06152024sob

Basketbal a basketbalové správy z Levíc

Martin Sýkora sa po náročnej sezóne v NBL pripravuje v Leviciach

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Martin Sýkora sa po náročnej sezóne v NBL pripravuje v LeviciachLEVICE 16. júna 2015 - Levický basketbalový talent Martin Sýkora je doma v Leviciach, kde po náročnej sezóne v mužstve Kolína, ktoré je účastníkom najvyššej českej basketbalovej súťaže NBL, oddychuje a individuálne sa pripravuje na svoje ďalšie basketbalové pôsobenie.

Okrem toho je "v kolotoči" okolo manažovania ďalšieho ročníka svojho basketbalového kempu pre deti z celého Slovenska - D&S táboru, ktorý každoročne organizuje začiatkom júla. S Martinom sme sa porozprávali o jeho pôsobení v Kolíne a jeho ďalšom basketbalovom pôsobení.

V Kolíne si strávil 2 roky. Ako by si charakterizoval toto tvoje 2-ročné pôsobenie v tomto tíme?

Túto sezónu by som necharaktizoval nejak pozitívne. Nepostúpili sme do play off, takže to znamená, že nemohla byť dobrá. Moju prvú sezónu v Kolíne sme tiež nezačali dobre, ale v záverečnom finiši sme sa vytiahli na 7. miesto a hrali sme play off proti Prostějovu. Samozrejme, Prostějov bol a je na inej úrovni, no i cez to sme s nimi dokázali hrať, ale bolo to tak skúsené mužstvo, že im stačilo pár minút a odskočili nám.

Martin Sýkora sa po náročnej sezóne v NBL pripravuje v Leviciach
Aké boli pozitíva a aké negatíva v tvojom pôsobení v Kolíne?

Necharakterizoval by som pozitíva ani negatíva, ale skôr by som to bral ako inú skúsenosť v mojom pôsobení v Česku. Keď som hral v Pardubiciach, tam som hral o medajle (zisk 3 x 3. miesto v lige) a v Kolíne som skôr hral o postup do play off. Takže pôsobenie v Kolíne beriem ako dobrú skúsenosť aj z druhej strany tabuľky.

Ako to vyzerá s tvojim basketbalovým pôsobenim v najbližšom období?

Moje pôsobenie zatiaľ vyzerá tak, že sa individuálne pripravujem na novú sezónu a to prevažne doma v Leviciach. Moje pôsobenie je zatiaľ v štádiu riešenia.

Ako vníma rodina tvoje pôsobenie v Česku? Nechýba ti?

Rodina mi chýba a som veľmi rád za každý strávený čas s nimi.


Martinovi držíme palce v jeho ďalšej basketbalovej kariére. Prinesieme Vám informácie aj o jeho kempe, ktorý sa bude konať v Leviciach začiatkom júla.

zdroj: www.leviceonline.sk, fotografie: archív Martina Sýkoru a www.leviceonline.sk
POZRITE SI AJ:

V Leviciach sa konal už 8. ročník basketbalového D&S táboru + fotografie

Novým basketbalovým pôsobiskom Martina Sýkoru je Kolín

Sykymu sa v mladom českom kolektíve darí

Basketbalový tábor pre deti sa zorganizoval už po siedmy krát

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre