02042023sob

13. ročník Technickej olympiády pre žiakov základných škôl na priemyslovke v Leviciach má svojich víťazov

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 25. novembra 2022 - Stredná priemyselná škola strojnícka a elektrotechnická (SPŠSE) Levice v spolupráci s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR, Národného inštitútu vzdelávania a mládeže a Regionálneho úradu školskej správy v Nitre zorganizovala 13. ročník postupovej súťaže s názvom Technická olympiáda - okresné kolo. Ako informuje zástupca riaditeľa SPŠSE Levice Peter Mizerák, súťaže, ktorá sa uskutočnila dňa 24. novembra 2022 na pôde školy, sa zúčastnili žiaci základných škôl (ZŠ) v meste Levice, ale aj zo základných škôl zo Šiah, Želiezoviec, Žemberoviec, Čajkova, Tlmáč a Bátoviec.

13. ročník Technickej olympiády pre žiakov základných škôl na priemyslovke v Leviciach má svojich víťazov

Na súťaži, ktorá je určená pre žiakov ZŠ okresu Levice, žiaci ukázali svoje vedomosti i zručnosti v dvoch kategóriách. "Kategória A bola určená ôsmakom a deviatakom, mladší žiaci súťažili v kategórii B. Všetci súťažiaci najprv absolvovali vedomostné testy. Nasledovala druhá časť súťaže, kde žiaci prejavili svoje technické myslenie a praktické zručnosti pri tvorbe predpísaných výrobkov. Najlepší zo súťažiacich postúpili do krajského kola Technickej olympiády," priblížil zástupca riaditeľa školy.

Prečítajte si aj:

Andrej Budai foto - video služby

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

13. ročník Technickej olympiády pre žiakov základných škôl na priemyslovke v Leviciach má svojich víťazov

Starší žiaci súťažili vo dvojiciach. "Na prvom mieste sa umiestnili Petra Sabová a Dajana Kováčová zo ZŠ Saratovská 85, Levice, druhé miesto obsadila dvojica Samuel Balko a Maroš Pokoraczki zo ZŠ, Ul. sv. Michala 42, Levice. Na tretej priečke sa ocitli súťažiaci zo Základnej školy s MŠ, Osloboditeľov 30, Žemberovce, Sebastián Sluka a Dávid Pomothy. Mladší žiaci v kategórii B súťažili sólo. Zvíťazila Nela Kováčová zo ZŠ, Saratovská 85, Levice, v poradí druhá bola Lenka Kachničová zo ZŠ, Ul. sv. Michala 42, Levice. Tretie miesto obsadil Marian Mráz zo ZŠ Ladislava Balleka, Ul. Lukáča 6, Šahy. Víťazom blahoželáme a všetkým želáme úspechy v škole a správnu voľbu povolania," dodal Peter Mizerák.

Okrem súťaženia hostia v sprievode pedagogického dozoru absolvovali krátku prehliadku školy.

Peter Mizerák, zástupca riaditeľa

...

KVALITNÝ NÁBYTOK, PRODUKTY TOPSHOP, DORMEO, DELIMANO, WALKMAXX, WELLNEO, ROVUS - NÓRSKA KOZMETIKA - PRE DOSPELÝCH - ŠPORT A VÝŽIVOVÉ DOPLNKY - ŠKOLSKÉ POTREBY - ŠPERKY - ZĽAVY A AKCIE - KVALITNÝ ALKOHOL

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre