Andrej Budai - svadobný kameraman - foto - video služby

Black Friday zľavy až 80% na produkty Topshop, Walkmaxx, Dormeo, Delimano a Wellneo

Gymbeam - Black Friday až 70% zľavy Astratex Black Friday až 60% zľavy
12162018ned

Verejné prerokovanie navrhovaného projektu Ekologické zhodnocovanie tekutých odpadov Levice je zrušené

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Verejné prerokovanie navrhovaného projektu Ekologické zhodnocovanie tekutých odpadov Levice je zrušené

LEVICE - 26. februára 2018 - Na základe žiadosti investora o prerušenie konania vo veci navrhovanej činnosti "Ekologické zhodnocovanie tekutých odpadov Levice (EZTOL)" sa verejné prerokovanie zvolané na stredu 28.2.2018 RUŠÍ.

Navrhovateľ v súlade s § 20, ods. 1, zák. č. 24/2006 Z.z. o posudzovaní vplyvov na životné prostredie v znení neskorších predpisov požiadal Ministerstvo životného prostredia SR o prerušenie konania vo veci posudzovania vplyvov na životné prostredie a zároveň požiadalo mesto o zrušenie verejného prerokovania zámeru.

V rámci programu verejného prerokovania malo byť predstavené navrhované technické riešenie zámeru, vyhodnotenie vplyvov na životné prostredie a diskusia, v rámci ktorej mohli občania, odborná i laická verejnosť uplatniť svoje pripomienky, námety a požiadavky k prerokovanému zámeru.

Pasienky Hronské Kosihy - predaj pozemkov

EZTOL by sa malo začať stavať v roku 2018 a má byť umiestnené v priemyselnom parku Levice - Géňa. EZTOL predstavuje vybudovanie technologického zariadenia, pozostávajúceho prevažne z deemulgačnej a neutralizačnej stanice, čo v podstate je hlavná technológia pre "Zariadenie na chemické, fyzikálne a biologické zneškodňovanie kvapalných odpadov na ich následnú biodegradáciu".

Navrhovaná činnosť je fyzikálno-chemická úprava odpadových emulzií, zaolejovaných zvodnených kalov a tekutých odpadov s kapacitou do maximálneho objemu 150 m3 za deň, ktoré spoločnosť bude vykupovať na základe hospodárskych zmlúv od rôznych pôvodcov odpadov (zákazníkov), predovšetkým z Nitrianskeho kraja.

Komplex EZTOL bude zneškodňovať hlavne nebezpečný odpad deemulgáciou, čo je proces, kedy dochádza k rozdeleniu emulgovaných (zrazených) chemických látok a to pevnej a kvapalnej fázy. Kvapalná fáza, sa ďalej dočisťuje prostredníctvom klasických čistiarní odpadových vôd a zbytok (pevná fáza kalu) sa odvodňuje na kalolisoch a následne sa tento ukladá na "biopolia" na biologickú degradáciu. Zároveň sa pri deemulgácii odlučujú aj oleje (vo forme mazutu), ktorý sa môže ďalej využiť ako surovina. Samotný proces deemulgácie je pri každej jednej dodávke tekutých (nebezpečných) odpadov iný, keďže z každého dodaného odpadu sa robia chemické analýzy a stanovuje sa spôsob a proces čistenia odpadov.

Projektovaná kapacita prevádzky EZTOL by mala byť 150 m3 za deň, 4 200 m3 za mesiac, 42 000 m3 za rok.

Navrhovaný variant EZTOL predstavuje vylepšenie kvality životného prostredia. Predstavuje výrobnú prevádzku, ktorá slúži na materiálové zhodnocovanie ostatných a nebezpečných odpadov. Po uvedení do prevádzky sa neočakávajú významné priame negatívne vplyvy na životné prostredie. Rozhodujúcou výhodou nového variantu je rozšírenie v oblasti činnosti materiálového zhodnocovania odpadov a zníženie deponovania niektorých druhov odpadov.

Prísna legislatíva a pokrokové technické riešenie sú zárukou minimálnych negatívnych vplyvov, ktoré zďaleka nedosahujú výhody riešenia zhodnocovania nebezpečných odpadov v štátnom rozsahu. Uvedenie novej technológie do prevádzky zodpovedá európskemu štandardu a požiadavke BAT technológie.

Viac informácii o EZTOL v priemyselnom parku Levice - Géňa tu:

https://www.levice.sk/download_file_f.php?id=919774
https://www.levice.sk/?id_menu=0&module_action__175716__id_ci=150217#m_175716

Aký je Váš názor na navrhovaný zámer EZTOL v levickom priemyselnom parku Levice - Géňa?

Verejné prerokovanie navrhovaného projektu Ekologické zhodnocovanie tekutých odpadov Levice je zrušené

zdroj: www.levice.sk, foto: internet

Komentárov  

0 # Vlaďa 2018-03-02 14:23
NEDOVOĽME TOTO SVINSTVO!!! V prípade, že ho Mišák schváli, NEBUDME HO VIAC VOLIŤ!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # Vlaďa 2018-03-05 18:41
Bolo zrušené, ale napriek tomu sa i tak konalo. Smola bola, že obrovské množstvo Levičanov, čo sa chcelo rokovania zúčastniť o tom, že sa napriek zrušeniu akcia BUDE KONAŤ nevedelo!!! je to pekné svinstvo! Dokonca aj mestský rozhlas a pracovníčky MsÚ nám povedali, že akcia sa NEKONÁ!!! nabudúce si to láskavo odpustite!!! :-x , alebo to bol pôvodný zámer dezinformovať verejnosť?!?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

 

Prihláste sa k odberu noviniek Leviceonline.sk a majte ako prví informácie z celého okresu Levice

Napíšte sem Váš e-mail:
Potvrďte tu:
Ďakujeme za Vašu registráciu!
Please wait

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre