04222024pon

Hokej a hokejové správy, aktuality z mesta Levice

Levická hokejová prípravka 4HP HK Levice na Iskra Cup-e 2014 tretia

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 23. októbra 2014 - V nedeľu 19.10.2014 sa družstvo Levíc 4 HP zúčastnilo prípravného turnaja minihokeja 4.ročníkov - Iskra Cup v Partizánskom, ktorý bol prvý z plánovaných turnajov SZĽH pre túto kategóriu. Zúčastnilo sa ho 6 družstiev - HK Partizánske, HC Slovan BA, HK 99 Ružinov, HK Levice, HC Topoľčany, HK Trnava.

Levická hokejová prípravka 4HP HK Levice na Iskra Cup-e 2014 tretia

Tieto boli rozdelené do 2 skupín, pričom v skupine sa hral systém každý s každým. Následne podľa umiestnenia v skupine sa hralo o celkové umiestnenie na turnaji. Pod vedením trénerskej dvojice Dávid, Matejov si naše družstvo v skupine zmeralo sily najskôr s domácimi z HK Iskra Partizánske a potom s rovesníkmi z HK Trnava.

Veková kategória: 4. ročník - po 31.8.2004 do 1.9.2005 (1 školský rok), mladší hráči s platným ostaršením, nie však mladší ako 3. ročník.

HK Iskra Partizánske – HK Levice 6:2

Michal Dávid, tréner HK Levice: "V prvom zápase proti domácim naši hráči začali dosť ustráchane, čo súper využil na strelenie dvoch gólov. Potom sa dlho hralo s viacerými šancami na oboch stranách, ale bez gólového efektu. Síce sa nám podarilo streliť jeden gól, ale inak bol brankár súpera pre nás neprekonateľný. A keď sme si nešťastne strelili aj dva vlastné góly, prehrávali sme už rozdielom troch gólov 1:4. V závere zápasu domáci pridali ešte 2 góly a až potom sme sa dokázali po druhýkrát presadiť aj my. Po nádhernej akcii sa nám podarilo skorigovať výsledok na konečných 2:6. Ako tréner Dávid po zápase uviedol, našim hráčom chýbal väčší hlad po víťazstve. Boli až príliš ustráchaní a nešli za úspechom tak tvrdo ako súper. K tomu sa ešte pridala aj smola vo forme dvoch "vlastencov" a na víťazstvo sme žiaľ nedosiahli."


HK Levice – HK Trnava 10:5

Michal Dávid, tréner HK Levice: "V druhom zápase proti Trnave sme mali o to väčšiu motiváciu. Ani tento zápas sme však nezačali dobre. Po viacerých našich chybách a nedôslednostiach sa súper rýchlo ujal vedenia a viedol už 1:4. Prvých 15 minút chlapci vôbec nehrali to čo sa učia, ale sa prispôsobovali hre akú hral súper. V druhom polčase sa nám podarilo streliť dva rýchle góly a od tohto momentu si hráči začali aj viac veriť. Prestali robiť chyby a nepresnosti a naša hra sa začala podobať na tú akú sa ich tréneri snažia naučiť. Nakoniec sme súpera prevýšili herne aj gólovo a otočili nepriaznivý vývoj na výhru 10:5. Keďže sme v skupine obsadili 2. miesto, čakal nás ešte zápas o celkové 3. miesto. O konečné umiestnenie sme vyzvali Slovan Bratislava, ktorý vo svojej skupine obsadil, podobne ako my, druhú pozíciu."

Zápas o konečné tretie miesto:

HK Levice – HC Slovan Bratislava 3:1

Michal Dávid, tréner HK Levice: "V tomto zápase naši hráči predviedli najbojovnejší výkon. Od začiatku sa snažili a bojovali, čo viedlo k streleniu dvoch vedúcich gólov. Slovanu sa v druhom polčase podarilo znížiť na rozdiel jedného gólu a v záverečnom nápore sa snažili vyrovnať. My sme však dokázali ich nápor ubrániť a dokonca aj streliť tretí gól. Naši chlapci v tomto zápase ukázali najväčšiu chuť po víťazstve. Aj preto sa nakoniec mohli zaslúžene tešiť z celkového tretieho miesta.

Dávid, Matejov, tréneri HK Levice: "Sme spokojní s našim účinkovaním na Iskra Cupe. Chlapci ukázali, že vedia aj zabojovať a otočiť nepriaznivý vývoj zápasu vo svoj prospech. Na druhej strane si však musíme priznať, že v zápasoch sme urobili aj veľa chýb, z ktorých sa musíme poučiť a snažiť sa ich do budúcna odstraňovať, ako aj vedieť sa namotivovať na každý zápas tak, aby sme nemuseli zbytočne otáčať nepriaznivý vývoj zápasov."

Celkové poradie Iskra Cupu 2014:
1. HK 99 Ružinov
2. HK Iskra Partizánske
3. HK Levice
4. HC Slovan Bratislava
5. HK Topoľčany
6. HK Trnava

Nasledujúci turnaj prípravky 4HP: HK LEVICE CUP 2014, 9.november 2014, Zimný štadión Levice

 
zdroj: Mgr. Michal Dávid – tréner HK Levice, MMo HK Levice

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre