Andrej Budai - svadobný kameraman - foto - video služby

Good Vibrations Open Air 2018

Rio Fun Park Levice - Detské interierové ihrisko s kaviarňou. Organizujeme oslavy, tematické party, firemné akcie, rozlúčky s predškolákmi...
07192018štv

Pred poliklinikou Sanat neexistujú priechody pre chodcov, mesto pripravuje zmeny

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 18. augusta 2017 - Pred poliklinikou Sanat na Nábrežnej ulici v Leviciach neexistujú priechody pre chodcov a ľudia, ktorí prechádzajú cez hlavnú cestu pred ňou, to majú aj pre premávku ťažké. Aj na Mestskom úrade v Leviciach si uvedomujú, že uvedená miestna komunikácia je naozaj kritická z hľadiska frekventovanej dopravy.

Pred poliklinikou Sanat neexistujú priechody pre chodcov, mesto pripravuje zmeny

Podľa hovorkyňa MsÚ v Leviciach Adriany Macákovej sa uvedeným problémom MsÚ zaoberá a do návrhu rozpočtu sa pripravuje spracovanie projektovej dokumentácie na vybudovania bezpečného priechodu so spomaľovačom a zmeny dopravného značenia. Podmienkou je, aby dopravný inšpektorát odsúhlasil navrhovanú zmenu dopravného značenia.

Predaj 30 zerkonštruovaných bytov na Ul. Kpt. Nálepku v Leviciach - Levice invest, s.r.o., www.leviceubytovanie.sk

 

Pred poliklinikou Sanat neexistujú priechody pre chodcov, mesto pripravuje zmeny

Aj samotná cesta na Nábrežnej ulici je v dezolátnom stave, preto sme sa na MsÚ informovali, či sa aj s touto cestou plánuje niečo robiť. Ako sa však vyjadrila hovorkyňa MsÚ, čo sa týka opravy cesty, v súčasnej dobe sa s jej úplnou rekonštrukciou neuvažuje.

Pred poliklinikou Sanat neexistujú priechody pre chodcov, mesto pripravuje zmeny

Podľa Okresného dopravného inšpektorátu Okresného riaditeľstva Policajného zboru (ODI OR PZ) Levice je cestným správnym orgánom a zároveň aj správcom miestnych komunikácií podľa zákona o pozemných komunikáciách v znení neskorších zmien a doplnkov mesto Levice. ODI OR PZ Levice uvedenú problematiku už so zástupcami mesta prerokoval. Na zriaďovanie priechodov pre chodcov platí legislatíva, ktorá musí byť dodržaná. Priechod pre chodcov musí viesť z chodníka na chodník, chodník musí mať bezbariérovú úpravu, musí byť osvetlený, teda nepostačuje len vyznačenie vodorovného a použitie zvislého dopravného značenia, ale vyžiada si aj stavebné úpravy.

Priechod pre chodcov môže byť zrealizovaný len po odsúhlasení projektovej dokumentácie a určení dopravného značenia. Do doby jeho zriadenia ODI OR PZ Levice navrhne mestu Levice na miestnej komunikácii Nábrežná ulica použitie dopravného značenia B31a, čiže najvyššia dovolená rýchlosť 30 kilometrov za hodinu a A15, teda chodci v obidvoch smeroch jazdy vozidiel.

zdroj a fotografie: www.leviceonline.sk

POZRITE SI TIEŽ:

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

 

Prihláste sa k odberu noviniek Leviceonline.sk a majte ako prví informácie z celého okresu Levice

Napíšte sem Váš e-mail:
Potvrďte tu:
Ďakujeme za Vašu registráciu!
Please wait

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre