04232024uto

Basketbal a basketbalové správy z Levíc

Patrioti zlomili šnúru prehier, v krajskom derby porazili Nitru + rozhovory

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 16. novembra 2014 - V 13. kole Eurovia SBL v sobotu 15.11.2014 privítali Levickí Patrioti na domácej palubovke zverencov Ľubomíra Urbana z neďalekej Nitry. Nitrančanom sa v tejto sezóne nedarí, má tím plný mladých hráčov, no aj napriek tomu sa snažia bojovať. S bojovnou náladou prišli aj do Levíc s cieľom uchmatnúť body.

BK Levickí Patrioti - BK SPU Nitra, 13. kolo, SBL, 15.11.2014

V prvom polčase sa im tento cieľ vzďaľoval, keď si Levičania vybudovali viac než 20-bodový náskok, no v druhom polčase hostia vyrovnali hru a bolo na mále, aby sa dotiahli aj bodovo na domácich. Na tento zápas za Patriotov nastúpili dve nové americké posily - pivot Patrick Agho, ktorý je v Leviciach na skúške Malik Story, ktorý do Levíc prišiel len krátko pred polnocou pred zápasom.

BK Levickí Patrioti – MBK SPU Nitra 86:80 (52:34)

Najviac bodov: Igrutinovič 19, Jurjevič a Story po 15 – Irving 24, Ward 20, Novysedlák 17, 1100 divákov.


Povedali po zápase:

Roman Vido, kapitán BK SPU Nitra: "Dnes to boli dva odlišné polčasy. Kým v prvom sme hrali úplne nekoncentrovane, v druhom sme boli oveľa aktívnejší ako v obrane, tak i v útoku a dotiahli sme sa na Levice. Mrzí nás ten prvý polčas, no máme neskúsené mužstvo, veľa mladých hráčov s málo odohratými zápasmi v profilige. Budeme robiť všetko preto, aby sme do ďalších zápasov našu hru zlepšovali."

Malik Story, hráč BK Levickí Patrioti: "Bol to môj prvý zápas za Levice a bol som veľmi príjemne prekvapený z atmosféry, aká tu je. Veľmi sa mi páčilo povzbudzovanie fanúšikov a celkovo výborná atmosféra. Vôbec som nečakal, že to tu bude také skvelé. Ešte len deň pred zápasom som prišiel do Levíc, let bol strašne dlhý a som bol z neho veľmi unavený. Zápas sme odohrali veľmi dobre, na Nitru sme vybehli a odzrkadlilo sa to aj na rozdiele v skóre. V prvom polčase sme hrali efektívne, no v druhom nám to tam už tak nepadalo, ako by sme si predstavovali. Nitra sa doťahovala, no my sme nakoniec nenechali nič na náhodu a výsledok sme ustrážili. Americký basketbal je viac v hre jedného na jedného, tu je to skôr o tímovosti. Ale veľmi sa mi páči tento štýl hry."

Patrick Agho, hráč BK Levickí Patrioti: "Hrali sme dnes dobre, najmä v prvom polčase, no v tom druhom sa naša hra spomalila a to malo za následok doťahovanie súpera. Málo sme sa vracali späť do obrany a súper to využíval. Som rád, že som mohol prísť do Levíc, je to tu skvelý tím a aj fanúšikovia sú výborní."

Pozrite si fotoreportáž Ladislava Kušteka zo zápasu TU.

zdroj: www.leviceonline.sk, fotografie: Ladislav Kuštek, www.fotomagma.sk

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre