05282024uto

Žiaci SOŠt Tlmače úspešní na 25.ročníku medzinárodnej zváračskej súťaže žiakov stredných škôl o Zlatý pohár LINDE 2024

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

TLMAČE / FRÝDEK-MÍSTEK 2. mája 2024 - Žiaci zo Strednej odbornej školy technickej (SOŠt) v Tlmačoch znovu ukázali, že patria medzi svetovú špičku vo zváraní medzi žiakmi stredných škôl. Na 25. ročníku medzinárodnej zváračskej súťaže žiakov stredných škôl o Zlatý pohár LINDE 2024 v českom Frýdku-Místku, ktorá sa konala v dňoch 22. -24. apríla 2024, získali skvelé umiestnenia. Informuje o tom škola na svojej Facebook stránke.

Žiaci SOŠt Tlmače úspešní na 25.ročníku medzinárodnej zváračskej súťaže žiakov stredných škôl o Zlatý pohár LINDE 2024

Súťaže sa zúčastnilo celkovo 120 mladých zváračov zo 49 škôl z Česka, Slovenska, Nemecka, Bulharska, Ukrajiny a Číny. V hodnotiacej komisii mala zastúpenie každá krajina. Slovensko zastupovali Ing. Andrej Lukačovič a Ing. Dušan Malárik z Cechu zváračských odborníkov Trnava.

Súťažilo sa v štyroch metódach: TIG (141) - zváranie v ochrannej atmosfére Argónu, MIG/MAG (135) - zváranie v ochrannej atmosfére CO2, MMA (111) – zváranie elektrickým oblúkom obalenou elektródou, GAS (311) – zváranie kyslíkovo-acetylénovým plameňom.

SOŠT Tlmače reprezentovali Samuel Bagala, MMA (111), Tomáš Nagy, MIG/MAG (131/135) a Alex Veteráni, TIG /141) všetci žiaci druhého ročníka študijného odboru mechanik strojov a zariadení II.E trieda. Pedagogický sprievod zabezpečovali inštruktor zvárania a zároveň aj majster odborného výcviku Bc. Ján Salaj a učiteľ odborných predmetov Ing. Milan Gunda.

Prečítajte si aj:

Andrej Budai foto - video služby

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Prvé miesto a teda zlatý pohár LINDE 2024 priniesol do Tlmáč Tomáš Nagy a zaslúžil sa o víťazstvo v metóde 135 MAG. "Treba pripomenúť, že za posledné obdobie žiaci našej školy, získali už 11-krát Zlatý pohár Linde. Ani ostatní naši súťažiaci sa v súťaži nestratili a umiestnili sa na krásnych bodovaných miestach vo svojich kategóriách. Alex Veteráni obsadil v kategórii 141 TIG krásne 2.miesto a Samuel Bagala v kategórii 111 MMA sa taktiež nestratil a zabodoval. Poďakovanie patrí všetkým zúčastneným žiakom za vzornú reprezentáciu školy a celého Slovenska na náročnej súťaži. Poďakovanie za cenné odborné, teoretické a praktické rady počas prípravy žiakov patrí aj Zváračskej škole Tatravagónka Tlmače, ktorá aktívne pomohla s prípravou žiakov na súťaž," dodala škola.

História uplynulých ročníkov súťaže potvrdzuje, že mladí zvárači z Tlmáč tu majú svoje pravidelné zastúpenie a podarilo sa im získať Zlatý pohár Linde už viackrát. "Prvý bol v roku 2007 Ivan Laurečník, nasledoval František Holečka (2009), Štefan Farkaš a Matúš Dóka (2010), Peter Jakubík (2011), Dávid Baláž (2013 a 2014) Frederik Machajdík 2016, Jakub Kuruc 2019, Pavol Lasab 2023. Mená týchto úspešných mladých zváračov sú zapísané veľkými písmenami v kronike súťaže. Dosiahnuté úspechy budú dozaista motiváciou pre ďalších žiakov SOŠT Tlmače," uzavrela škola.

zdroj a foto: SOŠt Tlmače

...

KVALITNÝ NÁBYTOK, SVETLÁ A SVIETIDLÁ, ZNAČKOVÝ ALKOHOL, KÁVA - NÓRSKA KOZMETIKA - PRE DOSPELÝCH - ŠPORT A VÝŽIVOVÉ DOPLNKY - ŠKOLSKÉ POTREBY - ŠPERKY - ZĽAVY A AKCIE

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre