05282020štv

Nemocnica Levice postupne uvoľňuje opatrenia a ruší covidové lôžka

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 23. mája 2020 - Dvanásť nemocníc patriacich do siete Agel, medzi nimi aj Nemocnica Levice, v súvislosti s rozhodnutím Ministerstva zdravotníctva SR postupne uvoľňuje opatrenia, ktoré boli prijaté vzhľadom na pandémiu koronavírusu COVID-19. Ako informuje Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny Agel SK, nemocnice naplno rozbiehajú plánované operácie, obnovuje sa činnosť ambulancií, ktorých činnosť bola z časti obmedzená a vyčlenené takzvané covidové lôžka sa postupne rušia a môžu ich opäť využívať pacienti na bežných oddeleniach nemocníc.

Nemocnica Levice postupne uvoľňuje opatrenia a ruší covidové lôžka

Od začiatku tohto týždňa začali v Nemocnici Levice postupne redukovať takzvané červené zóny s ohľadom na postupný návrat ku poskytovaniu zdravotnej starostlivosti bez obmedzení. "Dnes, teda 22. mája, sme v nemocnici zrušili 24 reprofilizovaných lôžok a otvorili sme ich pre plánované hospitalizácie či operácie. Naďalej máme reprofilizovaných šesť lôžok pre pacientov so suspektným COVID-19, operačnú sálu, jednu izolačnú miestnosť a dve ambulancie v rámci urgentného príjmu," uviedla Helena Dudášová, námestníčka riaditeľa pre ošetrovateľstvo.

Celkový počet lôžok, ktoré boli za všetky zdravotnícke zariadenia skupiny reprofilizované v zmysle nariadenia ministerstva pre pacientov s COVID- 19, bol takmer 450. "V rámci organizačných zmien sa v jednotlivých nemocniciach pre pacientov s koronavírusom vyčlenili buď samostatné pavilóny alebo budovy podľa toho, ako to umožňovala konkrétna situácia v danom zdravotníckom zariadení. Napríklad v Nemocnici Košice-Šaca to bola klinika liečebnej rehabilitácie, v Levoči samostatná budova slúžiaca urológii a podobne. Bolo to najlepšie riešenie z epidemiologického hľadiska," vysvetľuje medicínsky riaditeľ spoločnosti a riaditeľ Nemocnice Košice – Šaca Ján Slávik.

Po rozhodnutí ministerstva zdravotníctva sa tieto takzvané červené, covidové zóny začali v týchto dňoch znovu transformovať na bežné oddelenia, respektíve časti oddelení. "Naďalej však ponechávame triáž pacientov a ambulancie pre suspektné prípady s COVID-19. Chceme otvárať systém poskytovania zdravotnej starostlivosti postupnými krokmi, aby sme minimalizovali epidemiologické riziko," vysvetľuje medicínsky riaditeľ.

Za celú sieť nemocníc je predpoklad, že minimálna reprofilizácia lôžok potrvá do skončenia mimoriadnej situácie (predpoklad je, že to bude do 15.6.2020). "Pokiaľ nedôjde k zrušeniu núdzového stavu, nie je možné úplne otvoriť systém poskytovania zdravotnej starostlivosti. Obozretnosť je vždy na mieste," dodáva Slávik.

zdroj a fotografia: Agel

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Podporte projekt celoregionálnej internetovej televízie TVTEKOVHONT

Prečítajte si:

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre