04202024sob

Levickí futsalisti spravili ďalšie dôležité kroky k udržaniu najvyššej súťaže

LEVICE 30. marca 2018 - Levickí futsalisti robia všetko pre to, aby sa v hlavnom meste Tekovského regiónu aj budúci rok hrala najvyššia súťaž. Vo štvrtok 30. marca odohrali zápas vonku s Podolím, odkiaľ si priniesli cenný bod za remízu 6:6. Pred týždňom sa predstavili na domácej palubovke proti dovtedy neporazenému družstvu Rehab Klinik Baraberi Bratislava.

Toto stretnutie bolo z pohľadu Futsal Team Levice veľmi dôležité. Na stretnutie Levičania nastupovali s odhodlaním bodovať naplno. Táto skutočnosť im však v prvom polčase robila problémy, keď si vypracovali množstvo šancí, ale nedokázali ich premeniť. Hostia Levičanov zaskočili, keď hneď z prvej strely na bránu dokázali otvoriť skóre stretnutia. Do konca prvej časti hry domáci nedokázali vyrovnať a tak do kabín išli spokojnejší hostia.

Ani tento moment však nedokázal nalomiť levickú koncentráciu a ich trpezlivou hrou dokázali hneď v úvode druhej časti vyrovnať v 24. min. Krivočenkom - 1:1. Už o dve minúty neskôr už vyhrávali, keď Budovec prekonal inak dobre chytajúceho Maglena v bráne hostí - 2:1. Pokoj na domáce halovky priniesla 29. minúta, keď sa podarilo streliť dva góly, keď najprv Bačík hlavou zvýšil na 3:1 a následne v tej istej minúte Gabaš na 4:1. Od tohto momentu súpera prakticky k ničomu nepustili a hráči postupne zvyšovali skóre, keď najprv Švec v 33. Minúte zvýšil na 5:1 a v 35. minúte Gabaš na 6:1. Hostia ešte v samom závere skrášlili výsledok, keď sa im podarilo znížiť na 6:2, využili levické zaváhanie v obrane. V samom závere stretnutia sa do streleckej listiny zapísal aj Erik Bielik, ktorý cez celé ihrisko trafil opustenú bránu hostí a uzavrel tak skóre na 7:2.

Najbližšie sa Futsal Team Levice predstaví opäť doma 12.4.2018 proti Orion Bánovce nad Bebravou.