06152024sob

Zdravotníctvo

Levická nemocnica má nové moderné doplnkové prístroje

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 23. januára 2023 - Levická nemocnica má nové moderné doplnkové prístroje. Tie sa Nadácii Agel v uplynulom roku podarilo pomôcť zaobstarať z výťažku z 2% z dane v celkovej hodnote 40.560 eur. Ako informuje hovorkyňa skupiny Agel SK Martina Pavliková, tieto peniaze poslúžili na nákup a darovanie špeciálneho prístroja na ozónoterapiu a prístroja na liečbu rázovou vlnou.

Levická nemocnica má nové moderné doplnkové prístroje

Obe novinky už plne slúžia pacientom. "Nadácia Agel môže pomáhať vďaka finančným prostriedkom, ktoré získava z 2 % z daní a zamestnanci zdravotníckych zariadení skupiny Agel nám tieto prostriedky poskytujú. Každoročne preto zakúpime potrebné prístroje pre zdravotnícke zariadenia s cieľom zlepšenia podmienok a modernizáciu prístrojov, ktoré zvyšujú komfort a kvalitu zdravotnej starostlivosti. Žiadatelia o pomoc Nadácie Agel často zápasia s chorobami pohybového aparátu a vítajú úľavu od bolesti a zlepšenie stavu hlavne pri bolestiach chrbtice, kĺbov a po úrazoch. Zakúpenie týchto dvoch prístrojov je veľká investícia ale jej prínos pre pacientov môže byť neoceniteľný," uviedla predsedníčka Správnej rady Nadácie Agel Iveta Chreneková.

Prečítajte si aj:

Andrej Budai foto - video služby

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Levická nemocnica má nové moderné doplnkové prístroje

Ozónoterapia je metóda, pri ktorej sa aplikuje medicínsky ozón do blízkosti chrbtovej platničky pod kontrolou CT. Tento ambulantný výkon urýchľuje návrat pacienta do bežného života a v mnohých prípadoch sa tak predíde operačným výkonom. Ozónoterapia využíva vlastnosti ozónu. Ozón je plyn, ktorého molekula sa skladá z troch atómov kyslíka. Využitie ozónu v medicíne je veľmi účinné. S úspechom sa ozón využíva v stomatológii, onkológii, očnom lekárstve, gynekológii, chirurgii, psychiatrii a podobne. "Ozónová terapia patrí medzi regeneračné a revitalizačné bunkové terapie a využíva sa ako doplnok štandardnej medicíny. Ozónoterapia zlepšuje využitie energie na bunkovej úrovni oxidáciou zmesou O2/O3. Ide o najmodernejšiu a najúčinnejšiu liečbu mnohých ochorení. Liečba ozónom nemá vedľajšie ani kumulatívne účinky pri podaní iných liekov, preto je ideálnou formou doplnkovej liečby," hovorí Jozef Nozdrovický, vedúci rádiologický technik Nemocnice Agel Levice.

Levická nemocnica má nové moderné doplnkové prístroje

Druhou novinkou, ktorú vďaka Nadácii Agel môžu využívať pacienti v levickej nemocnici, je prístroj "ShockWave Dual Power", ktorý je kombináciou bezbolestnej rázovej vlny s diatermiou. Ošetrenie je vďaka dvom terapeutickým energiám bezbolestné a veľmi účinné. Šíreniu vĺn napomáha i aplikácia terapeutických gélov lokálne na ošetrované miesto. Rázová vlna sa v medzibunkovom priestore ľahko šíri a stimuluje regeneračné procesy, má analgetický efekt, stimuluje tvorbu látok tlmiacich bolesť, redukuje kalcifikáty a jazvy, urýchľuje hojenie tkanív - šliach, svalov, kostí tým, že stimuluje produkciu  a aktivitu fibroblastov,, rastových faktorov, kmeňových buniek, taktiež  redukuje akútny zápal i prejavy chronického zápalu a uvoľňuje svalové spazmy pohybového aparátu. "Vďaka liečbe touto technológiou poskytneme pacientom úľavu od bolesti či už akútnej alebo chronickej. Liečba umožní lepšie a efektívnejšie pacovať s pacientmi napríklad pri cvičení a nemá žiadne vedľajšie účinky. Čo sa týka spektra diagnóz rázovej vlny s diatermiou je indikovaná pri pätovej ostrohe, prejavoch karpálneho tunela, bolestí ramena rôzneho pôvodu, úrazoch ako podvrtnutie, vykĺbenie, zlomeniny, zápalov šliach - tenisový, golfový lakeť, pri akútnych aj chronických bolestiach pohybového aparátu," vysvetľuje primárka oddelenia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie Nemocnice Agel Levice Drahoslava Rondíková.

Levická nemocnica má nové moderné doplnkové prístroje

Nadácia Agel je nezisková organizácia, ktorá pôsobí na Slovensku od roku 2017, od svojho vzniku pomohla 570 žiadateľom v hodnote viac ako 490.000 EUR, vecné dary boli poskytnuté 49
subjektom v hodnote vyššej ako 92.000 EUR. Je súčasťou Skupiny Agel, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe. Pomáha ľuďom so zdravotným znevýhodnením a organizáciám v nadväznosti na zdravotnú a sociálnu sféru.

zdroj a foto: Agel SK

...

KVALITNÝ NÁBYTOK, PRODUKTY TOPSHOP, DORMEO, DELIMANO, WALKMAXX, WELLNEO, ROVUS - NÓRSKA KOZMETIKA - PRE DOSPELÝCH - ŠPORT A VÝŽIVOVÉ DOPLNKY - ŠKOLSKÉ POTREBY - ŠPERKY - ZĽAVY A AKCIE - KVALITNÝ ALKOHOL

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre