CHARDONNAY - výstavba rodinných domov v Leviciach - v predaji posledné voľné domy

Autoškola BAKAI - Levice, Šahy, Želiezovce.

CIAO BELLA, Levice, OC Dituria - e-shop, Facebook: ZebraLevice  LeviceUbytovanie.sk - Predaj 12 zrekonštruovaných bytov v Leviciach na Ul. Kyjevská 5
08222017uto

ERASMUS+ spája deti a učiteľov Európy

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 30. mája 2017 - V priestoroch SOŠ služieb v Leviciach sa v dňoch od 14. do 19. mája 2017 konalo posledné projektové stretnutie projektu Erasmus+ s názvom „Healthy European Youth“, v ktorom bola škola zapojená od septembra 2014.

ERASMUS+ spája deti a učiteľov Európy

Stretnutia sa zúčastnilo 48 žiakov a 16 učiteľov z 8 krajín Európy – Estónska, Fínska, Grécka, Poľska, Rumunska, Španielska, Talianska a Turecka. Žiaci boli ubytovaní v hosťovských rodinách našich žiakov a spoznali tak ich spôsob života, stravovania a trávenia voľného času.

CHARDONNAY – výstavba radových domov v Leviciach

 

ERASMUS+ spája deti a učiteľov Európy

Program projektového stretnutia bol naozaj pestrý. V pondelok sme hostí privítali v levickej Synagóge slávnostným uvítacím ceremoniálom, ktorého sa okrem iných hostí zúčastnil aj primátor mesta Ing. Štefan Mišák. Hostia odchádzali zo Synagógy nadšení a plní dojmov z krásneho programu, ktorý nacvičili žiaci našej školy pod vedením Mgr. Jany Hríbikovej a Mgr. Anetty Foltánovej.

ERASMUS+ spája deti a učiteľov Európy

Každý deň sa zahraniční žiaci zúčastňovali aj na vyučovaní. Celý týždeň prebiehal šachový turnaj, ktorý bol nosným bodom programu projektového stretnutia na Slovensku. Víťaznou krajinou v turnaji, ktorá si odniesla pohár, sa stalo Španielsko, na druhom mieste skončili zhodne žiaci Slovenska a Grécka a tretie miesto obsadili žiaci Rumunska.

ERASMUS+ spája deti a učiteľov Európy

Všetkých zahraničných hostí veľmi zaujal „Deň remesiel“, kde naši žiaci spolu s majstrami odborného výcviku pripravili hosťom stanovištia, na ktorých si mohli sami vyrobiť vlastné výrobky. Naši hostia spolu so svojimi hostiteľmi navštívili v stredu prekrásny zámok a ZOO v Bojniciach.

Predaj 30 zerkonštruovaných bytov na Ul. Kpt. Nálepku v Leviciach - Levice invest, s.r.o., www.leviceubytovanie.sk

 

ERASMUS+ spája deti a učiteľov Európy

Posledný deň projektového stretnutia sme im pripravili grilovačku na školskom dvore. Hlavná koordinátorka projektu Steluta Perianu z Rumunska spolu s riaditeľkou školy Mgr. Zuzanou Nemčokovou a koordinátorkou projektu Ing. Andreou Roháčovou, odovzdali všetkým zúčastneným krajinám certifikáty o účasti na projektovom stretnutí na Slovensku. Vyhodnotili šachový turnaj a poďakovala všetkým krajinám za skvelú spoluprácu počas troch rokov trvania projektu Erasmus+. Hosťom sa program projektového stretnutia veľmi páčil a plní zážitkov sa najmä žiaci veľmi ťažko lúčili s novými kamarátmi.

Projekt Heatlthy European Youth umožnil počas svojho trojročného trvania spoznať školy, učiteľov a žiakov zo všetkých kútov Európy a veríme, že s niektorými z partnerských škôl budeme spolupracovať aj v budúcnosti.

ERASMUS+ spája deti a učiteľov Európy
ERASMUS+ spája deti a učiteľov Európy

zdroj a fotografie: Zuzana Nemčoková, SOŠ služieb

 

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

 

Prihláste sa k odberu noviniek Leviceonline.sk a majte ako prví informácie z celého okresu Levice

Napíšte sem Váš e-mail:
Potvrďte tu:
Ďakujeme za Vašu registráciu!
Please wait

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre