Andrej Budai - svadobný kameraman - foto - video služby

Víkendové konverzačné kurzy nemeckého jazyka v Želiezovciach
06242019pon

Šahanský závod ZF Slovakia je oficiálne otvorený, do roku 2021 tu nájde prácu 400 ľudí

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

ŠAHY 11. októbra 2018 - Závod spoločnosti ZF Slovakia v Šahách je od 9. októbra 2018 oficiálne otvorený. Práve v tento deň ho za účasti najvyššieho vedenia spoločnosti ako i regionálnych osobností v sprievode kultúrného programu slávnostne otvorili.

Šahanský závod ZF Slovakia je oficiálne otvorený, do roku 2021 tu nájde prácu 400 ľudí

Slávnostné otvorenie prebiehalo od 11:00 hod., začalo sa kultúrnym vystúpením žiakov Základnej umeleckej školy (ZUŠ) Šahy, zaspievala Viktória Pásztorová. Nasledovalo privítanie hostí a príchod najdôležitejších predstaviteľov na pódium. Postupne svoje príhovory predniesli predseda predstavenstva ZF Slovakia, a.s. Peter Doll, člen predstavenstva spoločnosti Dietmar Weigt, podpredseda Vyššieho územného celku (VÚC) Tibor Csenger, ktorý bol poverený zastúpením predsedu VÚC Milana Belicu a primátor mesta Šahy Štefan Gregor.

Šahanský závod ZF Slovakia je oficiálne otvorený, do roku 2021 tu nájde prácu 400 ľudí

"Celý tento príbeh začal niekedy v roku 2016, a dnes už stojíme v hale, kde sú zamestnaní občania z nášho regiónu. Veľmi si Vážim maximálne korektný prístup zo strany vedenia spoločnosti ZF Slovakia a.s. Vždy sa dodržalo to, na čom sme sa dohodli. Skutočný prínos takejto investície, ktorá do dvoch rokov prinesie prácu cca 400 ľuďom, budú viditeľné až o 2-4 rokov. Vtedy sa naplno ukáže, že naše rozhodnutie bolo správne," vyjadril sa Štefan Gregor.

Nasledovalo slávnostné strihanie pásky za zvukov fanfár. Program ukončili vystúpenia gitarového a tanečného súboru zo ZUŠ Šahy, nasledovala slávnostná recepcia, kde sa hostia mohli občerstviť. Po recepcii bolo možné absolvovať prehliadku závodu s odborným výkladom. Prvej prehliadke sa venoval vedúci závodu Peter Benčat.

Šahanský závod ZF Slovakia je oficiálne otvorený, do roku 2021 tu nájde prácu 400 ľudí

Šahanský závod sa rozprestiera na stavebnom pozemku o rozlohy 40.000 štvorcových metrov (m2), pričom samotná výroba je na 10.000 m2. Stavba výrobného závodu má 27 stavebných objektov a 6 prevádzkových súborov. Územie vyčlenené na výstavbu haly a súvisiacich objektov bolo bez infraštruktúry. Vybudovanie všetkých inžinierskych sietí bolo nevyhnutnosťou. Stavalo sa takzvane na zelenej lúke. Zrealizovať prípojky vody, kanalizácie, prístupovú komunikáciu, prekládku plynového potrubia, križujúceho stavebný pozemok a elektrickú prípojku bolo prioritou pre začatie výstavby vlastnej výrobno-skladovacej haly vrátane administratívno-prevádzkového vstavku.

Šahanský závod ZF Slovakia je oficiálne otvorený, do roku 2021 tu nájde prácu 400 ľudí

Aktuálne pracuje v závode v Šahách vyše 100 pracovníkov, do roku 2021 je plán mať 400 pracovníkov. Závod sa začal stavať v roku 2017, stavebná pripravenosť bola k 1.3.2018.

Výroba bola spustená dňa 24.4.2018, kedy sa vyrobil prvý zvarenec, čiže vonkajšia trubka tlmiča. Z technologického pohľadu sú využité predovšetkým robotické zváranie, v menšej miere formovanie a dierovanie. Závod v Šahách zásobuje závod v Leviciach, kde sa vonkajšie trubky lakujú za účelom ochrany pred koróziou a montuje sa celý vnútorný hydraulický systém, čím sa celé zariadenie stáva tlmičom. Obidva závody budú úzko spolupracovať.

Aktuálne tu je spustených sedem zváracích liniek, na ktorých bolo vyrobených už vyše 100.000 zvarencov. Do konca roku 2019 je plánované spustiť ďalších 13 zváracích liniek.

Nábor pracovníkov do šahanského závodu prebiehal už skôr, k 1.12.2015 bola otvorená náborová kancelária v meste Šahy. Pred otvorením závodu sa hľadali hlavne pozície operátorov výroby, zriaďovačov a technikov kvality.

zdroj: ZF Slovakia, a.s., www.leviceonline.sk, foto: Peter Štrba, www.leviceonline.sk

Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika
Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre