02042023sob

Zdravotníctvo

Levická nemocnica sa stará o tri desiatky pacientov s covidom, počet chorých v okrese výrazne poklesol

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 7. marca 2022 - Zdravotníci Nemocnice Agel Levice stále zápasia s pandémiou koronavírusu, aj keď celková situácia sa predsa len výrazne zlepšuje. Ako informuje hovorkyňa siete nemocníc Agel Martina Pavliková, hospitalizovaných s diagnózou covidu sú stále vyše tri desiatky pacientov, kleslo číslo covid pozitívnych zamestnancov nemocnice.

Levická nemocnica sa stará o tri desiatky pacientov s covidom, počet chorých v okrese výrazne poklesol

V nemocnici registrujú znížený záujem o očkovanie a o niečo nižší je počet ľudí, ktorí sa chodia dať testovať proti koronavírusu. "Za uplynulý týždeň sme realizovali 109 očkovaní proti koronavírusu, upravili sme aj činnosť vakcinačného centra, aby sme zdravotníkov mohli využiť na iných pracoviskách nemocnice. Radi by sme sa po dvoch covidových rokoch naplno vrátili aj k plánovanej zdravotnej starostlivosti, keďže situácia v okrese sa postupne zlepšuje. V porovnaní dvoch týždňov klesol počet nových prípadov v okrese Levice o takmer 600," hovorí riaditeľ Nemocnice Agel Levice Ján Belanský.

KVALITNÝ NÁBYTOK, PRODUKTY TOPSHOP, DORMEO, DELIMANO, WALKMAXX, WELLNEO, ROVUS - OBUV A MÓDA - NÓRSKA KOZMETIKA - PRE DOSPELÝCH - ŠPORT A VÝŽIVOVÉ DOPLNKY - ŠKOLSKÉ POTREBY - ŠPERKY - ZĽAVY A AKCIE - KVALITNÝ ALKOHOL

Prečítajte si aj:

Andrej Budai foto - video služby

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Nemocnica má ku dnešnému dňu hospitalizovaných 32 pacientov s potvrdeným koronavírusom, z nich 26 leží na kyslíkových lôžkach, dvaja si vyžadujú pripojenie na umelú pľúcnu ventiláciu, štyria pacienti ležia na detskom oddelení. Spomedzi zdravotníkov sú kvôli covidu vyradení z práce 14, aj tu však nastal posun k lepšiemu. "Oproti minulému týždňu je to pokles o 11, čo nám výrazne uľahčí organizáciu práce," dodal Belanský a upresnil aj konkrétne čísla pri testovaných. "Pozitivita pri PCR testoch, ktorých sme vykonali za uplynulý týždeň takmer 600 sa pohybuje na úrovni 54%, antigénové testy dosahujú pozitivitu 23%," upresnil riaditeľ.

zdroj a foto: Agel

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre