Andrej Budai - svadobný kameraman - foto - video služby

Topshop zmrazil ceny až na -80% - veľký novoročný výpredaj

Ukážkové hodiny v Jazykovej škole Zaraz Levice
03202019str

Nemocnica Levice upozorňuje na význam preventívnych prehliadok

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 13. apríla 2018 - Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, informuje pacientky o dôležitosti gynekologických prehliadok. Zdravotnícke zariadenie aktívne oslovuje ženy prostredníctvom gynekologickej ambulancie prvého kontaktu. Zdravotníci zdôrazňujú, že komplexné gynekologické vyšetrenie je predovšetkým zamerané na vyhľadávanie ochorení a ich včasnú diagnostiku.

Nemocnica Levice upozorňuje na význam preventívnych prehliadok

Na preventívnu prehliadku má nárok každá žena raz za rok, ktorá dovŕšila 18. rokov alebo od prvého tehotenstva. Preventívnu prehliadku vykonáva lekár aj priamo na ambulancii v nemocnici. Ročne na gynekologicko-pôrodníckom oddelení hospitalizujú 2700 pacientiek. Veľké percento žien tvoria pacientky, ktoré podcenili význam preventívnych prehliadok. Niektoré sa vyhýbali preventívnym prehliadkam zo strachu, iné si nenašli čas venovať sa svojmu zdravotnému stavu. Primár gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia MUDr. Gabriel Mančík uisťuje, že prvotný strach možno prekonať. Dôležité je zachovanie otvorenej komunikácie.

"Ženám kladieme otázky, ktoré sa týkajú predovšetkým ich zdravotného stavu za obdobie, odkedy absolvovali poslednú návštevu u gynekológa. Ostych nie je na mieste, pýtame sa vždy na pravidelnosť menštruácie a na výskyt vážnych ochorení u príbuzných. Zameriavame sa hlavne na výskyt rakoviny prsníka, maternice a vaječníkov. Dôležité je, aby ženy spomenuli aj iné vážne ochorenia, ktoré sa vyskytli v rodine. Zaujíma nás i vysoký krvný tlak, cukrovka, rakovinové ochorenia poprípade alergie," uviedol primár gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia MUDr. Gabriel Mančík. Ženy užívajúce hormonálnu antikoncepciu by mali venovať preventívnym prehliadkam viac pozornosti.

Ak užívajú hormonálnu antikoncepciu a majú 18 rokov a viac, alebo ak ju neužívajú a sú staršie ako 30 rokov musia počítať aj s odbermi krvi a moču. Súčasťou prehliadky je i vyšetrenie prsníkov. "Žien sa počas preventívnej prehliadky pýtame aj na výskyt rakoviny prsníka v ich rodine. Zaujímame sa o to, či žijú v strese, či vedia o samovyšetrení," doplnil MUDr. Gabriel Mančík.

Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika

Každá žena, ktorá príde na preventívnu prehliadku by mala vedieť, že lekár jej musí urobiť odber na mikrobiologické vyšetrenie a tiež ster na cytologické vyšetrenie krčka maternice, prípadne aj vyšetrenie orgánov ultrazvukom. Odporúča sa i vyšetrenie prsníkov a priľahlých lymfatických uzlín ultrazvukom.

Nemocnica Levice poskytuje zdravotnú starostlivosť obyvateľom v najväčšom okrese na Slovensku. Jej spádovú oblasť tvorí viac ako 160 000 obyvateľov. Ide o jednu z najväčších nemocníc v celom Nitrianskom samosprávnom kraji. Levická nemocnica prevádzkuje 21 ambulancií a desať lôžkových oddelení. Jej súčasť tvorí i Dom ošetrovateľskej starostlivosti. V zdravotníckom zariadení aktuálne pracuje 614 zamestnancov. Nemocnica v roku 2017 ošetrila 67 303 pacientov, počet hospitalizovaných pacientov za rok 2017 dosiahol úroveň 13 135.

zdroj a fotografia: Agel

POZRITE SI TIEŽ:

Komentárov  

-1 # Iveta máťašová 2018-04-14 15:02
U mňa je gynekologická prehliadka number one. Mám skvelú doktorku.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

 

Prihláste sa k odberu noviniek Leviceonline.sk a majte ako prví informácie z celého okresu Levice

Napíšte sem Váš e-mail:
Potvrďte tu:
Ďakujeme za Vašu registráciu!
Please wait

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre