05282024uto

Bombové hrozby boli adresované viac ako 200 školám na Slovensku, prípad si prebrala NAKA

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

SLOVENSKO 7. mája 2024 - Hrozbami bombových útokov na školách sa už zaoberá Národná kriminálna agentúra (NAKA). Ako informovala Polícia na svojej Facebook stránke, hrozby boli adresované viac ako 200 školám na území takmer celého Slovenska.

Bombové hrozby boli adresované viac ako 200 školám na Slovensku, prípad si prebrala NAKA

Podľa ďalších informácii Polícia prijíma všetky opatrenia, aby nedošlo k ohrozeniu na životoch a zdraví osôb. "Polícia okamžite prijala potrebné opatrenia, aby zabránila možným následkom uvedených v mailoch, ktoré boli školám doručené. Takéto hrozby Policajný zbor neberie na ľahkú váhu, preto sme do opatrení zapojili, okrem príslušníkov NAKA, aj ďalšie zložky polície. Konkrétne pyrotechnikov, psovodov so špeciálne cvičenými služobnými psami a jednotky poriadkovej polície jednotlivých policajných krajských riaditeľstiev," priblížila Polícia.

Prečítajte si aj:

Andrej Budai foto - video služby

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

S jednotlivými školami je Polícia v kontakte a môže konštatovať, že polícii poskytujú plnú súčinnosť. "Podobné maily boli poslané aj minulý týždeň, viac ako 120 školám v Bratislavskom kraji. Na základe zhromaždených dôkazov vyšetrovateľ NAKA v oboch prípadoch začal trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin teroristického útoku, za ktorý páchateľovi hrozí trest odňatia slobody na dvadsať až dvadsaťpäť rokov alebo na doživotie. Na objasnení skutku a vypátraní pôvodcu mailov intenzívne pracujeme, spolupracuje aj s ďalšími bezpečnostnými službami a zahraničnými partnermi. Policajný zbor vykonal a vykonáva intenzívne všetky opatrenia tak, aby nedošlo k ohrozeniu života a zdravia obyvateľov Slovenskej republiky," uzavrela Polícia.

zdroj a foto: Facebook Polícia Slovenskej republiky

...

KVALITNÝ NÁBYTOK, SVETLÁ A SVIETIDLÁ, ZNAČKOVÝ ALKOHOL, KÁVA - NÓRSKA KOZMETIKA - PRE DOSPELÝCH - ŠPORT A VÝŽIVOVÉ DOPLNKY - ŠKOLSKÉ POTREBY - ŠPERKY - ZĽAVY A AKCIE

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre