04222024pon

V škole na bicykli, kolobežke

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 16. júna 2015 - Akýkoľvek druh pohybu v cestnej premávke je v súčasnosti neodmysliteľný bez adekvátneho poznania a rešpektovania pravidiel cestnej premávky, v tejto súvislosti každoročne pripravujú pani vychovávateľky z ŠKD pri ZŠ A. Kmeťa v Leviciach pre svojich družinárov podnetné no zároveň zábavné popoludnie na bicykloch a kolobežkách.

V škole na bicykli, kolobežke

Bolo tomu tak i v stredu 3.6.2015, keď sa žiaci 1.-4. ročníka spoločne stretli na školskom dvore za „D“ pavilónom a overili svoje schopnosti a vedomosti v uplatňovaní pravidiel cestnej premávky a zdokonaľovali svoju techniku na bicykli, prípadne kolobežke.

LeviceUbytovanie.sk - Predaj a prenájom a predaj 1. a 5. izbových zrekonštruovaných bytov v Leviciach

V škole na bicykli, kolobežke

Cieľom tejto dopravnej bolo upriamiť pozornosť detí na bezpečnosť, ohľaduplné správanie sa, ale aj postupné nadobúdanie kompetencií k samostatnej, bezpečnej orientácii a správaniu sa v dopravných situáciách ako cyklisti prípadne chodci. Pani vychovávateľky pripravili pre malých cyklistov cyklistickú trať pozostávajúcu z prekážok ako napríklad slalom, prenášanie predmetu, prejazd cez koľajnice, kruhový objazd, prejazd pod bariérou, jazda cez úzku dosku, sklopnú lavičku. Na celú dopravnú aktivitu dohliadal koordinátor dopravnej výchovy na škole, no zároveň aj vtipný moderátor pán učiteľ E. Szalma. Samotnej jazde zručnosti predchádzal riadený rozhovor a test z pravidiel cestnej premávky, ktoré deti absolvovali vo svojich oddeleniach s pani vychovávateľkami. Na bezpečnosť a ochranu zdravia počas jazdy zručnosti neustále dozerali malý zdravotníci, ktorí boli pripravení zasiahnuť a poskytnúť v prípade nutnosti prvú pomoc. Celá aktivita sa našťastie zaobišla bez väčších kolízií a veríme že na základe takýchto aktivít deti nadobudnú vedomosti, zručnosti a návyky zamerané na bezpečné správanie sa v rôznych dopravných situáciách v bežnom živote.
V škole na bicykli, kolobežke
zdroj a fotografie: Zuzana Ižoldová

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre