03312020uto
DREVEX Zlaté Moravce - stavebné rezivo

Cestujúcich v okrese Levice oddnes vozia tri nové moderné autobusy

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 23. mája 2018 – Od dnešného dňa vozia cestujúcich v Levickom okrese tri nové moderné nízkopodlažné autobusy s klimatizáciou a bezplatným pripojením na internet. Ďalšie štyri nové autobusy zaradí spoločnosť Arriva na prímestské linky v okrese Levice v najbližších mesiacoch.

Cestujúcich v okrese Levice oddnes vozia tri nové moderné autobusy

Do konca roka pribudne na cestách v Nitrianskom kraji ďalších päť nových autobusov. Spoločnosť prostredníctvom pravidelnej modernizácie vozového parku zvyšuje pohodlie a bezpečnosť svojich cestujúcich. Zároveň obyvateľov Slovenska motivuje, aby uprednostňovali verejnú dopravu pred individuálnou dopravou autami.

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Kvalitu služieb pre cestujúcich môže spoločnosť neustále zvyšovať aj vďaka dlhodobej spolupráci s vyššími územnými celkami. "Týka sa to nielen modernizácie autobusov, ale aj autobusových staníc a zastávok. Dnes sme cestujúcim v Nitrianskom samosprávnom kraji odovzdali do užívania tri nové moderné autobusy a v obnove vozového parku tu plánujeme pokračovať i naďalej. Umožňuje to dlhodobá zmluva o službách vo verejnom záujme a zabezpečení prímestskej autobusovej dopravy, ktorá platí do konca roka 2025," povedal László Ivan, generálny riaditeľ spoločností Arriva na Slovensku.

Firma zabezpečuje v Nitrianskom kraji prímestskú dopravu 180 autobusovými linkami a ročne prepraví vyše 19 miliónov cestujúcich. Nové autobusy typu Crossway Low Entry 10,8 sú plne klimatizované. K ich výbave patria elektronické tabule, na ktorých nájdu cestujúci informácie o aktuálnom čase, smere linky a nasledujúcej zastávke. Je v nich 38 miest na sedenie, z toho dve sklopné v časti vyhradenej na prevoz detského kočíka alebo invalidného vozíka.

Súčasťou stredných dverí je mechanicky ovládaná vyklápacia rampa, ktorá slúži na nástup imobilných cestujúcich. "Cestujúcim je k dispozícii aj signalizačné tlačidlo STOP, umiestnené pri dverách. Ním môže cestujúci avizovať vodičovi, že chce na nasledujúcej zastávke vystúpiť," doplnila Hana Jahodníková, dopravná riaditeľka spoločnosti Arriva Nové Zámky.

Novozámocká spoločnosť zabezpečuje autobusovú dopravu na prímestských linkách v okresoch Nové Zámky, Šaľa, Levice, Štúrovo, Šahy a Komárno, ako aj mestskú hromadnú dopravu v Nových Zámkoch, Šali, Leviciach, Štúrove, Šahách a Komárne.

Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika

Minulý rok firma zakúpila a odovzdala do užívania cestujúcim na Slovensku 53 nových autobusov. Tento rok doposiaľ zaradila 18 nových autobusov na linky v Košickom, Trnavskom, Žilinskom a Nitrianskom kraji. V nasledujúcich mesiacoch odovzdá do užívania cestujúcim na Slovensku ďalších 20 nových moderných autobusov.

ARRIVA na Slovensku a vo svete

Spoločnosť pôsobí na Slovensku od roku 2008 a je najsilnejším súkromným hráčom v autobusovej doprave v Slovenskej republike. Aktuálne pôsobí v Nitrianskom, Košickom, Žilinskom a Trnavskom kraji, kde zabezpečuje mestskú, prímestskú, diaľkovú, zahraničnú a komerčnú autobusovú dopravu. Od roku 2016 spoločnosť prevádzkuje prvé priame vlakové spojenie Nitry s Prahou a od roku 2017 aj službu zdieľaných bicyklov tzv. bikesharing. Na Slovensku má takmer 2400 zamestnancov a prevádzkuje 1350 autobusov. Tvorí ju päť dopravných spoločností a servisná spoločnosť. Je európskym poskytovateľom transportných služieb a členom skupiny Deutsche Bahn. Na európskom trhu pôsobí v 14 krajinách, kde prevádzkuje autobusovú, železničnú a lodnú dopravu.

zdroj a fotografia: Arriva

POZRITE SI TIEŽ:

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre