Andrej Budai - svadobný kameraman - foto - video služby

Unity Club Levice - All Styles Music, DJ Danny, 29.9.2018

GearBest je viac ako len eshop. GearBest je určený pre milovníkov gadgetu - inteligentné telefóny, inteligentné hodinky, automobilová elektronika, RC Quadcopters, LED svietidlá, spotrebná elektronika, atď.
09232018ned

SPŠ v Leviciach sa zúčastnila Technického a vzdelávacieho konzorcia pri VŠTE v Českých Budějoviciach

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

ČESKÉ BUDĚJOVICE/LEVICE 10. októbra 2017 - V dňoch 26. a 27. septembra sa študenti Strednej priemyselnej školy v Leviciach zúčastnili zasadnutia Technického a vzdelávacieho konzorcia pri VŠTE v Českých Budějoviciach.

SPŠ v Leviciach sa zúčastnila Technického a vzdelávacieho konzorcia pri VŠTE v Českých Budějoviciach

Účastníci konzorcia zľava: Martin Kóša, Miloš Volentier, zástupca riaditeľa školy PaedDr. Peter Mizerák, Juraj Novosád a Štefan Kašík.

Po takmer celodennom cestovaní a po príchode do Českých Budějovíc si žiaci prezreli prekrásne historické centrum mesta a významné kultúrne pamiatky. Vo večerných hodinách sa ubytovali v príjemnom prostredí školského internátu Strednej odbornej školy strojárskej a elektrotechnickej vo Velešíne. Na druhý deň ráno delegáciu našej školy srdečne privítal riaditeľ školy Ing., Bc. Timko.

V programe Technického a vzdelávacieho konzorcia pod záštitou Ing. Daniela Kučerku, PhD. vystúpil Ing., Doc. Kmec z VŠTE, ktorý zaujímavou prednáškou predstavil rezanie materiálov vodným lúčom v strojárskej praxi. Ďalšími účastníkmi konzorcia boli študenti z okolitých stredných odborných škôl, a to z Velešína, Tábora, z Dačíc.

SPŠ v Leviciach sa zúčastnila Technického a vzdelávacieho konzorcia pri VŠTE v Českých Budějoviciach

Model upraveného súťažného autíčka s dielmi vyrobenými metódou 3D tlače.

Českí študenti vo svojich príspevkoch predstavili ukážky naprogramovaných robotov, Stirlingov motor, elektrický traktor, činnosť motora na tlačený vzduch. Naši študenti (Juraj Novosád, Miloš Volentier, Martin Kóša, Štefan Kašík) obohatili program konzorcia svojou pestrou prezentáciou, v ktorej predstavili úpravy súťažného modelu autíčka H2AC, na diaľkové ovládanie s prídavným vodíkovým pohonom. Oboznámili prítomných o súťaži týchto modelov, poukázali na časté chyby pri jazdení autíčkom a v neposlednom rade predstavili úpravy a vylepšenia modelu autíčka. Popísali princíp pohonu, samotnú konštrukciu a montáž autíčka.

SPŠ v Leviciach sa zúčastnila Technického a vzdelávacieho konzorcia pri VŠTE v Českých Budějoviciach

Žiaci prezentujú výsledky svojej práce.

Za vystúpenie študentov SPŠ Levice, prezentáciu a reprezentovanie našej školy im patrí úprimné poďakovanie a zároveň im chceme popriať mnoho ďalších úspechov v odborných súťažiach. Vďaka patrí aj všetkým organizátorom za prípravu a realizáciu konzorcia ako aj p. riaditeľovi Ing., Bc. Timkovi za ubytovanie. Pevne veríme, že sa budeme môcť zúčastniť konzorcia aj v budúcom roku.

zdroj a fotografie: PaedDr. Peter Mizerák

POZRITE SI TIEŽ:

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

 

Prihláste sa k odberu noviniek Leviceonline.sk a majte ako prví informácie z celého okresu Levice

Napíšte sem Váš e-mail:
Potvrďte tu:
Ďakujeme za Vašu registráciu!
Please wait

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre