04172024str

Zdravotníctvo

O krok bližšie k odstráneniu bolesti rázovou vlnou. Modernú metódu ponúka aj levická nemocnica

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 11. novembra 2022 - Rázové vlny sú akustické (zvukové) impulzy, ktoré majú vysokú dávku energie, čiže rýchle sa zvyšujúci tlak, ktorý je schopný v tkanivách ľudského organizmu, ako je koža, podkožie šľachy, svaly a kosti, aktivovať sériu lokálnych biochemických reakcií. Ako informuje hovorkyňa skupiny Agel SK Martina Pavliková, liečbu rázovou vlnou môžu využiť aj pacienti v Nemocnici Agel Levice.

O krok bližšie k odstráneniu bolesti rázovou vlnou. Modernú metódu ponúka aj levická nemocnica

V levickej nemocnici majú k dispozícii na liečbu rázovou vlnou moderný prístroj ShockWave Dual Power“, ktorý je kombináciou bezbolestnej rázovej vlny s diatermiou. "Ošetrenie je vďaka dvom terapeutickým energiám bezbolestné a veľmi účinné. Šíreniu vĺn napomáha i aplikácia terapeutických gélov lokálne na ošetrované miesto. Rázová vlna sa v medzibunkovom priestore ľahko šíri a stimuluje regeneračné procesy, má analgetický efekt, stimuluje tvorbu látok tlmiacich bolesť, redukuje kalcifikáty a jazvy, urýchľuje hojenie tkanív - šliach, svalov, kostí tým, že stimuluje produkciu a aktivitu fibroblastov,, rastových faktorov, kmeňových buniek, taktiež redukuje akútny zápal i prejavy chronického zápalu a uvoľňuje svalové spazmy pohybového aparátu. "Vďaka liečbe touto technológiou poskytneme pacientom úľavu od bolesti či už akútnej alebo chronickej. Liečba umožní lepšie a efektívnejšie pacovať s pacientmi napríklad pri cvičení a nemá žiadne vedľajšie účinky. Čo sa týka spektra diagnóz rázovej vlny s diatermiou je indikovaná pri pätovej ostrohe, prejavoch karpálneho tunela, bolestí ramena rôzneho pôvodu, úrazoch ako podvrtnutie, vykĺbenie, zlomeniny, zápalov šliach - tenisový, golfový lakeť, pri akútnych aj chronických bolestiach pohybového aparátu. Aj pri aplikácii rázovej vlny s diatermiou je potrebné zohľadniť chorobné stavy, pri ktorých sa táto procedúra nemôže podávať. Ide o pacientov s kardiostimulátorom, v prípade nezhojených kožných lézií, akútnych zápalov žilového systému, ak má pacient miesta znecitlivené anestéziou alebo s poruchami dotykovej citlivosti, miesto nad kĺbnou náhradou. Neošetrujú sa tehotné ženy, pacienti s diagnózou neoplastických procesov," vyjadrila sa primárka oddelenia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie Nemocnice Agel Levice Drahoslava Rondíková.

Prečítajte si aj:

Andrej Budai foto - video služby

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

O krok bližšie k odstráneniu bolesti rázovou vlnou. Modernú metódu ponúka aj levická nemocnica

Po odporučení pacienta odborným lekárom na ošetrenie rázovou vlnou s diatermiou je potrebné sa objednať na telefónnom čísle 036/6379 750 na konzultáciu alebo prísť osobne do budovy polikliniky Nemocnice Agel Levice, do pavilónu B na mínus 1 poschodie. "Nevyhnutnosťou je priniesť si zdravotné záznamy týkajúcej sa ochorenia, pre ktoré sa bude rázová vlna podávať. Ošetrenie nie je hradené zdravotnými poisťovňami, pacient si procedúru platí. Cena za jedno ošetrenie je 20 až 25 eur v závislosti od dĺžky aplikácia a lokality. Pacient absolvuje obyčaje päť ošetrení v jednej liečebnej sérii," dodala Pavliková.

zdroj a foto: Agel SK

...

KVALITNÝ NÁBYTOK, PRODUKTY TOPSHOP, DORMEO, DELIMANO, WALKMAXX, WELLNEO, ROVUS - OBUV A MÓDA - NÓRSKA KOZMETIKA - PRE DOSPELÝCH - ŠPORT A VÝŽIVOVÉ DOPLNKY - ŠKOLSKÉ POTREBY - ŠPERKY - ZĽAVY A AKCIE - KVALITNÝ ALKOHOL

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre