04262024pia

Basketbal a basketbalové správy z Levíc

Mladé levické basketbalové družstvá takmer bez zaváhania

LEVICE 23. apríla 2018 - Levické basketbalové družstvá ŠBK Junior Levice odohrali svoje ďalšie ligové zápasy, v ktorých takmer nezaváhali. V Lige juniorov Levičania cestovali do Svitu, v Lige starších žiakov do Košíc a do Spišskej Novej Vsi, v Oblastnej súťaži mladších žiakov sa mladí levickí basketbalisti predstavili proti BK Junior Komárno, BSC Bratislava a BKM SPU Nitra.

Liga juniorov

BK Iskra Svit – ŠBK Junior Levice 50 : 87 /27 : 32/

Body LV: Lukniš 26, Zigo 13, Volárik 12, Slaninka a Adámik po 10, Danielič 9, Špaňo 7

V nedeľu merali Levičania cestu pod Tatry a v prvom polčase sa dlhšia cesta prejavila na ich výkone. Nedarilo sa im strelecky podľa predstáv a domáci s nimi dokázali držať krok. Po prestávke však levickí hráči pritvrdili v obrane, nútili súpera k chybám a podarilo sa im bodovo odpútať a nakoniec zaknihovali vysoké víťazstvo.

Liga starších žiakov

Abovia 96 Košice – ŠBK 65 : 83 /40 : 32/

Body LV: Szabó 19, Bielik 18, Slamka 16, Pintér 12, Gregáň 8, Klinčok a Kürti po 5

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – ŠBK Junior Levice 46 : 62 /28 : 20/

Body LV: Szabó 16, Bielik 11, Kürti 10, Gregáň 8, Slamka a Pintér po 7, Solčanský 3

Levičania odohrali na východe Slovenska oba zápasy s takmer identickým priebehom. Prvý polčas patril v oboch zápasoch domácim, ale po zmene strán nastúpili Levičania v najsilnejšom zložení a stretnutia dokázali úspešne zvrátiť vo svoj prospech a pripísali si tak dve povinné víťazstvá.

Oblastná súťaž mladších žiakov

ŠBK Junior Levice – BK Junior Komárno 63 : 37 /39 : 18/

Body LV: Kulčár 16, Kováčik 14, Vízi 12, Lipovský 10, Daoutis 4, Frtús. Pohánka a Caban po 2, Gregáň 1

ŠBK Junior Levice – BK Junior Komárno 63 : 45 /34 : 17/

Body LV: Kulčár 22, Kováčik 19, Lipovský 7, Daoutis a Caban po 4, Frtús, Klein, Vízi po 2, Pohánka 1

Levičania mali v oboch zápasoch lepší herný prejav ako ich súper. Aktívna obrana a rýchly prechod do útoku slávili úspech a položili základy víťazstva v oboch stretnutiach. Levickí chlapci tak naďalej ostávajú v hre o vytúžené druhé miesto v oblastnej súťaži.

Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika

Oblastná súťaž mladších minibasketbalistov

ŠBK Junior Levice – BSC Bratislava 15 : 65 /11 : 42/

Body LV: Učník 10, Shatri 4, Ľ. Kubica 1

Už prvý polčas naznačil akým smerom sa bude stretnutie uberať. Hostia z Bratislavy prevyšovali domácich vo všetkých herných činnostiach, a tak ich náskok rýchlo narastal. Levčiania robili príliš veľa chýb na oboch koncoch palubovky a zápas bol nakoniec podľa pravidiel minibasketbalu predčasne ukončený keď rozdiel v skóre dosiahol 50 bodov.

ŠBK Junior Levice – BKM SPU Nitra 46 : 38 /25 : 20/

Body LV: Shatri 26, Učník a Ľ. Kubica po 7, Macho, Búry a Berkeš po 2

Levickí chlapci mali veľmi dobrý vstup do zápasu keď viedli 13:0, ale súper sa dokázal vrátiť späť do zápasu. Postupom času sa hra vyrovnala a Levičania si dokázali udržiavať mierny náskok. V závere sa hostia z Nitry pokúšali o zvrat, ale domáci nepustili víťazstvo zo svojich rúk.

zdroj a fotografia: Martina Žigová