE: Portál Leviceonline.sk hľadá spolupracovníkov na dopisovanie, realizáciu fotoreportáží a videoreportáží, redaktorskú prácu, ale najmä pre obchodné zastupovanie. Príp. ak sa venujete, alebo poznáte niekoho, kto sa venuje, alebo by sa chcel realizovať napr. v tvorbe zaujímavých videí, video relácii, fotoreportáží, dopisovaní alebo je v obchodnom zastupovaní portálu Leviceonline.sk, ozvite sa.

Staňte sa spolutvorcom portálu LEVICEONLINE.sk!

Ak je vo Vašom okolí niečo, na čo by ste chceli upozorniť, stalo sa niečo vo Vašom okolí, posielajte nám tipy, fotografie, videá, informácie, radi ich budeme na portáli Leviceonline.sk uverejňovať. Posielajte na e-mail: info (zavináč) leviceonline.sk, alebo telefonicky na: 0903 671 087
 

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre