04172024str

Zdravotníctvo

Levická nemocnica vykonala špecializované prehliadky pre malých športovcov

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 29. septembra 2022 - Nemocnica Agel Levice vyšla v ústrety športovcom v regióne tým, že začala poskytovať v spolupráci s Nemocnicou Agel Levoča špecializované lekárske prehliadky pre malých športovcov. Ako informovala hovorkyňa siete nemocníc Agel Martina Pavliková, medzi prvými, kto si testovanie svojho zdravotného stavu vyskúšal u odborníkov, boli členovia športového klubu FK Slovan Levice, takmer 80 futbalových nádejí.

Levická nemocnica vykonala špecializované prehliadky pre malých športovcov

Odborné prehliadky športovcov sa vykonávajú najmä z dôvodu zistenia možných kardiovaskulárnych ochorení srdca. Samozrejmosťou je súhlas rodičov. Zákonný zástupca každého dieťaťa vyplní dotazník, kde podrobne uvedie rodinnú a aj športovú anamnézu. Samotné vyšetrenie vykonávala špecialistka v športovej medicíne primárka Fyziatricko-rehabilitačného oddelenia Nemocnice Agel Levoča Ingrid Dzurňáková. "Športovci absolvovali EKG, spirometriu, somatické vyšetrenie a vypočítali sme BMI index, zmerali krvný tlak so záverečným zhodnotením zdravotného stavu a odporúčaním športovej záťaže. Niektorí z nich absolvujú ešte kardiologické vyšetrenie," dodáva primárka Fyziatricko-rehabilitačného oddelenia Nemocnice Agel Levoča, ktorá na projekte v Leviciach spolupracovala.

Prečítajte si aj:

Andrej Budai foto - video služby

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Levická nemocnica vykonala špecializované prehliadky pre malých športovcov

Výsledok bude odoslaný športovému klubu. Celkovo možno konštatovať, že zdravotný stav drvivej väčšiny malých športovcov je veľmi dobrý. Zdravotný stav mladých talentov sa od vypuknutia pandémie zlepšil. "Tento projekt má svoje opodstatnenie vzhľadom na dôsledné sledovanie zdravotného stavu detí v súvislosti s ich športovou záťažou. Privítali sme spoluprácu s kolegami z Levoče a sme radi, že aj takto môžeme prispieť k tomu, aby naši vrcholoví športovci boli pod odborným lekárskym dohľadom už od útleho detstva. Zároveň by som chcela veľmi pekne poďakovať pediatrickému oddeleniu, Kataríne Stroškovej, detskej kardiologičke Silvii Mikovej a kolegyniam z Levoče, že sa podieľali na tomto vyšetrovaní športovcov," hovorí námestníčka riaditeľa pre ošetrovateľskú starostlivosť Nemocnice Agel Levice Helena Dudášová.

Podľa Martiny Pavlikovej potešujúcou správou je, že ako skonštatovala primárka I. Dzurňáková, zdravotný stav športových talentov je veľmi dobrý.

zdroj a foto: Agel

...

KVALITNÝ NÁBYTOK, PRODUKTY TOPSHOP, DORMEO, DELIMANO, WALKMAXX, WELLNEO, ROVUS - OBUV A MÓDA - NÓRSKA KOZMETIKA - PRE DOSPELÝCH - ŠPORT A VÝŽIVOVÉ DOPLNKY - ŠKOLSKÉ POTREBY - ŠPERKY - ZĽAVY A AKCIE - KVALITNÝ ALKOHOL

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre