02242024sob

Návrhárka a dizajnérka Milada Sabolová pripravuje novú módnu show, aká v regióne ešte nebola

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 5. októbra 2023 - Návrhárka a dizajnérka Milada Sabolová pripravuje novú módnu show s názvom VIP fashion trunk show. Prehliadka sa bude konať 4. novembra 2023 na Kolibe Rezort Margita-Ilona. Porozprávali sme sa s ňou nielen o tejto show.

Návrhárka a dizajnérka Milada Sabolová pripravuje novú módnu show, aká v regióne ešte nebola

Vysvetlíš nám, čo tento zložitý názov "VIP fashion trunk show" vlastne znamená a čo budú môcť diváci na tejto show vidieť?

Pripravujem prehliadku, ktorá má formát trunk show, teda v preklade modelky predvedú modely, ako poznáme, ale po prehliadke si ženy budú môcť prezrieť, ohmatať, vyskúšať veci. Toto je trunk, v zahraničí sa taká prehliadka novej ponuky deje v priestore dizajnéra. Nakoľko ja aktuálne nemám priestor, robím to v priestore Margity Ilony.

Návrhárka a dizajnérka Milada Sabolová pripravuje novú módnu show, aká v regióne ešte nebola

V máji tohto roka si zorganizovala svoju prvú módnu show v Starom Tekove. Jej názov bol Fashion show Móda je soľou života. Napíšeš nám niečo o tejto show, prečo taký názov a čo všetko na nej mohli diváci vidieť?

Na show sme predviedli rozne štýly modelov, ľudia videli vystúpenie herečky Natalie a baletky Sofie, ktoré boli aj modelkami večera. Show bola o zábave, názoroch, kritike, inšpirácii. Prehliadka je ponuka, priamo cielená na diváka a trunk show je ešte užší výber, komu vlastne modely predvedieš, teda potenciálne zákazníčky sú cieľová skupina.
Fashion show bola nastavená na zážitok žien z okolia, ktoré nemajú bežne príležitosť, byť súčasťou takej akcie. Móda soľou života, názov bol presne nastavený na to, čím móda je. Myslím, že každý človek sa denne oblieka, tak ako si osolíš jedlo, aby malo lepšiu chuť, tak veci osolia tvoju osobnosť. Každý má svoju dávku, koľko tej soli je akurát, počas večera sme predviedli naozaj pomerne pestrú ponuku. Začali sme rozprávkovými šatami soľnej víly, ktoré sú pre pripravovaný väčší projekt divadelného formátu. Začali sme krojmi, tie sú minulosť, prešla som do výberu šiat zo starších výstavných kolekcii, ktoré boli troška extravagantnejšie, a následne sme dali mix vecí, viac smerovaný na letnú ponuku, prijateľnú pre mnohé do šatníka. Určite mnohé ženy prijali modelky "reálnych proporcii". Toto bol zámer, byť prijateľná pre mnohé reálne postavy, že aha, tá je ako ja. Musím priznať, že mnohé dievčatá mali plnšie tvary a tak hrdo kráčali, keď počuli od sediacich žien "aha, tá je ako ja krásna". Toto bolo dôležité, prijať modelky také, aké sú, pretože tým si dovolíš sama obliecť si také podobné.

Návrhárka a dizajnérka Milada Sabolová pripravuje novú módnu show, aká v regióne ešte nebola

Prečítajte si aj:

Článok pokračuje nižšie :

Andrej Budai foto - video služby

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Čo ťa primelo, organizovať tieto módne show?

Prečo show a prečo nie? Ak tu táto možnosť nie je, je to diera v ponuke tak bežnej akcie v zahraničí. Fashion biznis je jeden z najväčších na svete, myslím, že odpoveď je jasná. Ženy žijú aj v tomto okolí, ženy chcú byť krásne, moderné, mať niečo výnimočné, nie z bežnej masovej výroby. Je milión dôvodov, prečo začať a dať tomu prívlastok "tradičné prehliadky", trunkshow alebo fashionshow. V hlave mám dosť nápadov, ako ponúknuť tento svet kreativity rôznym ženám, buď ako obchodný produkt alebo kultúrny projekt.

Ako ľudia reagovali a reagujú na takúto novinku v regióne, keďže sa takéto show v okolí doteraz neorganizovali?

Ja neviem odpovedať, ako reagujú. V Starom Tekove bolo vidie5 nadšenie, že videli takúto akciu. Prehliadku tohto formátu som robila prvý krát a je 80 percent na osobnú pozvánku, desať lístkov je pre ľudí, ktorí majú záujem prísť, pozrieť sa. Moje prehliadky sú vždy niečím zaujímavé. Ak v novembri na show nik nepríde, tak odpoviem: "nie je záujem, idem do iného okresu". Neskúsiš - nevieš.

Mohla by si aj napísať niečo o sebe, ako dlho sa móde venuješ, ako si sa k móde dostala a tak

Ja a móda, alebo ako dlho sa jej venujem? Prvá oblečená bola Barbie bábika kdesi v roku 1988, dokonca som ju vyhrala a mám ju dodnes. Tak malinký pas bol strašný na ručné šitie oblečenia, to si pamätám dodnes. Následne stredná škola so zameraním na konštrukciu teda technické a technologické vzdelanie, inak povedané, učili nás proces od nakresleného obrázka až po hotový výrobok. Nakresliť sa dá hocičo, ale vytvoriť, to je už umenie a takto sa tomu venujem do dnešných dní. Rokmi sa učíš a vzdelávaš. Vďaka sieťam sledujem množstvo zahraničných ľudí z fashion ako tvoria, vyučujú, pracujú, fotia, robia fashion, príbehy. Učím sa naozaj každý deň niečo nové. Po dobe rozumieš hĺbke slova móda úplne inak ako konzument, si na druhom brehu ako kupujúci. Je to ako tanec, stále nové piruety, kroky, pózy aby boli pre diváka zaujímavé a chcel mať v skrini. Je to naozaj náročné vstupom rôznych možností internetu, dostať sa k niečomu zaujímavému. Našťastie stále si razím cestu v mojom svete. Mám za sebou dlhý zoznam akcii, spoluprác, prehliadok a množstvo cieľov, kam smerujem ďalej. Uvidíme, kam sa podarí budúci rok. Plánovaná je súťaž kráľovskej akadémie v Londýne, tak tam je najnovší cieľ, dostať sa medzi šikovné ručičky sveta.

zdroj: Leviceonline.sk, foto: archív Milady Sabolovej

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre