04172024str

Zdravotníctvo

Záchranárske vrtuľníky budú pristávať priamo v levickej nemocnici

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 15. marca 2024 - Dlhoročný problém s pristávaním záchranárskych vrtuľníkov v areáli levickej nemocnice bude minulosťou. Ako informuje hovorkyňa skupiny Agel SK Eva Peterová, od dnes totižto budú môcť pristávať na spevnenej ploche priamo pred urgentným príjmom.

Záchranárske vrtuľníky budú pristávať priamo v levickej nemocnici

Podľa ďalších informácii sa tak zabezpečí rýchlejšia dostupnosť lekárskej pomoci v akútnych prípadoch. "Iniciatíva pristávania záchranárskych vrtuľníkov vychádza z potreby zabezpečiť okamžitú dostupnosť lekárskej pomoci pre pacientov v kritickom stave," dodáva Peterová.

Záchranárske vrtuľníky budú pristávať priamo v levickej nemocnici

Prečítajte si aj:

Andrej Budai foto - video služby

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Pristávanie vrtuľníkov v areáli nemocnice umožní aj rýchlejšie prevozy pacientov do potrebných zdravotníckych zariadení a zlepší celkový časový rámec poskytovanej zdravotnej starostlivosti. "Nie je tajomstvom, že záchranárske vrtuľníky mali často problém s pristávaním, keďže doteraz sa tak dialo mimo areálu nemocnice. Čas na záchranu pacienta je veľmi kľúčový a niekedy dokážu rozhodovať o živote a smrti sekundy. Touto inováciou bude skrátený čas prevozu pacienta a môže sa tak zvýšiť šanca na záchranu," vyjadrila sa námestníčka riaditeľa pre ošetrovateľskú starostlivosť Nemocnice Agel Levice Helena Kopsa Dudášová. "Týmto spôsobom chcem apelovať aj na pacientov a návštevníkov nemocnice, aby sa nepohybovali v priestore pristávacej plochy. Je to z dvoch dôvodov, ohrozená môže byť nie len osoba, ktorá sa v tejto časti nachádza, ale v prípade pristávania vrtuľníka aj pacient, ktorý potrebuje akútnu starostlivosť. Prechodom cez pristávaciu plochu sa znemožní pristátie, a tým sa zníži aj pravdepodobnosť na záchranu pacienta," hovorí Kopsa Dudášová. "Prosíme verejnosť k akceptovaniu dôležitosti neobštrukčného prístupu na pristávacej ploche pre záchranársky vrtuľník. Môže sa stať, že v nečakanej chvíli bude potrebný prílet záchranárskeho vrtuľníka pre niekoho, koho milujeme. Netreba zabúdať, že každá sekunda môže znamenať rozdiel medzi životom a smrťou pre zraneného či chorého. Zodpovedná a ohľaduplná reakcia môže výrazne ovplyvniť možnosť dostatočného zdravotného zásahu a záchrane života," dodala námestníčka riaditeľa pre ošetrovateľskú starostlivosť Nemocnice Agel Levice.

Pre všetkých návštevníkov a personál nemocnice platí upozornenie na obmedzenie parkovania v blízkosti pristávacej plochy. "Z dôvodu zabezpečenia bezpečnosti a plynulého prístupu vrtuľníka k pristávacej ploche je potrebné dodržiavať už existujúce dopravné značenia o zákaze státia a zákaze vjazdu. Takisto pri pristávaní vrtuľníka môže na nesprávne zaparkovanom aute vzniknúť škoda. Pri takejto skutočnosti levická nemocnica nehradí a nezodpovedá za škody vzniknuté na osobnom majetku osôb," uzavrela hovorkyňa spoločnosti Agel SK.

zdroj: Agel SK, foto: Facebook Air - Transport Europe, letecká záchranná služba a Agel SK

...

KVALITNÝ NÁBYTOK, SVETLÁ A SVIETIDLÁ, ZNAČKOVÝ ALKOHOL, KÁVA - NÓRSKA KOZMETIKA - PRE DOSPELÝCH - ŠPORT A VÝŽIVOVÉ DOPLNKY - ŠKOLSKÉ POTREBY - ŠPERKY - ZĽAVY A AKCIE

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre